Отговори на тема  [ 17908 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1078, 1079, 1080, 1081, 1082, 1083, 1084 ... 1194  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 1:26 am
Мнения: 2763
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ми май по-добре военен парад вместо гей парад, ма това си е мое мнение.


Съб Апр 29, 2023 10:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 9:39 pm
Мнения: 2277
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
+1

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ! Опонентът се оборва с ФАКТИ, а не с ЕПИТЕТИ!


Съб Апр 29, 2023 10:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30685
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
t_i_t_o написа:
Болни мозъци, както винаги https://m.dir.bg/dnes/svyat/voenen-para ... deo-snimki

Нищо болно няма, така се създават индивиди а не педерсти ...


Нед Апр 30, 2023 4:49 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:54 am
Мнения: 896
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Така е, промиването трябва да започне рано за да има ефект, както добре се вижда тук.


Нед Апр 30, 2023 8:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30685
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
така, така ..
п.с. а искаш ли пример от САЩ, униформи, паради, стрелби .... това, че не знаеш не значи, че няма, това, че в новините показват руснаци, не значи че са единствените ...


Нед Апр 30, 2023 8:28 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:54 am
Мнения: 896
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ами дай пример за паради щото не съм виждал.


Нед Апр 30, 2023 9:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 5:18 pm
Мнения: 1750
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
За щатите не знам но в Англия си имат паради, но само военни маршируват, техника не изкарват, иначе си имат авиошоута, където показват разни самолети, нови и стари, да помпят националната гордост. Периодично правят и акции за зарибяване за записване в армията, в големите шопинг центрове съм виждал вкарват джипове, правят палатки с комуфлажни мрежи, едни красиви каки с униформи се усмихват и раздават брошурки а хлапетата ги гледат с зяпнали уста. Имат си и пропагандни филмчета - най известното е "наше момиче" за едно девойче дето за да се измъкне от едно гето и наркомански компании се записа в армията.

_________________
“Intelligence is the ability to adapt to change.” Stephen Hawking


Нед Апр 30, 2023 10:11 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:54 am
Мнения: 896
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Разликата е очевидна - в единия случай те зарибяват и ако искаш се занимаваш. В другия нямаш избор, щеш не щеш си на пангара. Това е разликата в двата свята!


Нед Апр 30, 2023 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 3:25 am
Мнения: 6418
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
t_i_t_o написа:
Така е, промиването трябва да започне рано за да има ефект, както добре се вижда тук.

Искаш да кажеш както са детските лагери азов? Наистина добре се видя колко са ги промили, вместо да защитават интересите на родината си, услужливо работеха по американските интереси - предизвикаха война и отидоха на заколение в името на чужди интереси....

Всъщност има голяма разлика между военен лагер "как да станеш мъж" и военен лагер " как да убиваме руснаци по заповед от америка"

А какъв избор имаха украинците след преврата 2014та? Америка ги прати на пангара в прокси война.... това е западния свят, някой някъде трябва да страда за да са добре там


Нед Апр 30, 2023 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 8:44 pm
Мнения: 3175
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не знам дали знаете, но в израел военната служба е 3г. за момчетата и 2г. за момичетата, а после всяка година по 1 мес. запас и така май до 55 или 60г. Няма не искам ...
Само онези с тюбитейките и шалварите с възлите май не ги взимат войници там. Те цял живот си учат свещената книга и блъскат глави в пода по няколко пъти на ден.

Това с униформените деца в русия на мен лично ми идва малко в повече ...

Не знам за детски лагери азов, но ако е имало такива си е идиотия от всякъде ...

А за изпедерастяването на запада само ще кажа, че римската империя е изчезнала и заради разврата.


Нед Апр 30, 2023 1:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 3:25 am
Мнения: 6418
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Имало е и още как... Има доста видеа из тубата за детските лагери, които започват усилено да обучават деца след 2014та, явно още от тогава планират тая война, ето едно видео
https://youtu.be/CpV16BQfbrQ
Да отбележа, че видеото е от западна медия, започва с пискливо детско гласче и доста красноречиво демонстрира с какво ги промиват.... явно тогава медиите още не са имали нареждане да лъжат за украйна и показват нещата каквито са си


Нед Апр 30, 2023 2:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 9:22 am
Мнения: 1511
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Едно свързано видео с няколко коментара как е в други държави:
Цитат:
> Putin's little soldiers | Documentary

- In Britain you can join The Sea Cadets from age 10, and you can join The Army Cadets from age 12.

- I had the best time ever as a youngster/teenager in the British Army Cadets. Weapon use, night exercises, 2 weeks of camp in the summer. Skiing, canoeing, rock climbing brilliant fun. I see no difference here.

- In Sweden the military also has youth military training its called the youth home guard but you can join totally free with free transport and everything the military pays for everything.

- I’ve been in a boarding school like that in Belgium from the age of 8 to 15. I liked and learned many lessons before serving in the Paracommando! The leader was very different than this.

- I was a cadet doing military training as a small child. I entered the army at 18, my regiment served in 3 combat deployment. I regret my service, my country committed war crimes although I never did. I spend my life now trying to do positive things not destructive things.
Като застраховка срещу профили, пускащи фалшиви новини, участниците в темата, в момента пишещи от чужбина биха могли да потвърдят или отхвърлят фактите за настоящите им държави.

Аз имам лични наблюдения от военно-полевия лагер "Стефан Досев" в град Годеч, който изкарах като ученик в средното училище:

Прикачени файлове:
Private на военно-полеви лагер.jpg
Private на военно-полеви лагер.jpg [ 65.29 KiB | Прегледано 1228 пъти ]
Военноподобни униформи без значение от пола на учениците, ставане по команда, строева подготовка, сутрешни и вечерни проверки, стрелба с малокалибрено оръжие и Калашници с халосни патрони, хвърляне на ръчни гранати, теоретична подготовка... Кашизъм в чиста форма. :) Доста служби в казармата са минали значително по-леко. Ако през 80-те години бай Добри Джуров ни беше подкарал да правим за втори път и с военни средства България на три морета, щеше да бъде стабилен екшън. :) Но тъй като не съм фен на военното решаване на междудържавни спорове, съм доволен, че не се изплющяхме като западните ни съседи или като братята-славяни сега в Украйна. Хиляди хора се превръщат в тор, икономиките стават на гъз, лични съдби се съсипват и прочие неща, без които спокойно може да се мине.

Още една гледна точка:

Private написа:
В статията и коментарите под нея има интересни неща:

> За Емил без възпитанието (2014)

Един фрагмент:

Забележете - там освен свръхбогаташи пращат децата си и крале - в Le Rosey са учили белгийският Албер II, принц Едуард, кралят на Монако Рение III и други такива синьокръвци. Защо постъпват така тези уж любвеобилни и треперещи над най-често трудно добитите си чеда родители? - запитах се аз. Защо ги пращат в такива жестоки, казармени условия? Защо не ги отървават от тегобите в тази крехка възраст, както би постъпила всяка средна българска мама? Защо не си държат чедото наблизо, да си кара детето рахатя, да поспива до обяд, да не се мъчи излишно поне сега, то после неговото нали си го чака?

Догаждам се защо. Просто имат огромен управленски опит, затова. И знаят как се коват елитни кадри. Които могат да управляват не само империи, но да ръководят добре и собствения си живот. Неслучайно Великобритания, управлявала петдесет пъти по-големи територии и население от собственото, има днес най-добрите училища. Изглежда знаят следното - за да имаш не само компетентни управленци, но и за да имат децата ти организационна закалка за живота, такъв режим по време на детството е повече от нужен. Казано простичко, ако във възрастта, когато трябва да трупаш навици и знания, трупаш удоволствия и пороци, зрелият живот ще ти изсивее предварително. Ако се забавляваш до насита на 16, на 30 битието ще ти изглежда тъпичко. Първо, защото всичките забави ще са ти поомръзнали, а второ - за разлика от тогава сега трябва да се трудиш, за да се издържаш. Пък щом не си се научил да се организираш на 16, на 30 няма да го научиш тепърва.

Не мислете, че превъзнасям възпитаниците на "Итън" или Le Rosey в морален план. Нищо подобно. Със сигурност не са обекти за иконопис. Но на 40, 50 или 60 те управляват и пороците си така, както управляват държави или консорциуми - относително умело. Пък на 16 не ти управляваш порока, а той тебе. И на 30 при такава педагогика вече те управляват нищетата и упадъкът. Както тебе, така и страната ти.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Нед Апр 30, 2023 3:50 pm, променена общо 1 път



Нед Апр 30, 2023 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 2:21 am
Мнения: 12765
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Привате, Привате... Други неща бяха по-интересни на тия "военни обучения"...


Нед Апр 30, 2023 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 9:22 am
Мнения: 1511
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Бе на тия години е по-интересно коя съученичка има хубави цици, колко лесно може да бъде навита да си ги покаже и т.н. в този дух, ама нЕкои другари тогава още не ги играехме тези игри. :) Това на свой ред се компенсираше от съученици, които знаеха тактиките и работеха вместо шматките. :)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Апр 30, 2023 3:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30685
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
t_i_t_o лагери има в не малко щати, т.е. военно обучение, това не е промотирано от държавата, изцяло частни занимания, и се обучават и деца.
Отделно от това имаш училища, академии, лагери за деца те тия са малко по-големи :
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... L6ZdVtdA&s
а те ти нещо за по-малки : https://www.stcatherinesacademy.org/mil ... ool-cadets
това вече са училища, военните си имат програми за "зарибяване".
Има щати в които децата започват да стрелят преди да са започнали да пишат, но във всичко това няма нищо лошо, няма силна държава, без силна армия, двете неща вървят ръка за ръка, а обучаването на населението е инвестиция в бъдещето ....


Нед Апр 30, 2023 5:03 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17908 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 1078, 1079, 1080, 1081, 1082, 1083, 1084 ... 1194  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни