Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
CAN анализатор 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 8:01 pm
Мнения: 97
Местоположение: София/Видин
Мнение CAN анализатор
Здравейте,
търся CAN анализатор, например като този:
http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en546534
Това, което не ми харесва в него е цената. Има ли по-евтин вариант?


Пет Ное 22, 2013 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: CAN анализатор
оффтопик: вкарвам коментар да не замине тоя пост със спамерските

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Ное 22, 2013 3:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: CAN анализатор
Цената на микрочипския анализатор ми се струва съвсем адекватна $99
Виж тука:
http://dangerousprototypes.com/2010/04/ ... an-pirate/
http://shop.8devices.com/usb2can
По евтини са, но не бих казал, че са анализатори. Не съм ги ползвал никога, просто по памет изкопах линковете

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Ное 22, 2013 4:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: CAN анализатор
Подкрепям горното, с допълнението че разните клонинги на usbee/saleae логическите анализатори се превръщат в CAN слушатели чрез добавянето на един трансивър (mcp2551 от комет например).


Пон Ное 25, 2013 10:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: CAN анализатор
gicho написа:
Подкрепям горното, с допълнението че разните клонинги на usbee/saleae логическите анализатори се превръщат в CAN слушатели чрез добавянето на един трансивър (mcp2551 от комет например).


...или ISO1050, ако трябва изолация.


Пон Ное 25, 2013 11:28 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: CAN анализатор
sparkybg написа:
...или ISO1050, ако трябва изолация.

+ DC/DC за захранването обаче. Analog май имаха от техните с вграден конвертор и за захранването?


Пон Ное 25, 2013 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: CAN анализатор
gicho написа:
+ DC/DC за захранването обаче. Analog май имаха от техните с вграден конвертор и за захранването?


Не съм ползвал на Analog. Със сигурност имат еквивалент на това. При тях е индуктивен. Тоя, дето написах, е капацитивен. Върху мои устройства ползвам MEV1S0505DC на Murata и го захранвам изцяло през USB-то, когато на USB. Така му трябва само усукана двойка + маса от шината. Бачка безгрижно до колкото съм го тормозил. И двете са в хубав корпус с добро разстояние между краката от двете страни, та за това ги ползвам.


Вто Ное 26, 2013 12:04 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 8:01 pm
Мнения: 97
Местоположение: София/Видин
Мнение Re: CAN анализатор
Ok, благодаря за информацията


Вто Ное 26, 2013 5:59 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Ное 10, 2014 11:36 pm
Мнения: 42
Мнение Re: CAN анализатор
Здравейте, малко тъп въпрос, но каква е разликата между микрочипския анализатор и примерно тази платка http://www.ebay.com/itm/271597615306

Тая платка само позволява да снифиш по шината и предполагам да пращаш пакети. Анализатора помага ли по някакъв начин да се reverse engineer-нат пакетите?


Вто Ное 11, 2014 12:54 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:16 pm
Мнения: 331
Мнение Re: CAN анализатор
Ако HSB види темата ще каже лично, но помня какво каза преди около 4 години и събрано в едно стегнато изречение: Майкрочип и CAN не са добра комбинация. За 4г. може нещата да са се променили, но гледайки всичко различно от PIC32, което им е нов продукт, всичко останало не е подобрило слабите си места.


Вто Ное 11, 2014 1:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: CAN анализатор
ltomov написа:
Здравейте, малко тъп въпрос, но каква е разликата между микрочипския анализатор и примерно тази платка http://www.ebay.com/itm/271597615306

Тая платка само позволява да снифиш по шината и предполагам да пращаш пакети. Анализатора помага ли по някакъв начин да се reverse engineer-нат пакетите?


Това не е анализатор, а интерфейс, дето да си боцнеш в ардуиното. Какво ще прави зависи от това какъв фотуер ще напишеш за нея. Всяко устройство, вързано към шината може да "снифи" какво тече по нея. То протокола е такъв. Излъченото от източника се приема от всички приемници. Нещо повече - всички трябва да потвърдят че са го получили. Един като писне за грешка, пакета се праща наново.

Лично не виждам какви толкова кусури има CAN-а в PIC32. Да, в ератата има някои неща, но не са фатални за функционалността му. В dsPIC30 е доста по-скромен модул например, но отново - върчи това, за което е съъздаден. Поне имаш избор.


Вто Ное 11, 2014 1:11 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Ное 10, 2014 11:36 pm
Мнения: 42
Мнение Re: CAN анализатор
Ясно, а какво точно прави анализатора? Идеята ми е че поръчах една такава платка за ардуино, да пробвам за играчка да снифя за копчетата на волана и евентуално ако може да се пише нещо по mfd-то, ама доколкото разбирам голям зор ще падне за разбирането кой пакет какъв е. Особено за mfd-то.
Та се чудих дали такъв анализатор няма да спести някоя друга седмица бъхтене...


Вто Ное 11, 2014 1:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: CAN анализатор
ltomov написа:
Ясно, а какво точно прави анализатора?
Анализатора е повече софтуер с удобен интерфейс, ползващ устройството. Естествено, и самия трансивър в устройството трябва да има някои "екстри", та да ти е по-лесно. Но пакети можеш да снифиш с всико. По-интересното е къде ще ги гледаш, както и някои други интересни функции, като да пращаш автоматизирано отговори и т.н.


Вто Ное 11, 2014 2:05 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Ное 10, 2014 11:36 pm
Мнения: 42
Мнение Re: CAN анализатор
Ясно, мерси.


Вто Ное 11, 2014 2:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение Re: CAN анализатор
scout_3pm написа:
Ако HSB види темата ще каже лично, но помня какво каза преди около 4 години и събрано в едно стегнато изречение: Майкрочип и CAN не са добра комбинация. За 4г. може нещата да са се променили, но гледайки всичко различно от PIC32, което им е нов продукт, всичко останало не е подобрило слабите си места.

Щом HSB така е казал .... :D

sparkybg написа:
Не съм ползвал на Analog. Със сигурност имат еквивалент на това. При тях е индуктивен. Тоя, дето написах, е капацитивен. Върху мои устройства ползвам MEV1S0505DC на Murata и го захранвам изцяло през USB-то, когато на USB. Така му трябва само усукана двойка + маса от шината. Бачка безгрижно до колкото съм го тормозил. И двете са в хубав корпус с добро разстояние между краката от двете страни, та за това ги ползвам.

Практически за CAN връзка трябва само усукуна двойка от CANH и CANL сигналите, дори и при изолиран трансмитер. Токовите контури на CAN предавателите се затварят през терминиращите 120 ома резистори и масата се явява излишен проводник. Все пак в повечето случаи се връзва и масата, за да има по-добра шумоустойчивост. Аз я връзвам, но съм пробвал 250 kbps на около 10 метра без маса и няма проблеми.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Пет Яну 16, 2015 4:53 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни