Отговори на тема  [ 12686 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 832, 833, 834, 835, 836, 837, 838 ... 846  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог

Мнение Re: Новини от страната
За алкохола - есента на 1983, Благоевград, към 01 ч, пред някакъв блок, стоим в моята кола и си говорим с мой приятел, който е седнал зад волана. Колата е паркирана, със загасен двигател и фарове. Минава патрулка, правят ни проверка за алкохол и чак тогава разбирам, че приятелят ми е пил.
Взеха ми тефтера за 1 г а него го глобиха със 150 лв.

За червените светофари - банална история. Навлизам на зелено, пред мен става някакво меле, спирам, когато потеглят, се изнасям от кръстовището, следва палка и въпроса "защо минахме на червено".

Пон Май 10, 2021 7:42 pm
Профил

Бе....бил си черен гологан явно, :D ,
Благоевград '83 .... по име може и да не сте се познавали всички жители, ама по лице - най-вероятно , :) .

Пон Май 10, 2021 8:21 pm
Профил

Бях на гости там. Не съм допускал, че седенето зад волана на паркиран автомобил може да се разглежда, като шофиране. Обжалвах, ходих на съд, в съда милиционерът разказа историята точно, както си беше и нищо не намалиха от наказанието. От тогава, когато съм пил, избягвам да се доближавам до колата си.

Пон Май 10, 2021 8:46 pm
Профил
Аватар

lcr написа:
Навлизам на зелено, пред мен става някакво меле, спирам, когато потеглят, се изнасям от кръстовището, следва палка и въпроса "защо минахме на червено".

Нямах предвид такава ситуация, а друга - свети зелено и колоната си върви, светва жълто и колоната продължава, светва червено и първите автомобили продължават, все едно, че не виждат светофара. Много кьорав народ зад волана. Тази сутрин един щеше да ме натисне докато пресичах едно кръстовище. Дявол знае къде гледаше. За втори път ми се случва, та е време мнооого да внимавам. :evil:

Вто Май 11, 2021 12:05 pm
Профил
Аватар

Лъвчо - лесно е - купуваш си ЗИЛ, и ще те забелязват. Друг начин няма...такива са си хората,
и то не само в БГ, а на повечето места. Забелязъл съм го и тук, нищо че са доста по-възпитани.

Вто Май 11, 2021 12:54 pm
Профил
Аватар

Grubi,
1. Бях пешак.
2. Висок съм около 190 см.
3. Тежа около 90 кг.
Ако при тези габарити не може да бъда забелязан, какво остава за прегърбена бабичка или малко дете.
Сега се замислям дали да не си нося чук и при следваща подобна ситуация, да полегна елегантно на предния капак и да строша стъклото. :evil: Ще си осигуря и безплатен и извънреден профилактичен преглед в "Пирогов".

Вто Май 11, 2021 1:24 pm
Профил
Аватар

Извинявай - аз разбрах че си бил с кола.
Ами още по-зле...направо да се им дават направляния за очен лекар на такива,
със задължително отчитане на резултата - ако са добре, плщат глоба - ако са зле, очила или им взимат книжката.

Вто Май 11, 2021 1:32 pm
Профил
Аватар

Не е до очилата... Аз съм с очила от 17-годишен, с очила взех книжка и с очила си карам над 30г. (с едно леко градско ПТП поради отказ на спирачките на Трабанта). Причината е, че има твърде много хора с шофьорски книжки, които не стават за шофьори. При тях въпросът за ПТП-то е не "дали", а "кога".

Вто Май 11, 2021 1:47 pm
Профил

не е проблем с очите, нахалство му се казва, и аз често го наблюдавам
тук има неписано правило да се дава път, например някой излиза от малка пресечка и чака голяма колона коли, по някое време има пролука да се вмъкне, тоя който наближава не дава зор ами намаля, мигва с фаровете (давам ти път) и така всички вървят
или така поне беше преди 15 години, сега масово явление - тоя който излиза от пресечката спира на половината платно на главната улица, тия които се движат нямат избор освен да спрат, той се включва в движението и махва с ръка (благодаря че ми даде път)
което вече не е даване на път а отнемане на предимство, също така прави впечатление хората които го правят са най често черни или турци, но все повече и други започват да го правят, което е тъпо

Вто Май 11, 2021 1:51 pm
Профил
Аватар

А бе случаи всякакви. При една голяма гъчканица бях заседнал на средата на кръстовището, бях навлязал на зелено естествено. Тъкмо потегли колоната и светна другото зелено, а някакъв гявол на момента тръгна нехайно да пресича обяснявайки ми що за селянин съм бил. Така му изревах какво искам да ми направи на "селския", че утрои скоростта, а другите пешеходци предпочетоха да ме изчакат.
Старая се да съм толерантен шофьор, като пешеходец съм направо предпазлив, но никой не е застрахован с толкова зомбита и безсмъртни наоколо.

Вто Май 11, 2021 1:52 pm
Профил
Аватар

Когато в колона пресичам кръстовище, винаги забавям и дори спирам, докато се уверя, че има достатъчно място отсреща и няма да причиня задръстване, ако и да са ме "благославяли" с клаксоните.

Вто Май 11, 2021 2:05 pm
Профил
Аватар

Аааа, зависи! Беше някакъв пик във Варна + всеобхватни ремонти, отне ни 3 (три!) часа от Спортната зала до изхода за Аспарухово и то в жегите. Не клаксони а бухалки щях да ям! Но винаги ще се намери тарикат който много държи на правилата или плюе на тях - според както му отърва. Надписът "Огледай се!" на пешеходната пътека май го има само в БГ, но излиза, че са го написали на китайски.
Аз например като видя колона коли не налитам на пешеходната пътека с нехайна крачка, а се отдалечавам от нея. За пешеходецът 10сек са нищо, но няколко десетки такива като блокират движението на половината град...

Затова освен "Огледай се!" трябва да има по един ярък участък в края на пешеходната пътека: пешеходецът стъпва на него и все едно е светнал червен светофар. Отделно, че пешеходните пътеки не трябва да са точно на кръстовището: затова стават много инциденти, шофьорът накъде/за какво по-напред да гледа?! Зимъска имах случка: две бабета си говорят до пешеходната на изхода от кръговото и изведнъж едната "Хайде, ма, нали сме на пешеходна!" и хукна. Три пъти се изпотих, добре че точно там нямаше заледено. По закон трябваше да задръстя кръговото докато се наприказват?!
И последният инцидент на когото бях свидетел беше по вина на пешеходеца, но съчувствам на шофьора, защото в закона има едно разтегливо и рекетьорско понятие "Несъобразена скорост" вариращо от 2 до 200 км/ч.

Иначе: по една ламБа "Искам да пресека!" с бутон и таймер до повечето пешеходни пътеки е най-подходяща, само дето ще струва 10к вместо по-резонните 100лв. И пак тарикатите няма да се прекарат да натиснат бутона.

Вто Май 11, 2021 2:32 pm
Профил
Аватар

https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/05/ ... dina_kato/
https://www.monitor.bg/bg/a/view/sofija ... zna-203640

Ей, я бързо обратно в провинцията - какво се мотаете в столицата, че и децата с вас...Селяндури...
Кореняците не могат да дишат от Вас.

Сря Май 19, 2021 8:55 am
Профил
Аватар

Цитат:
През февруари 1878 г. населението на града е намаляло почти наполовина спрямо предвоенния период и по данни на общината е 11 694 души, от които 6560 българи, 3538 евреи, 839 турци и 737 цигани

Та... къде ги видя кореняците? :D

Сря Май 19, 2021 9:50 am
Профил
Аватар

Бе какви кореняци, 21 век, ебати глупостите.

Сря Май 19, 2021 9:57 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12686 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 832, 833, 834, 835, 836, 837, 838 ... 846  Следваща