|
Виж темите без отговор | Виж активните теми
Дата и час: Сря Юни 10, 2026 9:24 am
|
Страница 1 от 1
|
[ 5 мнения ] |
|
| Автор |
Съобщение |
|
Vasseto
Ранг: Новодошъл
Регистриран на: Нед Мар 15, 2015 11:44 am Мнения: 102 Местоположение: Пловдив
|
 Ремонт Tektronix TDS 340
Здравете, Търся някой който може да ми го поправи. Не иска да се инициализира. При включване изписва това и умира.
|
| Вто Яну 13, 2026 9:53 am |
|
 |
|
ikarlo
Ранг: Ориентиран
Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 4:45 pm Мнения: 213 Местоположение: София, Люлин 3
|
 Re: Ремонт Tektronix TDS 340
Много вероятно е уреда да има MOS поддържаща батерия, която (почти сигурно) е заминала. След смяната й ще трябва прекалибриране, за което ще е необходим service manual: https://www.tek.com/en/oscilloscope/tds380-manual/tds340a-tds360-tds380-service-manual
|
| Вто Яну 13, 2026 10:48 am |
|
 |
|
Grubi
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 9:42 am Мнения: 12017 Местоположение: Гьотеборг
|
 Re: Ремонт Tektronix TDS 340
|
| Вто Яну 13, 2026 10:52 am |
|
 |
|
Vasseto
Ранг: Новодошъл
Регистриран на: Нед Мар 15, 2015 11:44 am Мнения: 102 Местоположение: Пловдив
|
 Re: Ремонт Tektronix TDS 340
Вчера, докато кротко и спокойно си виках неволята, ми се обади TheHungry и ме нахока защо не съм го почнал още.За първи път му е. Обикновенно е обратното. Гледах клип от къде да го почна дъртия Dallas и ето резултата. Забравих да замеря колко волта беше старата батерия. По време на вадене на батерията ми изплесна отверката и почупих 2 елемента. Единия беше на място. Другия кондензатор не го намерих. Ще го смятам после. Скопа запали без батерия. След това го загасих и запоих батярията. Отново не тръгна. Наложи се да го запаля без батерия и да я монтирам докато работи. Последната снимка е на авто измерване. Сега ще видим как ще го калибрираме. Благодаря за помоща.
|
| Пет Яну 16, 2026 10:08 am |
|
 |
|
Grubi
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 9:42 am Мнения: 12017 Местоположение: Гьотеборг
|
 Re: Ремонт Tektronix TDS 340
Браво - това е забавление! Успех с калибровката и пиши как е завършила.
|
| Пет Яну 16, 2026 3:19 pm |
|
|
|
Страница 1 от 1
|
[ 5 мнения ] |
|
Кой е на линия |
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта |
|
Вие не можете да пускате нови теми Вие не можете да отговаряте на теми Вие не можете да променяте собственото си мнение Вие не можете да изтривате собствените си мнения Вие не можете да прикачвате файл
|
|