Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Уред за снемане на волт - амперна характеристика 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 11:58 am
Мнения: 921
Местоположение: Ботевград
Мнение Уред за снемане на волт - амперна характеристика
Някой да е попадал на подобен евтин китайски уред с дисплей - рових в Али-то, но не попаднах на нищо подобно.
Става въпрос за уред с 2 сонди, закачаш диод/ценер/TVS, настройваш евентуално някакви ограничения на максимално напрежение/ток и на дисплея ти изкарва графично кривата. Вероятно има професионални такива уреди за маса пари, но търся нещо просто за визуализация.
Интересно звучи и като задание за хоби проект, но пусто напоследък нямам време а бих се пробвал за гъдела :)

P.S Сложих го тук, а не в "Обяви", понеже не ми трябва спешно нещо такова - просто се чудя защо китайците вече не са го направили?


Вто Апр 15, 2025 11:08 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 10:02 am
Мнения: 350
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
https://kazus.ru/forums/showthread.php?t=124623


Вто Апр 15, 2025 1:14 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Мар 05, 2019 11:06 am
Мнения: 148
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
Напиши в търсачката характериограф и след по-подробно ровене, може да излезе нещо...
Имаше и в старите списания някаква проста приставка, която се включва в осцилоскоп, но пак трябва ровене...

_________________
http://www.velevel.com


Вто Апр 15, 2025 1:56 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30543
Местоположение: София
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
curve tracer ...не са евтини и на по 40 години ...някаква китайска платка се появява но не се отваря линка.


Вто Апр 15, 2025 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 6:52 pm
Мнения: 11201
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
Zeus написа:
просто се чудя защо китайците вече не са го направили?


Защото не си им дал схема... дай им схема и ще ти го произведат ;–)

Шегувам се (донякъде). Виждал съм китайски производители на лабораторни неща, но нямат развита търговска верига. Общо взето Китай обичат да изнасят всякакви неща, стига бройките да са милиони. Няма ли бройки няма износ.

Сега не знам дали държиш на кривите и графиките... Ако е само за някои параметри, най-близко е транзисторния тестер. Това е опън сорс проект, коментирали сме го. Навремето в алито беше по 5 лв. сега са вдигнали цените като за истински "харектериограф".


Вто Апр 15, 2025 4:13 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 11:58 am
Мнения: 921
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
miro_atc написа:
Zeus написа:
просто се чудя защо китайците вече не са го направили?


Защото не си им дал схема... дай им схема и ще ти го произведат ;–)

Шегувам се (донякъде). Виждал съм китайски производители на лабораторни неща, но нямат развита търговска верига. Общо взето Китай обичат да изнасят всякакви неща, стига бройките да са милиони. Няма ли бройки няма износ.

Сега не знам дали държиш на кривите и графиките... Ако е само за някои параметри, най-близко е транзисторния тестер. Това е опън сорс проект, коментирали сме го. Навремето в алито беше по 5 лв. сега са вдигнали цените като за истински "харектериограф".


Аз отдавна си взех такъв от китайците, върши чудесна работа но все пак кривата си е друго нещо :wink:


Вто Апр 15, 2025 4:28 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 3:18 pm
Мнения: 362
Местоположение: Varna
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
Нещо такова ?
https://vi.aliexpress.com/item/1005008169857257.html?spm=a2g0o.productlist.main.5.159apNFKpNFKab&algo_pvid=fc9010d0-a27c-4a95-b986-34a411f317c3&algo_exp_id=fc9010d0-a27c-4a95-b986-34a411f317c3-2&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%221%22%2C%22eval%22%3A%221%22%7D&pdp_npi=4%40dis%21BGN%21244.92%21198.38%21%21%21139.20%21112.75%21%402103867617447238671271335e5cc8%2112000044077572461%21sea%21BG%21137083645%21X&curPageLogUid=kOONcUvi5Qg1&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A


Вто Апр 15, 2025 4:33 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 11:58 am
Мнения: 921
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
По съвет на Тони потърсих в Али за curve tracer и наистина излизат някакви от порядъка на 200лв като в горният линк от @Stoimen (Този линк ми разтегна прозореца на браузъра :))
Аз си представях нещо по-просто, например като това: https://www.instructables.com/Transistor-Curve-Tracer/


Вто Апр 15, 2025 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30543
Местоположение: София
Мнение Re: Уред за снемане на волт - амперна характеристика
Да въпроса е че това най-вероятно е доста ограничено от към възможности. Виж в европейския ебей няма ли нещо


Вто Апр 15, 2025 5:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни