|
Виж темите без отговор | Виж активните теми
Дата и час: Сря Юни 10, 2026 8:35 am
Избор на лабораторно захранване.
| Автор |
Съобщение |
|
velio
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm Мнения: 3526
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Не съм обърнал внимание че това е импулсно... В тоя случай смяната на електролитите е доста оправдана.
|
| Вто Мар 19, 2024 3:54 pm |
|
 |
|
ToHu
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm Мнения: 30548 Местоположение: София
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Повечето ми неща са още в Инди, та от няма и къде взех един сиглент SPD3303, нещо такова, и добре че Дедо е гледал на Дейв ревюто. Ползвам го като генератор на ток да тествам едни ледове и други като беше далеч от мачовете на града добре, но като се доближи .... това няма и оправия ...по добре да бяха сложили импулсно + линейно вместо да се превключва.
|
| Вто Мар 19, 2024 5:59 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Лично за мен линейното си е линейно. Е зависи как е направено но да кажем, че са се постарали. По горе съм показал един Корад към който бях резервиран при покупката но работи много добре. Всеки ден му тествам защитите. Дразнят ме само релетата който си щракат сериозно но за тези пари - толкова. Мислил съм да му правя преходна платка с мосфети но още явно ми понася щракането. Kъм момента според мен най-доброто е тороид с импулсен регулатор след него в изхода линеен пререгулатор. Китайците от Riden поне от части са направили и тъкъв модел с буква P след номера но беше до 12A , a aз търсих повечко. п.п. Точно този Сиглент мислех да вземам но в крайна сметка взех отделни захранвания.
_________________ lz2com
|
| Сря Мар 20, 2024 9:55 am |
|
 |
|
velio
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm Мнения: 3526
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Баш тоя си взех за вкъщи. Чат пат бива. Само че има някакъв недостатък с управлението на релетата и веднъж, не помня как стана, така зловещо зацикли между две позиции... бзззз, явно не са сложили никакво закъснение.
|
| Сря Мар 20, 2024 7:05 pm |
|
 |
|
ToHu
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm Мнения: 30548 Местоположение: София
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
точно това се случва в режим генератор а ток, особенно ако леда няма охлаждане, цъка като замаяно, добре че ледовете държат 3А а аз ги карам на 1.4, пиково май могта и доста отгоре, иначе да бяха вече стигнали при свети реле ...
|
| Сря Мар 20, 2024 8:57 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Riden RK6006-C общо взето бюджетно решение. Взех го за у нас защото е малко като габарити. При пълен товар кляка с 100 тина миливолта и ще видя дали мога да го преборя това. Не че е от особено значение като се има предвид това за което ще се ползва. Разбира се вътре на някой места е с по ментеливи електролити които мисля да сменя но няма да навлизам много в детайлите. Бананките не ми харесват както и кабелите. В крайна сметка го взех за 87$.
_________________ lz2com
|
| Пон Окт 14, 2024 12:58 pm |
|
 |
|
velio
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm Мнения: 3526
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Това не е ли базирано на един популярен модул? Просто са му сложили AC-DC адаптер и кутия https://www.ebay.com/itm/264341832730
Последна промяна velio на Пон Окт 14, 2024 5:59 pm, променена общо 1 път
|
| Пон Окт 14, 2024 5:55 pm |
|
 |
|
ToHu
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm Мнения: 30548 Местоположение: София
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Не виждам какво има на тая платка отпред, това AC-DC + линейно ли е, или и изхода е от DC/DC ?
|
| Пон Окт 14, 2024 5:57 pm |
|
 |
|
velio
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm Мнения: 3526
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
|
| Пон Окт 14, 2024 5:59 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
_________________ lz2com
|
| Пон Окт 14, 2024 6:47 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
- Сменени почти всички електролити с истински. - Сменени изходни банани. - Добавен байпасен кондензатор на изхода на захранващия модул. - Изходните кабели са сменени с по-голямо сечение и термошлауфки. - Добавени ферити на изхода и вентилатора. - Добавен термо датчик на импулсния трансформатор. - Сменени гумени крачета с малко по-високи за да има повече поток от долната страна. - Добавени байпасни кондензатори в изхода, tvs диоди и паралелни обратни диоди (същата платка като за Riden 6024 в по-предните постове).
_________________ lz2com
|
| Пон Окт 14, 2024 8:10 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Малко симпатично Китайче. Импулсно захранване с линеен стабилизатор в изхода. - Сменени всички електролити като някой от тях бяха на 400V което е на границата на напрежението което е в изхода. Те вече са на 450V. - Сменени изходни банани. - Добавени байпасни кондензатори на някой места. - Добавяне на конектори по платките където е възможно. https://vi.aliexpress.com/item/40001277 ... pt=glo2vnm
_________________ lz2com
|
| Пон Апр 07, 2025 2:14 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Никак не е зле, но още не съм го отварял. Най вероятно ще има за пипане
_________________ lz2com
|
| Пон Мар 23, 2026 9:33 am |
|
 |
|
ToHu
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm Мнения: 30548 Местоположение: София
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
Вввв внимавай с това, превключва намотки, и около напрежението на превключване не е стабилно, имай едно на ум.
|
| Пон Мар 23, 2026 3:31 pm |
|
 |
|
nikolay.kolev
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm Мнения: 399
|
 Re: Избор на лабораторно захранване.
При превключване да не изпада в нестабилност?
_________________ lz2com
|
| Пон Мар 23, 2026 9:24 pm |
|
|
Кой е на линия |
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта |
|
Вие не можете да пускате нови теми Вие не можете да отговаряте на теми Вие не можете да променяте собственото си мнение Вие не можете да изтривате собствените си мнения Вие не можете да прикачвате файл
|
|