Отговори на тема  [ 331 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Избор на лабораторно захранване. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm
Мнения: 3526
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
nikolay.kolev написа:
...


Не съм обърнал внимание че това е импулсно... В тоя случай смяната на електролитите е доста оправдана.


Вто Мар 19, 2024 3:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30548
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Повечето ми неща са още в Инди, та от няма и къде взех един сиглент SPD3303, нещо такова, и добре че Дедо е гледал на Дейв ревюто. Ползвам го като генератор на ток да тествам едни ледове и други като беше далеч от мачовете на града добре, но като се доближи .... това няма и оправия ...по добре да бяха сложили импулсно + линейно вместо да се превключва.


Вто Мар 19, 2024 5:59 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
ToHu написа:
Повечето ми неща са още в Инди, та от няма и къде взех един сиглент SPD3303, нещо такова, и добре че Дедо е гледал на Дейв ревюто. Ползвам го като генератор на ток да тествам едни ледове и други като беше далеч от мачовете на града добре, но като се доближи .... това няма и оправия ...по добре да бяха сложили импулсно + линейно вместо да се превключва.


Лично за мен линейното си е линейно. Е зависи как е направено но да кажем, че са се постарали. По горе съм показал един Корад към който бях резервиран при покупката но работи много добре. Всеки ден му тествам защитите. Дразнят ме само релетата който си щракат сериозно но за тези пари - толкова. Мислил съм да му правя преходна платка с мосфети но още явно ми понася щракането.

Kъм момента според мен най-доброто е тороид с импулсен регулатор след него в изхода линеен пререгулатор. Китайците от Riden поне от части са направили и тъкъв модел с буква P след номера но беше до 12A , a aз търсих повечко.

п.п. Точно този Сиглент мислех да вземам но в крайна сметка взех отделни захранвания.

_________________
lz2com


Сря Мар 20, 2024 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm
Мнения: 3526
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
ToHu написа:
Повечето ми неща са още в Инди, та от няма и къде взех един сиглент SPD3303, нещо такова, и добре че Дедо е гледал на Дейв ревюто. Ползвам го като генератор на ток да тествам едни ледове и други като беше далеч от мачовете на града добре, но като се доближи .... това няма и оправия ...по добре да бяха сложили импулсно + линейно вместо да се превключва.


Баш тоя си взех за вкъщи. Чат пат бива. Само че има някакъв недостатък с управлението на релетата и веднъж, не помня как стана, така зловещо зацикли между две позиции... бзззз, явно не са сложили никакво закъснение.


Сря Мар 20, 2024 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30548
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
точно това се случва в режим генератор а ток, особенно ако леда няма охлаждане, цъка като замаяно, добре че ледовете държат 3А а аз ги карам на 1.4, пиково май могта и доста отгоре, иначе да бяха вече стигнали при свети реле ...


Сря Мар 20, 2024 8:57 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Riden RK6006-C общо взето бюджетно решение. Взех го за у нас защото е малко като габарити. При пълен товар кляка с 100 тина миливолта и ще видя дали мога да го преборя това. Не че е от особено значение като се има предвид това за което ще се ползва. Разбира се вътре на някой места е с по ментеливи електролити които мисля да сменя но няма да навлизам много в детайлите. Бананките не ми харесват както и кабелите. В крайна сметка го взех за 87$.


Прикачени файлове:
20241014_124526.jpg
20241014_124526.jpg [ 3.24 MiB | Прегледано 2918 пъти ]
20241014_124519.jpg
20241014_124519.jpg [ 3.21 MiB | Прегледано 2918 пъти ]

_________________
lz2com
Пон Окт 14, 2024 12:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm
Мнения: 3526
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Това не е ли базирано на един популярен модул? Просто са му сложили AC-DC адаптер и кутия

https://www.ebay.com/itm/264341832730


Последна промяна velio на Пон Окт 14, 2024 5:59 pm, променена общо 1 път



Пон Окт 14, 2024 5:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30548
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Не виждам какво има на тая платка отпред, това AC-DC + линейно ли е, или и изхода е от DC/DC ?


Пон Окт 14, 2024 5:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 6:20 pm
Мнения: 3526
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
ToHu написа:
Не виждам какво има на тая платка отпред, това AC-DC + линейно ли е, или и изхода е от DC/DC ?


https://www.ebay.com/itm/264341832730


Пон Окт 14, 2024 5:59 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
velio написа:
Това не е ли базирано на един популярен модул? Просто са му сложили AC-DC адаптер и кутия

https://www.ebay.com/itm/264341832730


Не точно. На този е https://www.aliexpress.com/i/1005005608862859.html

_________________
lz2com


Пон Окт 14, 2024 6:47 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
- Сменени почти всички електролити с истински.
- Сменени изходни банани.
- Добавен байпасен кондензатор на изхода на захранващия модул.
- Изходните кабели са сменени с по-голямо сечение и термошлауфки.
- Добавени ферити на изхода и вентилатора.
- Добавен термо датчик на импулсния трансформатор.
- Сменени гумени крачета с малко по-високи за да има повече поток от долната страна.
- Добавени байпасни кондензатори в изхода, tvs диоди и паралелни обратни диоди (същата платка като за Riden 6024 в по-предните постове).


Прикачени файлове:
20241014_200009.jpg
20241014_200009.jpg [ 3.42 MiB | Прегледано 2846 пъти ]
20241014_195721.jpg
20241014_195721.jpg [ 2.48 MiB | Прегледано 2846 пъти ]
20241014_195707.jpg
20241014_195707.jpg [ 2.7 MiB | Прегледано 2846 пъти ]

_________________
lz2com
Пон Окт 14, 2024 8:10 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Малко симпатично Китайче. Импулсно захранване с линеен стабилизатор в изхода.

- Сменени всички електролити като някой от тях бяха на 400V което е на границата на напрежението което е в изхода. Те вече са на 450V.
- Сменени изходни банани.
- Добавени байпасни кондензатори на някой места.
- Добавяне на конектори по платките където е възможно.

https://vi.aliexpress.com/item/40001277 ... pt=glo2vnm


Прикачени файлове:
20250328_144350.jpg
20250328_144350.jpg [ 2.11 MiB | Прегледано 1975 пъти ]
20250328_144410.jpg
20250328_144410.jpg [ 1.98 MiB | Прегледано 1975 пъти ]
20250327_130634(1).jpg
20250327_130634(1).jpg [ 1.01 MiB | Прегледано 1975 пъти ]
20250328_104434.jpg
20250328_104434.jpg [ 2.72 MiB | Прегледано 1975 пъти ]
20250327_113126(1).jpg
20250327_113126(1).jpg [ 1.17 MiB | Прегледано 1975 пъти ]
20250327_113110(1).jpg
20250327_113110(1).jpg [ 1.22 MiB | Прегледано 1975 пъти ]

_________________
lz2com
Пон Апр 07, 2025 2:14 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Никак не е зле, но още не съм го отварял. Най вероятно ще има за пипане


Прикачени файлове:
20260323_082557.jpg
20260323_082557.jpg [ 1002.01 KiB | Прегледано 478 пъти ]

_________________
lz2com
Пон Мар 23, 2026 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30548
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Вввв внимавай с това, превключва намотки, и около напрежението на превключване не е стабилно, имай едно на ум.


Пон Мар 23, 2026 3:31 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 3:38 pm
Мнения: 399
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
ToHu написа:
Вввв внимавай с това, превключва намотки, и около напрежението на превключване не е стабилно, имай едно на ум.


При превключване да не изпада в нестабилност?

_________________
lz2com


Пон Мар 23, 2026 9:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 331 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни