Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Новини от страната
Тук ще пускаме всички по-шокиращи новости от страната и ще ги обсъждаме. :)


Последна промяна Реконструктор на Пет Окт 05, 2007 9:39 am, променена общо 1 път



Пет Окт 05, 2007 9:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Ето и поредната добра новина, в скоро време ще можем да караме пияни и да газим на воля. :D

Цитат:
МС предложи да се завиши допустимата концентрация на алкохол в кръвта
04 Октомври 2007

Докато всеки ден заради пияни шофьори стават тежки катастрофи, Министерският съвет предлага на парламента да завиши допустимата концентрация на алкохол в кръвта, при която се налага наказание лишаване от свобода.

Досега тя беше 1,2 промила, а сега се предлага да стане 1,5. Правната комисия категорично отхвърля това, транспортната обаче се колебае. Гласуването ще бъде утре.

Правната и транспортната комисия се изпокараха за новото предложение от МВР шофьорите да карат още по-пияни, с до 1.5 промила алкохол, и за по-ниско количество от това да не подлежат на тежко наказание - лишаване от свобода.

Някои депутати се опасяват, че тези предложения се правят, за да не получи тежко наказание Максим Стависки. Официално, мотивът на МС обаче е, че сега има много висящи дела срещу шофьори с 1,2 промила и съдебната системата била претоварена.

- Йордан Мирчев: "Да, това беше мотивът, едва ли не посочиха един пример от последните месеци, ако 1,5 попада в групата на по-леките наказания”.
- Кой пример
- Йордан Мирчев: "Всички знаете за какво става дума”
- За Стависки ли?
- Йордан Мирчев: "Да”

Иван Иванов: "Българското законодателство не трябва да се изменя за конкретен случай. Може би Максим Стависки не е единственият, но за мен всички български граждани - дали това ще бъде гражданин от който и да е край на България и с каквато и да е професия или ще бъде световен шампион - не би трябвало да има някакво значение. Пред институциите и законите на държавата всички български граждани трябва да бъдат равни”.

Членовете на правната комисия категорично са отхвърлили предложението на правителството, с вносител МВР.

Янаки Стоилов: "Ние сме против да се ограничава отговорността при употреба на алкохол, това би засегнало висящите производства и се отиде на едно минимално наказание - какво, че законът предвижда голямо наказание”.

Опозицията е решена да застане срещу предложението на кабинета заедно с правната комисия. От НДСВ предложиха още да се отнема автомобила, ако шофьорът кара след употреба на алкохол.

А от ДПС поискаха да отпадне изискването за завършено основно образование за придобиването на шофьорска книжка. Това обаче беше отхвърлено от комисията.


Пет Окт 05, 2007 9:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Айде да сме коректни - това отпадна. Освен това аз днес до колкото разбрах, въпросната поправка е внесена преди въпросната катастрофа и си е отлежавала, чакайки си реда.

Друг е въпроса че това наистина беше тъпа поправка, но факт е - не се прие. Същото важи и за книжка без основно образование.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Окт 05, 2007 12:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Така е... отпадна!
Само не знам как ще отпадне факта, че шеф на комисия е внесъл законопроект с ясно съзнание че мотивът е облагодетелстване на определени лица. И сам го казва ?!
Но това не е сефте... наскоро имаше подобна афера и с друг законопроект за разрешаване на нощните превози, ето репортаж на БНТ:

Цитат:
След спешно заседание на транспортната комисия министър Петър Мутафчиев съобщи, че текстовете, оспорени от президента ще бъдат поправени от депутатите още следващата седмица. Ветото на държавния глава ще бъде прието, стана ясно в кулоарите на парламента. Спорът обаче кой е прокарал скандалната поправка разрази много по-сериозни упреци за драстични случаи на лобизъм при приемането на редица закони. В кулоарите на парламента представител на БСП и НДСВ си размениха обвинения, че се спекулира с името на премиера Станишев, за да се оказва натиск върху депутати.

Заместник-председателят на транспортната комисия Радослав Илиевски от БСП днес обяви, че автор на поправката за нощните екскурзии е шефът на комисията Йордан Мирчев от НДСВ:

Йордан Мирчев казва – “Тогава да запишем, че това не се прилага при трансфер”, това са думи на председателя на комисията”.

Мирчев отрече и от своя страна обвини Илиевски в лобизъм за какво ли не.
Йордан Мирчев – председател на транспортната комисия:
“В закона за електронните съобщения той заплашваше с премиера определени текстов. Аз му казах – в тези текстове премиера въобще не го набърквай, това са твои лични текстове на член от екипа”.

Радослав Илиевски - БСП:
”Аз не спекулирам с името на никого. Аз си имам собствена позиция по много закони, когато защитавам обществения интерес”.

Йордан Мирчев – НДСВ:
”Попитайте го може ли да декларира, че няма интереси по Закона за автомобилните превози”.

Радослав Илиевски – БСП:
”Това, че някой вика “Дръжте крадеца”, помислете си кой е той. Поинтересувайте се къде работи снаха му, например.
Въпрос на БНТ:
”На Мирчев ли?”
Радослав Илиевски – БСП:
”Ми попитайте, не мене”.

Йордан Мирчев – НДСВ:
”Не работи в Мтел!”

Илиевски призна, че притежава дял от фирмата “Екоекспорт”, но по думите му тя била само регистрирана, без да функционира. Той беше категоричен, че няма никакви бизнес интереси с никого, никъде и за нищо.
В крайна сметка стана ясно, че поправката за нощните екскурзии ще бъде поправена.

Петър Мутафчиев – министър на транспорта:
”Ще се запази изцяло забраната за нощни пътувания на екскурзии на деца”.

Случилото се, обаче, остави горчивия вкус, че това е само щрих от парламентарната практика - който успее да прокарва незабелязано законови поправки, в интерес, различен от обществения.


Пет Окт 05, 2007 2:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Лоби му викат.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Окт 05, 2007 3:20 pm
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 1:57 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Мнение 
Аз му викам "мафия"

_________________
LZ


Пет Окт 05, 2007 4:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Айде, нищо и няма на проваката, който кара с 1.2 може да кара и с 1.5, каква е разликата. мен ми е все тая, нямам навика да карам пил, но според мен наказанието трбява да е пропорционално на нанесената щета.


Пет Окт 05, 2007 7:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
http://btv.bg/news/?magic=all&story=60979

Цитат:
Камерата на bTV успя да заснеме как двамата министри достигнаха спонтанно до това решение, без да подозират, че някой ги снима:

Орешарски: Дай да разваляме седянката. Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения и после...

Вълчев: Аз предлагам така: теб и без това няма да те има сега известно време.

Орешарски: Да, три дни.

Вълчев: Два де, стига така.

Орешарски: Е, в сряда на обяд ще дойда.

Вълчев: И да видим дали е възможно в това време да направим някакви експертни разговори. Горе-долу по една, две сметки да направим, за да приказваме.

Орешарски: Не, не трябва да се прекъсва.От утре експертни разговори. Те ще размотаят.

Вълчев: Сега уважаеми колеги да продължим нашата работа...


Нед Окт 07, 2007 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
:) Кофти ги изловиха. Тия насочени микрофони.....Макар че като цяло не казаха нещо,кой знае колко осъдително :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Окт 08, 2007 6:50 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Абсолютно нищо, най-нормален разговор, друг е въпроса относно интелекта на съответните хора съдейки по начин ана изразяване, но това е друг въпрос. Разговора им дори може да се разглежда в положителна насока.


Пон Окт 08, 2007 7:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
абе тия общи теми мене не ме кефят. що да тъпчем много теми в една?


Пон Окт 08, 2007 9:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Браво !
има напредък за международната "сура" на България не мислите ли :?:
http://dnes.dir.bg/2007/10/12/news2207222.html

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Окт 12, 2007 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Чакай да видим ефекта какъв ще е. Ако не сме си направили добре сметката току виж сме отнесли шамара.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Окт 12, 2007 2:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Пък може и да успеем да се наложим. Така ще компенсираме затварянето на АЕЦ. Ура....

Между другото не трябваше ли на киселото мляко да викаме йогурт?

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Пет Окт 12, 2007 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
кой каза че правителството не мислело за децата?

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=193618


Сря Окт 31, 2007 6:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни