Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ами не ми звучат сериозно, Grubi. :) Например това:
Цитат:
Optionally, the Station can be equipped with completely autonomous and independent Secondary Controller, which is used to monitor the working parameters of the Station and perform remote hardware reset, if necessary
8O
Къде е сензора за дъжд? Заваляло и след валежа съдържанието на прахови частици във въздуха ще е друго - що така? Що само един акумулатор? Комуникацията също трябва да е опционална - едва ли ще се използват всички канали еднавременно. Описанието е като за мен и теб, но не е като за клиента. Профилите на тези юнаци също не звучат сериозно. И т.н. ...


Сря Дек 23, 2020 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Цецо написа:
От днешното заседание на НС:

Цитат:
Красимир Янков, Димитър Стоянов, Георги Андреев, Лало Кирилов, Николай Иванов и Чавдар Велинов поискаха България да признае новосъздадената държава Княжество Нова Атлантида и да води външна политика спрямо нея.

Бамааму, как ми е убягнал този цирк?! Ще има с какво да си запълвам вечерите.
За далеч по-малки територии сме водили кървави войни.
След първото ми бегло търсене изскочи изненадващатата първа реакция на нашите политици "Колко комисионна даваш?" :)
После се оказа, че островът все-пак има стационарна част (май) и се появяват нови около него. Със съвременните технологии няма да е трудно да се стабилизира и укрепи. То БГ черноморието като да не пропада непрекъснато...
Човекот е намерил дупка в закона и се е регистрирал. Голямата тъпня е, че не сме се възползвали. Въпросче: а защо от Калиакра стърчи едно изкуствено създадено шипче навътре в морето?

Ако нямах семейство на момента щях да си стегна куфарите! Без бъзик, навремето сериозно обмислях от гръчко да запрашим към Нова Зеландия, спря ме само вулканичната зона - вече ми беше писнало от земетресения. А трябвало :)


Сря Дек 23, 2020 2:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Leo - тия кутии не са метео-станции, обикновенно нямат сензор за дъжд, но имат за влажност.
Но след дъжд е ясно - че ще има по малко частици. Тия частици също може да са (и са) с различен цвят, структура, агломерации и т.н.
Но при висока влажност, ти трябва нагряване преди сензора или някакв вид филтър - иначе малките капчици се отчитат като частици и става мазало.
Тия сензори струват 10-30 долара (дори Honeywell и Sensirion), и физически са малко или повече еднакви. Има с два лазера, с филтри, с помпи, с вентилатори...
Спектрометрите са от 5-10к Евро нагоре...и там е нещо съвсем различно. Има доста работа по тия станции, и доста народ който иска да има такива - но работещи... и това също е работа, и то не много лесна.

Интересно е да имат датчик за посоката на вятъра, камера също.


Сря Дек 23, 2020 2:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Grubi, наясно съм с този сензор. Гледах ТОЗИ и май те точно него използват. Мислех да правя нещо като метеостация с допълнителни възможности, но не видях перспектива за реализация като количество.
В описанието на тези юнаци има като опция сензори за скорост и посока на вятъра, но са класически, не ултразвукови.


Сря Дек 23, 2020 3:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Недоразумението, набедено за Президент, пак ни обясни колко сме зле на връх Нова година и че всички ще умрем заради бат Бойко.
Този път ни уведоми, че е крайно време да си изберем Истински лидер, но не уточни дали той се казва Руменчо или кака Кури. Ще чакаме продължение.


Пет Яну 01, 2021 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
По слаб президент не сме имали. Шапкар. Закономерност.


Пет Яну 01, 2021 8:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Предният мишок щото беше по-добър ...


Пет Яну 01, 2021 9:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Новини от страната
Ами то така ретроспективно погледнато, в нашата скорошна история няма ни един читав. Като почнеш от простоватият жельо желев, минеш през пионката пецо стоянов, за първанката много негативи не мога да се сетя ама и много позитиви също... Плевнелиев пък само си гледаше бизнес интересите.... За радев нямам наблюдения, но и не искам да ги получавам като 80% от помладото население от платени публикации в фейсбук и други соц мрежи...
Абе такава си ни е българската орисия

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Яну 02, 2021 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Може да не са били блестящи, но никой не е бил такъв плювалник. Станахме за смях пред света.


Съб Яну 02, 2021 2:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Пък в гръчко пускаха митрополитиса да ни благослови и да ни пожелае "За много години!" :roll:
И от някой ходжа и арменски поп няма да е излишно...


Съб Яну 02, 2021 4:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Новини от страната
MYXATA написа:
... простоватият жельо желев..

Е, хайде сега. Един от малкото автентични и почтени политици, Бог да го прости. А и прост не беше, но беше "семпъл", което от моята гледна точка е по-скоро положителна черта.

_________________
Хайде де!


Съб Яну 02, 2021 6:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Напълно съгласен за Желев. Един от малкото достойни хора във БГ политиката.

Първанката беше тотален боклучец, Плевнелиев - фигурант. За Стоянов съм с противоречиви чувства.

Сегашния също ми е доста антипатичен, но на фона на тоталната гнусотия в сектора вече трудно може да ми се догади.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Яну 02, 2021 7:05 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Желю Желев
Стандартна комунистическа пропаганда! До колко може да е проЗ един Доктор на философските науки, написал признати по цял свят "читанки"?! Отделно, че ни спаси от гражданска война.
Но кака Кури е по-умна : простакът държи да изкара другите по-тъпи от него, с надеждата да блесне. Пък на мен ми се струва, че дори "тиквата" Бойко има доста повече пипе от "мухоловецът" Радев...


Съб Яну 02, 2021 7:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Новини от страната
Бонго, аз не написах прост, а простоват :!:
Това е като определението от Дан само че на български език :!:
Инам в предвид човек който се държи на официални събития с чужди дипломати все едно е на домашно събиране с родата някъде във врачанско...
А пък да помните че по негово време заговорихме за затваряне на АЕЦ. Или за спиране продажбите на оръжие :?: и други... И странните му съветници ( например съветник Мишев :?: ) спомнете си или прочетете преди да пишете глупости...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Яну 04, 2021 1:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
MYXATA написа:
... Или за спиране продажбите на оръжие :?:

Продажбите на оръжие спряха от само себе си. Немаше нужда от "помощ".


Пон Яну 04, 2021 1:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни