Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Смяна на парола (gmail) 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 9:02 am
Мнения: 324
Мнение Смяна на парола (gmail)
Тази сутрин gmail упорито иска да си сменя паролата. Това нещо подозрително ли е?


Прикачени файлове:
capture.jpg
capture.jpg [ 38.85 KiB | Прегледано 1435 пъти ]
Чет Дек 17, 2020 8:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Нищо чудно да са ги "хакнали" и затова да ти искат нова парола. Оня ден и вчера имаше някакви драми с услугите им.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Дек 17, 2020 8:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Ама те и нахални: "трябва да смените паролата", а не "моля да смените паролата"...


Чет Дек 17, 2020 8:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
И мен ме накара преди дни, не миряса докато не я смених. Вече иска и символ да има в паролата...


Чет Дек 17, 2020 8:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Чак сега влязох в единия gmail и се сетих, че в началото на август открих, че през целия септември някакъв поляк го е ползвал за пазаруване и бързи кредити. От добро сърДце им пратих съобщение, че имейлът ми е бил хакнат и сега гледам ми отговорили с тъпи въпроси и декларации - техен проблем.
Май не можеше да вляза и затова ресетнах през другия gmail и после при смяна на паролата ми искаше да има Фсичко: цифри, знаци, малки и големи букви. На втория gmail не.

Сега ме попита искам ли (!!!) "умното" им обслужване - твърдо нье, предпочитам тъпото!


Съб Дек 26, 2020 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение ЕВРИКА!!!
Днес, след доста време, си включих умнофоня към интернет и той се разписка, че имам имейли от... Полша!
Влязох през компа за по-сигурно в G-mail : съобщения от две полски банки, включително извлечения и че сметката ми напоследък е почти на нула, ама те ми прощават таксите заради Короната.
Тъкмо се надървих да псувам "Нали ви казах още началото на октомври, бе?!" и гледам, че те писали до моя имейл, ама без точки. След кратко осведомяване се оказа, че "точките вече нямат значение", т.е. можеш да поставяш колкото си искаш за четливост, но това не променя адреса.
Убу де, ама моят имейл е на повече от 15 години и тогава точките имаха значение. И защо от края на миналото лято взе да става объркацията?!
Гугълщини!!!

Edit Писах им да си предупредят клиента по телефона.


Чет Фев 25, 2021 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: ЕВРИКА!!!
bongo_x2 написа:
Днес, след доста време, си включих умнофоня към интернет и той се разписка, че имам имейли от... Полша!
Влязох през компа за по-сигурно в G-mail : съобщения от две полски банки, включително извлечения и че сметката ми напоследък е почти на нула, ама те ми прощават таксите заради Короната.
Тъкмо се надървих да псувам "Нали ви казах още началото на октомври, бе?!" и гледам, че те писали до моя имейл, ама без точки. След кратко осведомяване се оказа, че "точките вече нямат значение", т.е. можеш да поставяш колкото си искаш за четливост, но това не променя адреса.
Убу де, ама моят имейл е на повече от 15 години и тогава точките имаха значение. И защо от края на миналото лято взе да става объркацията?!
Гугълщини!!!


Точките винаги са били без значение https://youtu.be/zL5-N8c18VE
Никога не е било възможно да регистрираш нова услуга с разлика само в точките.
Ако пристигат писма до теб значи някой е дал твоят адрес без значение с точки или без.


Чет Фев 25, 2021 5:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Да бе! Видеото е от края на 2013г. , а аз си правих имейла по чагъртащ модем (нямаше друго) и много внимавах какво пиша, наложи се да добавя "9" накрая.
Дори по някое време да са станали без значение, как се е допуснало такова омешване на потребители?! Мии аз така мога да те оставя без пари!
И защо чак сега се засякохме с "адаша"?!


Чет Фев 25, 2021 5:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
bongo_x2 написа:
...

Да взема да те светна и в още една "далавера". В gmail можеш към имейла си да добавиш "+" и някакъв текст и отново ще го получиш в своята поща. Например "bongo.x2+alabala@gmail.com" == "bongo.x2@gmail.com".
Всъщност има и още една специфична за гугъл работа - ако имейла до който се праща е сбъркан и има много сходен такъв според тях - директно пренасочкват въпросният имейл към сходния имейл.


Чет Фев 25, 2021 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
bongo_x2 написа:
Да бе! Видеото е от края на 2013г. , а аз си правих имейла по чагъртащ модем (нямаше друго) и много внимавах какво пиша, наложи се да добавя "9" накрая.
Дори по някое време да са станали без значение, как се е допуснало такова омешване на потребители?! Мии аз така мога да те оставя без пари!
И защо чак сега се засякохме с "адаша"?!


Бонго винаги са били без значение - казвам го от опит. Моят имейл адрес в google е точно 6 символа защото това е минималното количество символи така че позволи ми да съм чувал за gmail доста преди теб, когато за да си регистрираш адрес трябваше да го допълваш със символи. Никога точките не са имали значение както и разликата между главни/малки букви.
Ти какво си мислиш е съвсем друго нещо.

Само се замисли ако преди това правило не е било валидно а сега е каква каша ще се забърка с всички акаунти с точки или без.


Чет Фев 25, 2021 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Маамуйстара, точно сега нямам време/нерви/желание да доказвам или да споря. Пущам един линк, когото недочетох:
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Gmail
Сагата на моя gmail:
Знаех за такава поща от самото начало - нали харчех по една БГ пенсия (минимум) за компютърджийски списания. Доказателство: viewtopic.php?f=16&t=6599
Да, ама в началото gmail си беше затворен клуб: трябваше някой да те препоръча, че да влезеш. През това време получих съобщение от MyWay (No banners. No pop-ups. No kidding.). Направих си акаунт и бях много доволен, нищо че беше с по-малки възможности от гугълския. След някоя петилетка ги хакнаха (получих спам от мен към мен и сигнализирах), на което MyWay отговори със специален софтуер и през него всичко продължи да е цветя и рози, докато преди някоя година не ги купиха няк'ви пидерунгели и всичко стана на гз.
Веднага когато gmail стана за "простосмъртни" побързах да си запазя имейли, не че ми трябваха. Номерът беше да са максимално близо до името ми. Единият беше с "име" предоставено ми от местния интернет-доставчик (без точки), а за втория (пълно име, фамилия) се наложи да добавя 9 накрая, като самият Гугъл ми препоръча да сложа точки. И така над 15 години без проблеми до сега.


Чет Фев 25, 2021 8:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Няма ка да спориш с факти
Ето ти пост от 2005 година който обяснява че gmail не възприема точките в адреса.

http://www.consumingexperience.com/2005 ... anise.html
http://www.consumingexperience.com/2005 ... -idle.html

Моите адреси съм ги направил с покана още през 2004. На практика тогава всичко което пробвах беше свободно :)


Пет Фев 26, 2021 10:06 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
ilkor написа:
Няма ка да спориш с факти
Ето ти пост от 2005 година който обяснява че gmail не възприема точките в адреса.

...... :)

Тукощо погледнах- моя е правен март 2005 и е kamen.pxxxxv@gmail.com


Пет Фев 26, 2021 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Единственото което разбрах е, че ако е регистриран abc@gmail.com това заема и имената a.bc , ab.c и a.b.c . Но моят имейл съдържаше точки при регистрацията, а за заемане на "безточковия" вариант не се споменава - това вече е тъпо и може би обяснява защо чак сега лъсна объркацията, т.е. чак сега са регистрирали "безточковия" вариант. Но не обяснява защо аз, с точките, получавам имейл пратен без точки.


Съб Фев 27, 2021 4:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Смяна на парола (gmail)
Щом ти си регистрирал a.b.c или ab.c или a.bc няма как после някой да регистрира abc защото винаги при регистрацията gmail игнорира точките и реално ти си регистрирал abc. И ще получаваш всичко изпратено до всички комбинации с точки или без както е обяснено във видеото което ти изпратих.


Нед Фев 28, 2021 12:05 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни