Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Черен петък 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Черен петък
Аз си купих 2 роботизирани прахосмукачки за 1000 лева общо от Алиекспрес склада в Чехия, при положение че нормалната цена в Емаг е около 1000 и 700 намалена.


Сря Ное 25, 2020 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Черен петък
Емага шмикеруват редовно, но и имат понякога добри попадения. Прави ми впечатление, че хубавите им намаления са заедно с намаленията в амазон и то на много близки цени.
ToHu написа:
...Има стоки които не са в сезон, в САЩ е по-скъпо д държиш стока на склад от колкото да я изхвърлиш, причините са две, складово пространство и разхода по това някой да я води, проверява и т.н. Това е и основната причина за намаления, те не са само черен Петък, в повечето вериги винаги ще намериш нещо на половин цена, или на 1/3 цена, и това си е реална отстъпка от стандартните цени.
...

Тук мисля е ясно, че за повечето неща има 2-3-4 вносителя със собствени складове и всичко остнало е прекупвачи без склад. Т.е чакаме за намаляния от производителите а не от тъговците.
Преди седмица например купувах таблет и не го достави магазина от който го поръчах (онлайн + физически) ами изпращача беше вносителя - Поликомп. Та даже и на дропшипинг са го обърнали вече.


Сря Ное 25, 2020 6:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
michev написа:
Преди седмица например купувах таблет и не го достави магазина от който го поръчах (онлайн + физически) ами изпращача беше вносителя - Поликомп. Та даже и на дропшипинг са го обърнали вече.

На мен ми е най-страно това, че в сайта на официалния вносител цените са с 10% отгоре спрямо "магазина" от който си го поръчал.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Ное 25, 2020 7:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Черен петък
ike написа:
..

Не знам как стигна до тоя извод, освен ако не си ми го продал ти :D. Вносителя не се занимава с крайни клиенти. Цените му не са и публични (за цитирания по-горе). Всеки дилър си има различни отстъпки, та много зависи през чии дилърски акаунт си гледал цени. Последно като правих подобно сравнение с 3 дилъра пак към същия вносител - цените бяха доста различни към тримата.


Сря Ное 25, 2020 8:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Няма нищо странно, странно би било ако не е така. Вносителя не се интересува от продажби на дребно, изобщо е некоректно че го продава. В крайна сметка всеки трябва да реши къде по веригата е. не може да си вносител, да го даваш на магазина за 100 лв и да го продаваш на крайния клиент за 100 лв, този магазин от какво ще живее ? Това е съвсем нормално, така и трябва да бъде.


Сря Ное 25, 2020 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Мии ако от пролетта продавам джапанки на 10лв и септември изведнъж ги пусна на 2лв това за Черен петък ли минава?
Между другото съм забелязал, че в Кауфланд промоциите са така: месеци наред вървят на завишена цена, кой се излъгал - излъгал и после БУМ промоция - много важно, че надценката е мизерна, те вече са си изкарали печалбата.


Сря Ное 25, 2020 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Абе то там е работата, те не вървят на завишени цени, вървят на цени на които са си сметнали печалбата, но като започнат да наближават срок на годност, да излизат от сезона, или да спират доставки на конкретният продукт тогава му свалят цената. В хранителните магазини е още по-голяма каша.


Чет Ное 26, 2020 1:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Черен петък от КАТ:

Направи 3, плати 2 нарушения.


Чет Ное 26, 2020 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Все пак телевизорчето от Техномаркет пристигна: NEO 24" Full HD, добър корпус и всички букси за 159лв с безплатен куриер. Може би защото писах имейл и веднага поръчката се оказа пусната, нищо че на сайта пише "изчерпан".
В момента го гледам на DVB-T под кестерме ъгъл и картинката се ядва, разбира се не е като на скъпите модели, но и те имат кусури. Като остане време ще го пробвам на компа.
Звукът е отврат, но на евтините плоски е така. И без това ще го ръгам на външен усилвател.
Значи имало и истински Черен петък...


Вто Дек 01, 2020 1:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Изтървах времето за Edit
PS: Свързах го към компа чрез VGA (нямам друга жица) и останах очарован. През SCART (с копчалък) ще ръгна и дъртите аналогови камери. За 160лв к'во му плащаш?!


Вто Дек 01, 2020 4:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Черен петък
Иначе има ли си HDMI ?
Миналата седмица имаше за около 500лв. 50 инча във Куфланд. Само, че не обърнах внимание какъв е 4k, smart

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Дек 01, 2020 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Всичко си има, дори за слушалки. Само дето за AV и YBPPR са няк'ви мини-жакове, но аз тях няма и да ги ползвам - нали има SCART.
Иначе: не съм фен на многото инчове - дори този 24" иска поне метър за да го гледаш комфортно (ако не е да четеш от компа), а разните му там 4k и Smart са ненужно вдигане на цената: видео на 4k на практика няма откъде да гледаш, а за Smart си има камара по-удобни решения.
Все пак става дума за суперефтинджос, не бих отказал по-съвременен тип дисплей, че дори поогънат, ама там парите са други. За в селската кухня става дума (засега), а само стойката за закрепване на стената е 30лв (и нея купих с ТВ-то).


Вто Дек 01, 2020 4:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Черен петък
Е аз понеже съм със 19 монитор Acer, който е даже 1366x768 и на всичкото отгоре има трепкане, ако яркостта не е 100%
Та като за монитор ще е доста добре 24 инча

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Дек 01, 2020 4:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
slav4o.com написа:
Е аз понеже съм със 19 монитор Acer, който е даже 1366x768 и на всичкото отгоре има трепкане, ако яркостта не е 100%

Не му мисли ако намериш Full HD под 200лв и достатъчно букси, нЕма нужда дори от 32" щото става мътнато. На това ТВ не мога да видя трепкане дори с периферното при мърдане на главата - пише 100Хц. Има и няк'ви на LG, но са доста по-скъпи и нямат видими предимства пред марковите "ментета", дори напротив.
Но ако е само за монитор - козата си сака пръч!


Вто Дек 01, 2020 5:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Черен петък
Трепкането идва от подсветката. Лесно се забелязва като размахаш молив пред екрана. A тия 100Hz които посочват вероятно са макс. честота на опресняване на картината.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Дек 01, 2020 7:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни