Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Черен петък 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Черен петък
Привет,
Попадна ми, че от Lecroy ще правят отстъпки и ако някой е планирал покупка...
При скоповете намаленията стигат до над 60%...
http://lecroy.klaus-brecht.de/images/Fl ... NG_ROE.pdf
Пуснах тази тема, защото не намерих сходна, но ако има моля да се премести или дори затрие :)
Ако няма - тук може да се постват хубави намаления на електроника.

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Вто Ное 17, 2020 4:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Черен петък
Мои наблюдения на черния петък като човек живещв Америка.

наблюдавах цените на консумерските неща - ТВ,печи ,таблети и т.н
Тихичко от месец,месец и половина преди това цени се надуват , то така и така повечето хора ако трябва да дкупват нещо си викат -е сега не ща да купувам ,за ЧП ще намалят и ще си купя.
Аз съм лапал таз стръв 2 пъти ... След това като сложих скрипт да следи цените се оказа че януари и февруари цените са по тънки... просто тия месеци парите за черни петаци ,коледи и всякакви празници са опукани и тия в магазините обяче все тябва да продадат нещо.


Пет Ное 20, 2020 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Черният Петък, като е тръгвал, може би си е имал смисъл и причини.
Аз отдавна не купувам нещо рекламирано - рекламата е скъпо нещо!
А който иска да ме черпи обяд от сърДце - да заповяда!


Съб Ное 21, 2020 12:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Черен петък
@HSB - тука има закон, според който нямат право да пипат цените месец преди тия намаления. Не е формулирано точно така но реално би трябвало да е така. В смисъл че ако в рамките на месец са вдигнали цената 5 пъти с по 3% и на черния петък смъкнат с 10%, ако ги хванат могат да им друснат много яка глоба. Мисля че последните години е имало и такива тарикати и са си го отнесли, включително и някой големи имаше. Това обаче не им пречи да си надуят цените два месеца по рано примерно.


Съб Ное 21, 2020 4:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Черен петък
много от намаленията са реални и изгодни ... предполагам, че дори продават стоки на загуба (счетоводно ще е проблем), която се избива с огромния оборот от други стоки с/без голяма отстъпка.
маркетолозите добре познават/използват психологията на клиентите.

гледал съм цените на стоки от емаг, които съм купувал преди 2-3 мес. - някои бяха на -50% от цената на която ги бях купил!

фалшивите намаления са подсъдни - когато имаш конкуренция (а при търговците е огромна) - тя първа ще сигнализира за нарушение.


Съб Ное 21, 2020 5:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
В БГ някой съзнателно да продава на загуба?!

Иначе логиката с намаленията е проста: тъпо е тази стока да задържа парите до следващия сезон, по-добре я продай и ѝ завърти парите - ще спечелиш в пъти повече.
Да, ама и това е мъка за в БГ.


Съб Ное 21, 2020 6:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Да има неща които се продават под доставна цена, има неща които реално се подаряват, такъв е пазара.


Съб Ное 21, 2020 6:37 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
bongo_x2 написа:
В БГ някой съзнателно да продава на загуба?!

Да. Какво странно има?


Съб Ное 21, 2020 7:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Тя загубата е много относително нещо, не е важно за колко купуваш и за колко продаваш, важно е в края на годината да си на печалба. Да продадеш на загуба или да подарил, ако това ще ти донесе печалба от продажбата на нещо друго, е съвсем нормално. Счетоводно проблем няма, законово няма, има си ясни счетоводни правила. Единствено може по закона за защита на конкуренцията някой да те дири но и там е ясно кога може и кога не може.


Съб Ное 21, 2020 7:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Мии трябва ми още едно малко и не скъпо телевизорче, затова минах днес през Технополис. Възможно най-евтининото беше 170лв, но малко по-голямо от желаните размери. Имаше друго, готино, но вече за 270лв.
Както и да е, взех си една флашка, но продавачът каза, че вече е с един лев по-скъпа, щото тази цена била за Черния петък. Да, ама според брошурата им до края на техния Черен петък остават още три дни!

Сега разгледах брошурата на Техномаркет и там най-евтиното подобно е за 150лв, но с далеч повече възможности. Утре ще намина и ако да - с удоволствие ще икономисам 120лв за сметка на някой сант неудобство и евентуално по-скапана картинка, в която няма кой да се дзвери по цял ден.


Пон Ное 23, 2020 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Преди 3 години си купих от "черния" петък 42" телевизор на супер примося..... месец и половина по-късно пуснаха 52" вариант на същия телевизор с 200 лева по-малко от чернопетъчната примося... така чее.. да - за мене петъка беше черен - и да, приключих с тая простотия форевър....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пон Ное 23, 2020 11:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Черен петък
Оказа се, че у наше село Техномаркетът вече е затворен. Опитах да поръчам онлайн (все пак се спрях на 100лв по-евтино от на конкуренцията), но тъпо и упорито ме връща на "Моля изберете град от списъка", пък списък няма, отделно, че го искам на село.


Вто Ное 24, 2020 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Черен петък
Cekins написа:
@HSB - тука има закон, според който нямат право да пипат цените месец преди тия намаления. Не е формулирано точно така но реално би трябвало да е така. В смисъл че ако в рамките на месец са вдигнали цената 5 пъти с по 3% и на черния петък смъкнат с 10%, ако ги хванат могат да им друснат много яка глоба. Мисля че последните години е имало и такива тарикати и са си го отнесли, включително и някой големи имаше. Това обаче не им пречи да си надуят цените два месеца по рано примерно.


Ами възможно е и да има закони - не споря . Обаче моите наблюдения са от братска америка и съм сигурен какво приказвам.
Тука защитата на потребителя е на много по ниско ниво от това например дето съм виждал в по времето когато живеех в немско.
Може би едно време наистина е имало истински черни петъци .....ама в днешно време си е чист рекламен локум в повечето случаи.


Сря Ное 25, 2020 8:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Черен петък
Те тая работа я приеха след първия по сериозен "черен петък" тука, щото много магазини бяха направили точно това - надуват цените седмица по рано и после "свалят". За следващата година вече бяха измислили схема по която да не могат чак толкова брутално да го правят. Реално трябва да надуят цените месеци преди черния петък, ама пък нали ще им падне оборота през това време и после я продадат нещо я не. Заслужава си ако искаш да си купиш не що дето по принцип не влиза в промоции - примерно мене много ме доядя оня ден - щерката пак си строши слушалките и се наложи да купувам нови. Гледах, чудих се и накрая взех едни дето аз си купих преди два месеца. Цената не е мърдана, ама ако беше в петъка, щях да ги взема с 6-7 лв. по-евтинко...

Сега се сетих как е формулирано - ако дадена стока е пусната с някакво намаление и е формулирано като такова, то нейната цена не трябва да е променяна последния месец или два. Това си важи целогодишно. Примерно важи и за "сезонните" намаления в магазини за дрехи и обувки - не може цяла зима да вдига с малко цената и пролетта да се опита да ти продаде зимните обувки на 70% off - реално на нормалната им цена.


Сря Ное 25, 2020 10:46 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Черен петък
Е то това винаги е било маркетингов подход. Естествено не всичко е намалено, сега дали има увеличение преди това не мога да кажа, рядко гледам цени. Мога да кажа със сигурност че конкретно в САЩ има изгодни покупки, дали всички са такива естествено не. Причината да се прави това в САЩ е моделът на работа който се следва, а именно по-важно е да разкараш наличност от нещо без значенеи а каква цена а не каква печалба имаш от него. Това е свързано с динамиката на пазара, предимството на потребителското поведение, да продадеш 100 ТВ на загуба не е страшно защото ще продадеш и купчина други неща. Има стоки които не са в сезон, в САЩ е по-скъпо д държиш стока на склад от колкото да я изхвърлиш, причините са две, складово пространство и разхода по това някой да я води, проверява и т.н. Това е и основната причина за намаления, те не са само черен Петък, в повечето вериги винаги ще намериш нещо на половин цена, или на 1/3 цена, и това си е реална отстъпка от стандартните цени.
При онлайн търговците не мога да твърдя, че е същото там може би има доста повече "измами".
А що се отнася до електорника, за мен е съвсем естествено да пуснеш 43" ТВ с голяма отстъпка от цената и след 2 месеца да пуснеш на същата цена 55". Това са стоки които много бързо се обезценяват, търговеца се опитва да се отърве от наличностите и естествено първо се опитва да пробута това което му е застояло. С черната техника винаги е така, това не значи че цената не е добра или че няма реална отстъпка.


Сря Ное 25, 2020 1:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни