Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Идеята за подгревна свещ от дизел ми допадна.
Даже сега видях, че има някакви "факелни подгревни свещи", дето повече ми допадат като конструкция.

По въпроса за захранването - тази мощност може да се вкара в много по-малък корпус. Изискванията и към пулсациите, и към стабилността на изходното напрежение са минимални. А и няма да работи в продължителен режим.

_________________
Хайде де!


Пон Ное 16, 2020 11:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
dan написа:
...По въпроса за захранването - тази мощност може да се вкара в много по-малък корпус. Изискванията и към пулсациите, и към стабилността на изходното напрежение са минимални. А и няма да работи в продължителен режим.

Логично стигнахме до електронен "трансформатор" за халогенни лампи...


Пон Ное 16, 2020 12:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Запалването на дърва, пелети и подобни с нагревтел крие сериозен риск. Пламната температура на дървото е доста висока, в същото време при нагряване отделя горими газове, които могат да се съберат и да направят бум. Нагреватели се използват основно за газове с ниска пламна температура.


Пон Ное 16, 2020 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Е да ама така ги палят. Не забравяй, че пелетарките имат и вентилатор - и той взема дейно участие в паленето.


Пон Ное 16, 2020 3:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Друг въпрос имам аз, имам една част от двора бая запустяла къде 200 кв. Днес я изчисти от клони и листа, утре ще окося и бирена и каквито са останали, та въпроса е как да я затревя. Цялата е с някакви бурени, ниски, косачка та не знам ще ги хванели дори.
Тревапо кое време се сади? Гледам на един комшия сяха миналия месец, сега ако ги натровя на пролет може ли да садя трева? Или дали трябва да го избора, или обърна?


Чет Ное 19, 2020 2:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Кога най-после ще го изтървеш този телефон върху стената, нищо не ти се разбира :)
Буренакът трябва да е свеж като го пръскаш. При мен след около месец корените изгниват и приличат на гъбен мицел.
К'во пише на етикета:
1. Почиства се от плевели - напр. пръскаш сега и чакаш.
2. (като изсъхне буренака) Тори се с комбинирани торове 40-50кг/декар и се изорава/фрезова на дълбочина 20-25см.
3. Сее се (в БГ) от март до октомври, но при топло време мравките са проблем (и поливането), значи март.
4. Преди сеитба пак се фрезова (повърхностно), заравнява с гребло и валира с тежък валяк.
5. Семето се разхвърля равномерно, на два етапа на кръст, 30-35гр на квадратен метър.
6. Семето се заравя с леко гребло на 1-1.5см и се валира леко.
7. Полива се обилно с дъждуване, при опасност от мравки на следващият ден се пръска. После не трябва да се оставя да засъхне.
8. Първо косене - косачката на 6-7см височина, после на 3-4см.

Има смески които уж не искали косене. Декоративният троскот съхне през зимата. Детелината събира пчели като цъфне и не става за боси крака.


Чет Ное 19, 2020 6:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
bongo_x2 написа:
Кога най-после ще го изтървеш този телефон върху стената, нищо не ти се разбира :)
Буренакът трябва да е свеж като го пръскаш. При мен след около месец корените изгниват и приличат на гъбен мицел.
К'во пише на етикета:
1. Почиства се от плевели - напр. пръскаш сега и чакаш.
2. (като изсъхне буренака) Тори се с комбинирани торове 40-50кг/декар и се изорава/фрезова на дълбочина 20-25см.
3. Сее се (в БГ) от март до октомври, но при топло време мравките са проблем (и поливането), значи март.
4. Преди сеитба пак се фрезова (повърхностно), заравнява с гребло и валира с тежък валяк.
5. Семето се разхвърля равномерно, на два етапа на кръст, 30-35гр на квадратен метър.
6. Семето се заравя с леко гребло на 1-1.5см и се валира леко.
7. Полива се обилно с дъждуване, при опасност от мравки на следващият ден се пръска. После не трябва да се оставя да засъхне.
8. Първо косене - косачката на 6-7см височина, после на 3-4см.

Има смески които уж не искали косене. Декоративният троскот съхне през зимата. Детелината събира пчели като цъфне и не става за боси крака.

бате бонго , как ше пръскаш с химикали там, където ще се ходи с боси крака и децата ще играят - квиса тези чидеса....
на мен тука само кося - като има по-настоятелен плевел, го изкоренявам ръчно. през година хвърлям семена само на по-плешивите места.....
кося ниско на 3-4 см през две седмици...
не виждам проблем да ходя бос по детелинки и други. научил съм щерката като види пчела да я оставя на мира, или да я избягва....

бягай далече от химикалите

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Ное 19, 2020 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
А аз за мравки и други подобни си пръскам редовно, ама там не е проблем. Разбрах бат бонго, ще ги напръскам сега значи, дано не замръзне до де ги изтреби.


Чет Ное 19, 2020 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
MYXATA написа:
... бате бонго , как ше пръскаш с химикали там, където ще се ходи с боси крака и децата ще играят - квиса тези чидеса...

Докато полянката стане да ходят боси деца по нея - карантинният период ще е изтекъл десетократно! Прекаленият светец и Богу не е драг!

ПС: имах детелина на двора: нито ходех съвсем бос, нито неглижирах пчелите, но си ме жилеха. Не съм алергичен, дори мястото не се подува, но боли дни наред. А децата / жената / някой гостенин?


Чет Ное 19, 2020 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Осите поне при нас не са там където е тревата, има площи в които има цветя и там трева няма, и точно там си правят гнездата гадовете, земните де. Тъкмо вчера разрових гнездото дето са го трепали лятото, 40-на см пита, на пролет ако съм тук с бренекето :)


Чет Ное 19, 2020 5:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Вчера, изпреварвайки снега, вадих картофи. На такова качество не съм се надявал! Садени са на 8 август за пробата и защото ми остана "боклук" при сортирането на предните. Изядох се от яд, че не засадих всичкото и малко по-рано - идеална форма, средно тегло около 100гр. А летните вече взеха да покълват.
Не случайно хубавите картофи стават в планината. Казват, че било заради каменистата почва, но според агрономите горещините пречат на образуването на грудките.
Значи догодина масовото количество ще се сади в края на юли.
Прикачени файлове:
IMG_20201129-M.jpg
IMG_20201129-M.jpg [ 24.71 KiB | Прегледано 2023 пъти ]
PS: Забравих да кажа за добива: само от три до пет картофа на корен (без майката), но като се има предвид качеството, че не са пръскани за колорадски бръмбар, безплатното семе, сезонът за садене и добив и т.н. - направо си струва.
Всъщност 2020г. ми е първата в която се захванах насериозно с градината, а като цяло годината беше отврат за земеделието.

Днешна снимка на летния ми "офис": вляво от жълтия бидон е недовършената конструкция за покрив над доматите (иначе дори полските вече не виреят), а вдясно долу - един ред Голям праз, когото забравих и сега ще ходя да скубя, щото за довечера го дават лоши минусови.
Прикачени файлове:
IMG_20201130-M.jpg
IMG_20201130-M.jpg [ 70.85 KiB | Прегледано 2014 пъти ]


Пон Ное 30, 2020 1:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Наистина ако го "мариноваш" няколко часа люспите падат по-лесно. Снимката е от снощи де, днес ще го карам у градо.
Прикачени файлове:
IMG_20201204-M.jpg
IMG_20201204-M.jpg [ 43.82 KiB | Прегледано 1965 пъти ]


Съб Дек 05, 2020 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Обиколих си градината и гледам: репички. Извадих една за в салатката :P
Прикачени файлове:
IMG_20201211-M.jpg
IMG_20201211-M.jpg [ 37.45 KiB | Прегледано 1915 пъти ]


Пет Дек 11, 2020 5:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бонго вземи премести пепелта от ядрената ти печка по-длеч от лехите, не им се отразява добре, и спри да гориш плутоний, пробвай с торий.


Пет Дек 11, 2020 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Явно по това време такива стават. Това са саморасляци или където съм изтървал семе на кестерме място - и на двора из треволяка имаше няколко. Друг е въпросът, че са по-скоро ряпа (на вкус), не репичка.


Пет Дек 11, 2020 5:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни