Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Убу де, никой ли не забеляза, че тук не е "Безумни идеи" а по-скоро "Дръж се Земьо, шоп те гази!", само дето бай ви Бонго е добруджанец?! :)

Значи имаме: кюмбе за 75лв, дърва за 150лв и (евентуално) ламбда-сонда за 200лв. От тук нататък: контролер за 500лв, механизъм за 1000лв и... я да си гледам пушека!!! Това "улеснение" ще ми изяде дървата за десетина години напред, бре!


Чет Ное 12, 2020 10:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
И ква ти е идеята относно кюмбето, кви подобрения искаш да му направиш. А тва да гориш Донбаски в него е много глупаво нещо, искат много въздух за да горят и дават много висока температура, между другото отдавна няма от Донбас внасят някъде от Русия и пак така ги водят щото хората си ги знаят. Тая есен заредих 15 тона от тях и за сега съм много доволен.

Та кажи сега какви чудеса очакваш от кюмбе за 75лв.


Пет Ное 13, 2020 1:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
@Dan - не го правят нито с искра, нито с газ - един прост нагревател. Представлява една пръчка дълга около 25-30 см. Подават и се 220 волта и самия нагревател е само на върха - не повече от 1 см. - става жълто-червен. На практика даже ползват само челото на пръчката - паричка с диаметър около 1 см. Контролера знае за колко време нагревателя може да запали пелетите и го чака толкова време преди да пусне вентилатора - разчита се че за някакво време пелетите вече са започнали да тлея и като ги духне вятъра се запалват.


Пет Ное 13, 2020 8:46 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
@Dan - не го правят нито с искра, нито с газ - един прост нагревател. Представлява една пръчка дълга около 25-30 см. Подават и се 220 волта и самия нагревател е само на върха - не повече от 1 см. - става жълто-червен. На практика даже ползват само челото на пръчката - паричка с диаметър около 1 см. Контролера знае за колко време нагревателя може да запали пелетите и го чака толкова време преди да пусне вентилатора - разчита се че за някакво време пелетите вече са започнали да тлея и като ги духне вятъра се запалват.

"Запалките", които аз съм намирал са дълги към 20 см и нагряват въздуха, не директно пелетите.
На тъста камината използва нещо като автомобилна запалка - там е контактно запалването, но не мога да намеря такава като резервна част (не съм търсил много де)

Проблемът на двата вида запалки е късият им живот от една страна и сравнително бавното запалване (няколко минути).

_________________
Хайде де!


Пет Ное 13, 2020 11:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
pipilica написа:
И ква ти е идеята относно кюмбето, кви подобрения искаш да му направиш. .....

Нищо особено, само няк'ва обратна връзка, че гори добре, без да излизам навън да гледам комина. Клапите ще си ги връткам аз.

То май накрая ще ръгна една камера към телевизора, имам излишни :)


Пет Ное 13, 2020 12:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ами аз съм разглобявал една малка пелетарка за да видим дали ще можем да почнем да ги правим. Там запалката беше такава пръчка-нагревател и пелетите падат върху нея. Вероятно не е съвсем прост нагревател за да издържа дълго време в огъня. На баща ми печката е малко по голяма, но и тя е по същия начин. Паленето става сравнително бързо - 2-3 минути някъде. Иначе цялата процедура по запалване трае 5-6 минути - чисти си горивната камера като издухва с макс вентилатор, после сипва пелети, и накрая пали. Засега казват че било супер. Те миналия сезон го караха на дърва а сега не им се прибира в града.


Съб Ное 14, 2020 11:24 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Може за опита да се пробва с подгревна свещ от некой дизел, доста бързо става червена пък и там където е монтирана е кофти климат.


Нед Ное 15, 2020 2:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Може и да стане. Запалките на пелетарките са по дебелички и са на 220 волта. Филма за 12 волта на 10-15А не е съвсем тривиален - не става с адаптерче от левчето.


Нед Ное 15, 2020 4:00 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
С волтова дъга - за по-продължително време не се ли палят пелетите? Ако да - с траф от нафтова горелка вероятно ще е по-трайно решение.


Нед Ное 15, 2020 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Абе може и със запалка за палене на котлони и едно серво моторче - начини всякакви могат да се измислят. Въпроса е кое е най-просто - нагревателя така като се замисля е най-простото решение - трябва ти едно реле или триак да го включиш. Волтова дъга в пелети е много по рисково от към вскякави странични ефекти - примерно някой може да затанцува покрай печката - това не е промишлено съоръжение да е направено всичко по правилата. Бачо не можеш да му казваш как да си монтира и ползва печката - това заземления, нули, фази и т.н. хората са масово над тези неща. Аз в къщи вече 15 години не мога да начуа жената да не дърпа за кабела като изключва от контакта, ти ми говориш за високи напрежения вкарани в домовете.


Нед Ное 15, 2020 4:26 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Казах - повишаващ трансформатор от нафтова горелка. Вторичната намотка е галванично разделена от първичната и е най-простото и надеждно нещо за получаване на волтова дъга. Захранване на реотанна запалка с 220V по-безопасно ли е?


Последна промяна lcr на Нед Ное 15, 2020 5:03 pm, променена общо 1 път



Нед Ное 15, 2020 4:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Cekins написа:
Може и да стане. Запалките на пелетарките са по дебелички и са на 220 волта. Филма за 12 волта на 10-15А не е съвсем тривиален - не става с адаптерче от левчето.

Добре де, да не е адаптер от магазин за левче, нека е адаптер за 15лв. :D
https://www.ebay.co.uk/itm/HP-Proliant- ... Swl5hfUsl3


Нед Ное 15, 2020 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ъъъъъ.... Ми аз имам един 2.4 кв. meanwell ама не е там работата. Самото захранване е по голямо от всички джунджурии в една пелетарка, като в това число включвам и водната помпа и вентилатора ... Голям овъркил е да слгаш захранване което се ползва 2-3 минути.

За високото напрежение - не знаеш от къде ще ти дойде - и на аргоновите електрожени запалката им е разделена, ама като забравят (или някой я махне) масата и много готино подскачат заварчиците :)


Нед Ное 15, 2020 5:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Това от обявата е доста компактно за възможностите си. Все още се намират почти за без пари, в добро здраве.


Нед Ное 15, 2020 5:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Реотан
Реотан за грил от някоя малка печка. Според мен е по-важно да се измисли мястото му за да не прегрява в работен режим, т.е. вече разпалени пелети.

Между другото не е необходима огромна температура. На два пъти жената включи Раховеца на село без да погледне вътре, т.е. с по някой забравен вестник. Като стане време да слага тавата - едни пушеци и раскошно "Буф" заради притока на кислород. И писъци-врясъци, де, ама трети път не е имало :)


Нед Ное 15, 2020 7:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни