Отговори на тема  [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 94  Следваща
Лаптопско проблемно видео 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ееее сладко от круши не съм ял сигурно от 20 години, майка ми правеше навремето ама .....
Абе да те питам, има тук едни храсти мащерка, шефа каза да ги изрежа ниско и аз ...бая ниско ги изрязах, само стъбълца останаха, имаш ли идея това ще стане ли пак на храст ?


Пон Ное 09, 2020 4:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Бре, при тези американци всичко голямо - и мащерката храст. Нашата мащерка е едно миниатюрно растенийце с много ароматни цветчета.
Е, имам предвид планинската мащерка /бабина душица/. За пръв път чувам за храст мащерка.


Пон Ное 09, 2020 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Ще, по принцип така се режат за да станат по-красиви, пък и без това горното измръзва зимата.
Ама сигурен ли си, че било мащерка, тя е ниска, а не лавандула? Първото е добро за чай или в манджата, второто за в гардероба против буболечки. Има и мноого подобни, вкл. само за красота.


Пон Ное 09, 2020 9:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
уффффф розмарин не мащерка, тия храсталаци дето са на снимката с водопадчето.... то и мащерка май имаше ама не оцеля.


Пон Ное 09, 2020 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ToHu написа:
уффффф розмарин ...

Туй май е кат троскот , от Кауфланд бах взел саксия с розмарин , боднах го в оранжера , баси голямата метла стана... В ква манджа/салата може да се ползва?

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Пон Ное 09, 2020 8:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
mitko_el написа:
ToHu написа:
уффффф розмарин ...

Туй май е кат троскот , от Кауфланд бах взел саксия с розмарин , боднах го в оранжера , баси голямата метла стана... В ква манджа/салата може да се ползва?

Примерно с картофи на фурна

_________________
Хайде де!


Пон Ное 09, 2020 9:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Розмаринът е характерна за средиземноморската кухня подправка, която на мен не ми харесва в нищо. Донесъл съм си от гръчко.
Обаче е етерично-маслено растение чийто аромат отпъжда буболечките и разни други мизерии, твърди се че подпомага мисловната дейност.
Но: розмаринът има дървовидна структура и някак си не върви да го режеш до корен, само издължените му клонки.
Погледнах снимката - розмарин е, ама много дърт и изоставен. Ако по клонките са останали 2-3 пъпки - не се коси, пак ще изкара.
Иначе: вкоренява се лесно от резници.


Пон Ное 09, 2020 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ммм значи може би съм го убил, бая го озрязах. Ами изоставен е, тая къща се посещава средно два пъти годишно за по седмица две, и то по време на изложба, сещаш се колко ми е точно до розмарина. Кастрил съм го отгоре, отстрани ама толкова, за 14 години ...пак е късметлия, тоя водопад 14 години стоеше незавършен, контрактора взе парите и каза ще видим буквално, явно покрай кризата /2007/ е пил вода. Сега за прърви път от 14 години идвам в тая къща за да се занимавам малко с нея, добре че в невада е сухо, иначе сигурно щеше да е джунгла :)
Само разправии, отзад е голф игрище, две от фасадите са като стреляни, ама не им е време, прозорци чупят, та и с това се занимавах, жената май е решила да я махаме, може би и по-добре, че ако я дадем под наем ще трябва другия път и строителна техника да карам...


Вто Ное 10, 2020 5:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
dan написа:
mitko_el написа:
ToHu написа:
уффффф розмарин ...

Туй май е кат троскот , от Кауфланд бах взел саксия с розмарин , боднах го в оранжера , баси голямата метла стана... В ква манджа/салата може да се ползва?

Примерно с картофи на фурна

Става с картофи, става и със сьомга, можеда си вземеш един камембер, да ку махнеш отгоре коричката, капваш малко зехтин, един стрък розмарин и печеш докато се разтопи, с препечена франзелка или кракер е екстра, изобщо розмарин доста ползвам, ама не тоя де, от тоя ако сложа сигурно ще сваря кураре :)


Вто Ное 10, 2020 5:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
ToHu написа:
..... Само разправии, отзад е голф игрище, две от фасадите са като стреляни, ама не им е време, прозорци чупят, та и с това се занимавах, жената май е решила да я махаме, може би и по-добре, .....

Най-добре да отвориш стрелбище откъм голфа.... :)


Вто Ное 10, 2020 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Мда ...или пък сергия, събрал съм един чувал топки, идея си нямам как стигат до нас, не виждам наблизо дупка та да я пропускат, освен да им давт бонус за уцелено водопадче или счупено стъкло ...


Вто Ное 10, 2020 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Имам чувството, че не се разбрахме :)
Начи, покрай Ковид или Тръмпи кризата съм си купил ново джилязо. Плащам $50 за да го изпробвам, но докато взема на мушка мишената някой ме замерва с топки. Неговата мама, той ирландски танци знае ли?!


Вто Ное 10, 2020 10:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Разбрах аз идеята, ама тук нямам желязо, то е в Инди, то примципно не е и мое, аз нали не съм местен, на шефа се води, но ако някой ден пишат по вестниците да знаете не е самоубийство :D


Сря Ное 11, 2020 1:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Време е за турски стоки!
Предполагам сте чували за голямата криза / инфлация в Турция, а турското не е китайско.
Да почна от каквото видях и пипнах:
Преди време, в турски магазин у градо, един дядка вика "Дайте ми кофа за турска печка!". Позахилих се, но като видях джилязото, т.е. доста дебела ламарина, за няк'ви 5 (пет) лева ми се смръзна усмивката.
После минах с колата да купя и аз - да си горя боклуците на село. Тъкмо я взех и гледам, че цялото кюмбе е за 75лв. Взех и него, щото коминът му е изведен нагоре, пък на моята "пернишка" стърчи настрани и после кюнците харчат излишно място в и без това тясната зимна кухня, освен това върху "пернишката" не можеш и вода да стоплиш. Да спомена, че ползвам допълнителен топлообменник тип "Лира".
От печка тип "ракетна" за отопление се отказах, защото иска непрекъснато "баене", а аз докато съм на село съм предимно навън, т.е. не във върлата зима.
Турското "чудо" е оптимизирано за "горно горене", определено е барнато от инДжинер и с добро качество. За тези пари бай китаец щеше да ми набута модел от станиол. А вертикалният комин надхвърли очакванията ми: има долна дупка и горна с клапа, т.е. като се разпали затваряш и газовете за да излязат циркулират между вътрешната кофа и външното тяло.

Проби:
Два дни го мъчих на горно горене с въглища: уж всичко наред, ама не щат да горят. След дисекция на отпадъка виновни се оказаха "въглищата", далеч по-калпави от БГ брикетите. Но бяха единствените "донбаски", всички други ги крият в очакване на нови цени :vom:
Днес я пробвах на дърва: гори си от "Бу-бу-бу" до тлеене. Мина известно време докато ѝ хвана чалъма и в момента е в режим Sleep: с две неголеми цепеници поддържа жар повече от два часа, има за още. Над комина не пуши, в кухничката е достатъчно топло.
Друго: въпреки скъсяването на кюнците, само 1.4м или 1.9м с "лирата", изходът можеш да го допреш с ръка дори когато печката прави "бу-бу". А като пусна и вентилатора на най-слабо...

Обаче: смятах, смятах и в този междинен период с наднулеви температури най-евтиното отопление (за чистота да не говорим!) си остава токът, дори на село. Говоря за тъпа "духалка", климатикът е друга бира.
То зависи от навиците, акъла и нуждите, де. И най-вече: кой ти носи дървата :wink:

Уф #-o забравих картинката, бе! Само дето фотото го досрамя от все-още неоправената ми кухничка и решително отказа да се фокусира, а за да не заема излишно място на екрана ще ви се наложи да я гледате полегнали на дясната си страна :D
Прикачени файлове:
IMG_20201111-M.jpg
IMG_20201111-M.jpg [ 18.27 KiB | Прегледано 1089 пъти ]
PS: След 4 часа Sleep Mode с две малки цепеници се наложи да ръгам клечки за разпалване.


Сря Ное 11, 2020 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Лаптопско проблемно видео
Преди два месеца изхвърлихме една такава - на баща ми му писна да реже/цепи/мъкне дърва. Първите две операции и без това вече не може да ги прави та ги правех аз де. Освен това къщата е с такова разположение, че за да си топлят всекидневната, кухнята и спалнята, трябва да горят две печки. Проблема се реши с една пелетарка и парно. Сипват чувала и вече чак на другия ден. Като бонус се топли и банята и бойлера вече.Пелетите ако искат могат и с шепи да си ги пренасят от складовото помещение.


Сря Ное 11, 2020 4:21 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1396 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 94  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни