Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
4G интернет , ползване само на един адрес ?! 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
relsys написа:
Stoi написа:
Иначе за тези пари, скорости, трафик и условията с местенето няма конкурент от мобилните оператори.


60 GB за над 13 лв. си е по 0.22 лв/ГБ. И нямаш покритие навсякъде. Теленор дават 100 ГБ за 20 лв. 0.20 лв/ГБ..... демек 10% по-евтино, предполагам за качеството няма какво да се коментира.
Щото и аз веднъж реших да взема пък от тоя на Булсатком - 1 байт не успях да прекарам от там....


Условието е да не си обвързан с един адрес на ползване както е при теленор. Така че плана на теленор за 100гб и изобщо на който и друг мобилев оператор изобщо не влиза в сметката за изгоден план , ако трябва всеки ден да сменяш адреса няколко пъти. Таксата ти е около 9 лв за смяна на адреса. 2 пъти на ден по 9 лв . 18 лв Х 30 дни ?

_________________
www.ev-bg.com


Сря Окт 21, 2020 9:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Току що направих един тест в района на сточна гара в колата докато чаках на светофара.
Телефона ми е Cat.20; 4X4 FD-MIMO; CA 7 Х 20 MHz; Макс. 20 паралелни потока в посока DL
Забравих да погледна СА в момента на теста но в центъра обикновено мрежата на А1 е B3-15 MHz, B7-20 MHz а някъде и още B1-10MHz
Имам тестове и с по-високи скорости.


Прикачени файлове:
a1.png
a1.png [ 76.1 KiB | Прегледано 1511 пъти ]
Сря Окт 21, 2020 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Stoi написа:
relsys написа:
Stoi написа:
Иначе за тези пари, скорости, трафик и условията с местенето няма конкурент от мобилните оператори.


60 GB за над 13 лв. си е по 0.22 лв/ГБ. И нямаш покритие навсякъде. Теленор дават 100 ГБ за 20 лв. 0.20 лв/ГБ..... демек 10% по-евтино, предполагам за качеството няма какво да се коментира.
Щото и аз веднъж реших да взема пък от тоя на Булсатком - 1 байт не успях да прекарам от там....


Условието е да не си обвързан с един адрес на ползване както е при теленор. Така че плана на теленор за 100гб и изобщо на който и друг мобилев оператор изобщо не влиза в сметката за изгоден план , ако трябва всеки ден да сменяш адреса няколко пъти. Таксата ти е около 9 лв за смяна на адреса. 2 пъти на ден по 9 лв . 18 лв Х 30 дни ?


Каква смяна на адрес, по горе писах, че като сложиш картата в друг рутер и няма проблем с адреса....


Сря Окт 21, 2020 11:22 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
After_Dark , това ти е скоростта на USB-то, бре, химик-галфон такъв! :)

relsys , прекалено елементарен ми се вижда трика. Всеки ще се сети да ръгне картата във второто гнЯздо на смартфоня.


Чет Окт 22, 2020 9:05 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
relsys написа:

Каква смяна на адрес, по горе писах, че като сложиш картата в друг рутер и няма проблем с адреса....


Нали стигнахме до заключение че ги заключват по клетки ? Поне тези планове които ги дават за домашен интернет и за които говориш по 100GB. За мобилния нет може да сменяш където си искаш , но за тези от 100 GB не можеш ! Как според теб аз да го ползвам това ако ми се налага да сменям на ден местоположения с 5-6 различни клетки ? Не става така както си я мислиш

_________________
www.ev-bg.com


Чет Окт 22, 2020 9:10 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
bongo_x2 написа:
After_Dark , това ти е скоростта на USB-то, бре, химик-галфон такъв! :)

....


Ами, нали зат`ва съм писал, че съм галфон бря! Сега проверих и повече от 80 Мбпс не вдига на спийд-теста. :)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Пет Окт 23, 2020 6:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Ваша работа. Аз ви казвам нещо тествано. И работещо и в момента. Точно тея 100GB....


Пет Окт 23, 2020 10:12 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Натъкнах се на темата случайно и рекох да я подновя. Цените междувременно се увеличиха...?! Заради бъдещото 5G?! За чий ми е след като и 3G ми стигат...

Скоро ми изтече договорът за мобилния интернет към Виваком и отидох в местния офис. Като за стар клиент ми направиха отстъпка (!), вече 35ГБ/20лв не съществува и промоционалното е 25ГБ/22лв и 50ГБ/25лв. Естествено, че предпочетох второто. На всичко отгоре ми подариха 8" таблет, но понеже вместо "Noname" предпочетох "Lenovo" доплатих 20лв и съм много доволен - батерията няма край.

Стационарният интернет е 60ГБ/12лв, но за +2лв вземаш още 100ГБ... Предпочитали го за частни охранителни камери.
Оставих една включена камера Tapo на село, за пробата. Днес от градо се свързах през таблета без грам донастройка и видях кои две котки ми правят бели, човеци не са влизали. И че лястовичките пак искат да правят гнездо където не става - ще сложа найлон да се ветрее.


Пон Май 24, 2021 2:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
миналата седмица при един клиент трафика рязко отскочи. загледах се...
викнали си фирма и им сложили 7 IP камери с NVR.
айде, че NVR-а се обажда на кораба майка, е разбираемо. спънах го.
обаче и камерите се оказа че напират да клюкарят. та ми отне повечко време да ги реорганизирам и изолирам.

после шефа поиска да могат да си виждат камерите през определен порт (с приложение). човека инсталатор, меко казано, не беше въобще в час с мрежите, еле пък с интернет сигурност.
мен въобще не ме кефи да има отворен порт отвън към нещо във вътрешната мрежа, което никой не знае какво ровичка и колко е хакваемо.
та ми създадоха киселини на 'гола поляна', дет са вика. утре ще ги криптират и ходи обяснявай, че някой хакнал NVR-а. добре, че ги бекъпвам на лента :P


Пон Май 24, 2021 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Тези Tapo камери на TP-Link ги хвалят за малко клюкарещи и са без пари за качеството си, но все пак са за домашни цели. Обаче лесният достъп става само през андроидно приложение с неголеми възможности, а регистрацията и удостоверяването минава през кораба-майка. Стават и за други типове достъп, но тогава се почва сагата с портовете и там ако не ме мързи ще измисля друго, например лаптоп на местно ниво.
Има ли специализирана програма за камери под Linux? Безплатна или евтина, де, за домашни цели.

Но темата е по-скоро за мобилния немобилен интернет...


Пон Май 24, 2021 9:49 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
До колкото ми е известно е се заключва по клетката където е активирана услугата.
Къде е това място, че няма друга алтернатива, че искаш да си трошиш нервите с това нещо?


Чет Юни 03, 2021 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Не разбрах дали горният въпрос е към мен, но аз нужда от мобилен интернет почти нямам. За сметка на това харча доста през компютъра.


Чет Юни 03, 2021 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
bongo_x2 написа:
...
Има ли специализирана програма за камери под Linux? Безплатна или евтина, де, за домашни цели.

Но темата е по-скоро за мобилния немобилен интернет.....

една малкинка(rPI) - може и на старо (10-20 пари), + една камера за малинка 10-20 пари... + сцрипт на питон 20-на реда с коментарите....
и имаш камера която ще си ти говори само на теб. ако имаш стари прости усб камери, може да ги боднеш на усб на малинката.......... :)


има и 20 мегапикселови камери за малинките и хубави обективи, ама това е ако искаш повече екстри.

така че нямаш проблеми
иначе си купуваш китайска и някъде в долен Съчуан, някой жълтур ще си драпа патката докато те гледа как поливаш доматите по долни гащи или нещо такова...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Юни 03, 2021 5:46 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: 4G интернет , ползване само на един адрес ?!
Малко update по темата с TICOM . След една направена година ще ги сменям. Не са много ОК. Доста черни петна имат из града в които нямат покритие. Когато влезеш пък в някоя сграда е още по фрапантно. в 70% от случаите се разкача. От седмица на един от адресите на които го ползвам изчезна напълно обхвата, като до преди това си беше ОК. Мина една седмица , звъня им и се обясняват че имали технически проблем. Кабел да беше за една седмица щяха да го сменят, а то антена ! Освен някой гларус да си е направил гнездо пред антената им и да ги е страх да го разкарат..не знам. Та останалите мобилни оператори взеха да предлагат много добри предложения за 5G и неограничен интернет, но като ги знам какви са измамници и какви са уловки да питам някой доволен-изпатил от А1 , виваком и теленор с последните им 5G Планове ?

_________________
www.ev-bg.com


Чет Окт 07, 2021 1:59 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни