Отговори на тема  [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Altium Designer...
да, метаданните в изпратени файлове също са сериозен потенциал за достигане до кораба-майка.
и докато герберите са елементарни за 'изпиране', в пратен файл, да кажем от SW (примерно) съм почти сигурен, че има 'историческа справка' - кой, кога, с какъв МАС, колко е заяпал пред талавизора и т.н. и като го отворят на друго (легитимно) място, то може да стане доносник за миналата история.

по мои наблюдения дори картинките по сайтовете вече се преравят за метаданни - с какво са правени (да кажем нелицензиран хотофоп), авторски права и т.н. и говоря за jpg, tif, png, какво остава за pdf. в тях си има дори тежко криптирани бинарни блобове с неизвестно съдържание.

така че - както се казваше в оня виц "мийте ги тия неща, бе Петрова!"
препирането на картинки е почти елементарно, макар и досадно. за pdf-и не е толкова лесно, но поне могат да се махнат очевадните и лесни за вадене метаданни.
за герберите е достатъчен и текстови редактор (или sed). за другите файлове - да си имате две наум!

интернета вече далеч не е онази безгрижна академична среда, в която червената шапчица спокойно може да ходи по бански до баба си.
наивно е да си мислите, че никой не се интересува от вас, затова вземете мерки от вас да излиза колкото се може по-малко информация.
"спасението на давещите се е дело на самите давещи се"


Пон Юни 15, 2020 9:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
milmar написа:
...Май трябва да забраня през Firewall всичко, но се чудя дали някои приложения не могат да го заобиколят. Да се спре само на виртуалната не е проблем.

Със сигурност могат. Бяха ми оставили чужд компютър бачкам нещо на него. Поразгледах какво има инсталирано. Освен баналните неща имаше и не помня какъв допълнителен софтуер за дистанционен достъп. Бях решил че няма да използвам последния и го резнах във файрлола. След време по друг повод преглеждах правилата, и забелязах че въпросния софтуер пак има права да се разхожда в нета. Пак го орязах, ама се позадълбах по въпроса. На всеки рестарт въпросния софтуер минаваше през настройките на файрлола и тихомълком ги променяше. Което му помогна да се запознае с кофата ми... :D
Та такива работи. Последната дограма за която има хубав външен файрлол е XP... След това всичко е на честна дума и магия...


Пон Юни 15, 2020 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Altium Designer...
е, винаги си е имало хубави файъруоли за всички видове черчевета... външни, не от М$.


Пон Юни 15, 2020 10:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
ДедоБоре написа:
е, винаги си е имало хубави файъруоли за всички видове черчевета... външни, не от М$.

Това е ясно, но двата подхода имат принципна разлика в начина на работа.


Пон Юни 15, 2020 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ако си под Виндоус на основната машина бриджваш виртуалката на отделно IP, него го разрешаваш във външния firewall и там на виртуалката знаеш че си със свалени гащи и внимаваш на къде ти сочи задника. Основната машина я отрязваш тотално от достъп по жицата във външния firewall и се приключва.

Остава да се надяваш да няма пробив във бриджирането на Виндоуса и във виртуализацията, ама засега такива индикации не съм видял.

Реално тая концепция си иска промяна на начина на работа, но като цяло май е най-безпроблемна откъм удобства за работа. На основната можеш да си търкаляш солиди и каквото там ти кефне, докато все още позволяват работа offline де...

Аз все още търкалям основна 7ца, но когато се наложи да мина на 10ка ще гледам да се пренастроя да работя по тоя начин. Голям майтап ще е да се наблюдава поведението на 10ката при тотално отрязан достъп до мрежата :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Юни 15, 2020 10:53 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Altium Designer...
Може би най лесното решение е да се качи TOR клиент. Така целия изходящ трафик ще излиза от мрежата им която е добре описана и никой няма да се занимава да търси IP адрeси и собственика им.


Пон Юни 22, 2020 4:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Доколкото знам в информацията се съдържат и други подробности за компютъра.


Пон Юни 22, 2020 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Altium Designer...
MAC адрес е другото
Но връзката с юридическото лице (от което евентуално да искат обещетение) е собствеността на ИП адресите.


Пон Юни 22, 2020 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
PCB West...тая година ще е виртуална конференция, 7-11 Септември. Ако някой е регистриран и сваля интересни материали, да се обажда. Не ми се дават 900 долара за регистрация.

https://www.google.com/amp/s/www.cnet.c ... d-aged-49/


Пет Юли 17, 2020 9:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Виртуален бачкатор насища виртуална платка, с виртуални компоненти, и ги запоява с виртуален поялник. За което получава виртуално заплащане и бонуси... :D


Пет Юли 17, 2020 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
Ице...тая година няма как да има физическа конференция, и това е добре за всички които не са или не могат да бъдат в Щатите.

27 години е била, но тази година няма да е.

Какви бачкатори, какви 5 лева?


Пет Юли 17, 2020 9:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
al_at написа:
https://www.altium.com/documentation/altium-designer/interactive-routing-ad
Ако не ти се чете цялото, търси в текста:
Changing the User Choice Routing Width While Routing
Changing Layers and adding a Via While Routing
Може би все пак е полезно да го прочетеш цялото.
Не знам каква предварителна подготовка се прави
в PADS и EXPEDITION, в АД е добре да си подготвиш
предпочитани ширини на писти и предпочитани вии,
за избора им - прочети документа, има много начини
за действие.


Цитирам това към което колегата ме насочи ... да добре е но вчера сковах още една платка и ето впечатления.
Минах по всички сетове на АД то- е ако че има дефолтна ВИА като взема да пускам по уж автоматизирания начин виа и АД слага друга ВИА не тая дето съм задал на дефолтна стойност, трябва да се връщам и да оправям ...абе нямам думи, така и не намерих що става така с тая виа.
Отделно ми се види голяма тъпотия - на едно място се указва дефолтна стойност , на друго има мин , макс и преферед.
Ми дефаулт и преферед се дублират като значение -поне аз тъй мисля , позагледах се и АДто взима дефолтната стойност - ми тогава за какв чеп е преферед?

Отделно поне 5 пъти гръмна -опитвах се да слагам надписи на горния оверлеи и светва -адрес волатион бла бла... нещо си - трябва да се излее от АД и после пак ...след 3-4 надписа гърми пак и така .


Пет Юли 24, 2020 3:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
За виите и аз съм се чудил, има някаква логика ама аз също не я схващам. Мin, max са за чекера. Предполагам, че preferred е за ауторутера - но като никога не съм го ползвал, не мога да кажа. Знам, че като направиш някаква виа, той си я вкарва в стека като тип и после ти я пробутва на следващия път пак. И този стек от вии можеше да се сутчва с някаква бърза комбинация от копчета, ама и това не го ползвам. Абсолютно същия казус има и с ширините на пистите.

Относно адрес виолейшъна... нищо ново под слънцето. Гасиш, палиш и продължаваш.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Юли 24, 2020 7:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
В тъпата 17-ка има ли начин да се настрои да не ми селектва компонентите ? Като са близо един до друг да хвана нещо от другите слоеве е егати наказанието. Реших да опроводя една изцяло в алтиума но вече започнах да съжалявам. Ако и някой зане как се разбира кой нод от полигона кой номер е .. предполагам никак ама да питам. Примерно имам нод който искам да разкарам .... ако изключим гадаенето по координати на курсора има ли някакъв по-човешки начин. Да бяха сложили една опция да имаш делийт/адд ноде ... тия хора корел не са ли виждали ....


Нед Юли 26, 2020 5:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Altium Designer...
Възможен изход от положението е да ползваш дабъл клик. Тогва ще те пита кое точно искаш да селектнеш.


Нед Юли 26, 2020 6:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни