Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
На каква техника си четете PDF книгите 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение На каква техника си четете PDF книгите
Нещо не ме привлича идеята за електронните дъсчици ( и калемчета от килийното училище ) от рода на Kindle рийдърите. Клеченето пред монитора и то не си е работа предвид амортизацията на задните части. Принтирането - излиза скъпичко предвид факта че от 800 страници четива, 150-200 са съществените но за да ги отдели човек преди печат, трябва да се прави на Паисий и да редактира. И така кръга се затваря отново - Киндъл рийдър. Някакви впечатления? Вие на какво четете?


Нед Окт 20, 2019 2:27 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Вземи си таблет?
Иначе електронни книги рядко чета, ако ги чета, ги чета на каквото ми падне, компютър. телефон, лаптоп.


Нед Окт 20, 2019 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Киндъл е удобен за четене, но е малко малък поне за мен. Ако имаш таблет киндъла се обезмисля, въпреки че според мен е по-приятен за четене. На таблета имаш и голям избор от Софт с който да четеш.


Нед Окт 20, 2019 4:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Зависи от "стила" на четене - киндъл-а ми е удобен ако се посветя на някаква книга примерно, основно художествена. Ако е да гледам документация ей така, между другото, ми идва малък.
Предимствата на е-инка се усещат след повечко часове четене, особено ако го сравниш с LCD или още повече OLED. Последните на мен много ми дразнят, особено ако опитвам да чета на тъмно.
Препоръката ми - един киндъл или подобно (не знам какво ново е-инк има), един таблет поне 10", голям монитор и т.н. - според задачата избираш "терминала" и гледаш там.


Нед Окт 20, 2019 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Най-добре на хартиена книга :)
Киндъла е страхотен, но за четене на художествена литература в не пдф формат. PDF най-добре според мен се чете на PC/tablet - едно заради по-големият дисплей и второ - заради възможността бързо да прескочиш/потърсиш нещо из pdf-a.


Нед Окт 20, 2019 8:31 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
За художествена литература от сорта: 700 стр. а дори не знам до колко е добра - ПДФ -те са доста по-евтини и не ги чакам от АмеУика да идват.

Прикачени файлове:
s-l300.jpg
s-l300.jpg [ 19.73 KiB | Прегледано 17895 пъти ]


И аз дочувам че Киндъла не бил върха за ПДФ , но ставал. На AMVA монитор на ПЦ-то изглеждат супер четивата, въобще не ми дразни очите, но е овър-кил да бръмчи голямото бръмкало
за да мога да чета книжка. Остава Киндъла, Таблет или някое едноплатково ПЦ тип сет-топ бокс и да си ги закача монитора и ПЦ -бокса до дивана
Н.нам ква е тая мания за обем на четивата и да повтарят всичко още от детската градина измислено и описано от други хора, докато се стигне до същността. Може би произтича от това че таргетират широка аудитория с твърде разнообразен профил, но си е мъка и си иска консумация в полегнала медитираща поза :D


Нед Окт 20, 2019 9:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Jack написа:
..
И аз дочувам че Киндъла не бил върха за ПДФ , но ставал. ..

Ами "става". Малко е дребно и стискаш палци да не ти се налага да се разхождаш из книгата освен страница по страница. Ето как се вижда.


Нед Окт 20, 2019 10:34 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Излиза че Киндъла наистина е по-скоро за четене на любовни романи (съставени само от текст -лесно за преформатиране в малкия дисплей) и няма да е толкова удачен за инженерни книжки съдържащи графики и таблици ( поради не-еднотипните им размери изпадаме в нещо като Correspondence Problem на мистър Емил Пост, който е теоретически нерешим проблем). Самите книжки освен в ПДФ се предлагат и в .mobi .azw формати, обаче дали авторите са ги писали така (съмнително е), или някой "онлайн книжар" нескопосно е конвертирал ПДФ-а в последствие с някой безплатен конвертор, няма как да знаем. Е-инк четците пък от 10 инча отиват на 300-350 евро пари и нагоре и не си струва. Значи-поредната комерсиална 'електронна краста' за напечелване на мноооо пари и нерешаваща никакъв проблем, без да създаде по-голям такъв ... което е жалко.
Остава варианта с някой принтер с евтин печат ( под 5-6 стотинки на страница ) .


Вто Окт 22, 2019 12:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
за мен най-добрия киндъл е Sony DPT-RP1 13"
(моя киндъл 3G го подарих преди няколко години, защото не го бях ползвал от мнооого време - за техн. pdf е мъка за четене, но за любовни романи ще е идеален)


Вто Окт 22, 2019 12:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Киндъл заради теглото, подсветката и това че като го заредя веднъж и забравям. И за техническа литература става когато е оптимирана за него, но ако не е оптимирано си е мъка.


Съб Окт 26, 2019 9:24 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
То ако са "любовни романи" за приспиване и на талафоня нищо му няма. Само пущаш бели букви на чер фон, намаляш осветеността до процент-два (FB Reader) и си в джаза.
Но за сериозни документи си иска компютър, все едно каква е конфигурацията. Навремето направих стойка за корем на един 14" монитор и само си загубих времето :D


Съб Дек 07, 2019 3:27 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 10:16 pm
Мнения: 13
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Моите 5 стотинки :)
Ако е в леглото, в самолета, на плажа, на басейна ... киндъл (има си търсене, интернет, речник, подсветка, не "цъкам" клавиши, не блести слънцето в екрана)
Ако е на дивана - малък лаптоп 12.5
Ако е на бюро - голям монитор


Нед Яну 12, 2020 11:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: На каква техника си четете PDF книгите
Малко актуализация. Напоследък замених киндъл-а с Audible, т.е. книги в аудио формат, там където темата позволява. Иначе за pdf-и продължавам да ползвам iPad-a.


Пон Авг 09, 2021 1:14 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни