Отговори на тема  [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Пущаш приложението и гледаш дали ще се появят определени нови конекции (netstat -a), докато работи то. Зачукваш въпросните адреси в някой черен списък на рутер, антивирус или firewall, после пак гледаш за нови конекции, евентуално отсвирваш и тях и така, след приемлив брой итерации имаш шанс да си по-спокоен.


Пет Юли 12, 2019 11:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Altium Designer...
най-спокойно е като въобще няма жица.
но и те се изхитриха и крият информацията в самия файл. и като го пратиш на някой и той с легално копие го отвори, то си праща на мама всичко.
за солида е сигурно.

адобе са крачка напред. дори да изчовъркаш всичко от файла, с помощта на ИИ преценяват дали дадено изображение е минало през техни филтри. поне за момента това е публичната информация. не знам доколко това е достатъчно легално основание да те погнат, но във всички случай няма да ти е лесно, ако срещу теб има професионално подготвени хиени, които с това си вадят хляба. дебели филии хляб, намазани дебело с хайвер.


Пет Юли 12, 2019 11:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
има начин - запасявате се с малко стари PCта и ра работите на стари версии. Може
да си купите и лицензирано старо CD/DVD от някой даже.

Ако трябва да се работи на последното - ами ще трябва да се плати. Или плащаш си лиценза,
слагаш го в касата, качваш пиратския вариант който искаш и си работиш спокойно.

Ако нещо те ръчнат - ей го лиценза в касата....

В краен случай Kicad или си пишете ваш софтуер...не знам съфорумника дето имаше такъв дали няма да взема да го остави за поколенията и да му сложи някой символичен лиценз.


Пет Юли 12, 2019 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Altium Designer...
Направих тест и наистина solid се свързва със сървър-а си, който всеки път е на различно IP. Явно го адресира по DNS. Не намерих пакет с изпратен сериен номер, но може да е енкриптнат.
Честно казано те много лесно могат да си решат всички проблеми като просто започнат да изискват номера на продукта за своите курсове. Аз още като студент си изкарах CSWA и ключ не ми поискаха. Не знам дали ги е еня изобщо за разни юзъри в страни от третия свят. Иначе почти за всико си има free софтуер ->
Solid Alternatives
Altium alternatives
Free Altium

_________________
www.elkran.com


Пет Юли 12, 2019 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Еня ги е, коги иде реч за фирми. Дребни риби не закачат, както и другите.

Да съдиш за софтуер физическо лице... умряла работа. Виж ако се усетят че ПЦ то е фирмено и рапортува интезивна работа... чакайте повиквателна :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Юли 12, 2019 6:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
Ще ви кажа Оркад как се хвалеха на семинара си...
Засечено IP или две от консултантска фирма, следва нежно напомняне да си купят лицензи и това се случва светкавично...никой никого не е съдил, но ако се опънат последствията няма да са приятни. Незнам какво се учудвате - имат продукт, защитават си го.


Пет Юли 12, 2019 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Абсолютно.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Юли 14, 2019 5:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Altium Designer...
Аз пък от 5-10г. се отказах да пиратстввам, гледам да ми е Open Source, и съм мнооо доволен: вместо да се чудиш всеки месец как да излъжеш ш*баната защита е по-добре да отделиш малко време за нововъведенията в безплатното.
Аз съм домашен майстор и точно затова не разбирам защо професионалистите си губят времето. А парите са си пари: като нещо в Open Source не ти харесва пращаш някой лев и те за няколко седмици го оправят.
Пример: навремето, без грам лев, писах на Audacity що ми се налага да ползвам Nero Wave Editor и до няколко месеца всичко беше поправено, че и надминато.


Нед Юли 14, 2019 9:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Не си чел внимателно. В тоя форум никой не използва пиратски и нелегален софтуер. Бърборим си как са нещата по принцип...


Нед Юли 14, 2019 11:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Аз пък използвам и си ги уведомявам официално, при последната покупка на солид изрично им казах че аз така или иначе ще инсталирам 2017, пък те ако искат да ми продават и 2186-та версия, а пък тия от VMware дори им писах да си го начукат, Отхвърлиха ми всички налични карти, включително и щатски, и има писах официално писмо че слагам пиратско копие и като си оправят тъпият магазин да ми приема картата ако съм в настроение може и да си го купя. Не са СЕМ оплаквали нито едните нито другите. В крайна сметка само аутодеск и майкробоз успяват да ми продадат нещо без да ми скъсат нервите, те това е иронията ...


Пон Юли 15, 2019 6:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Altium Designer...
ToHu написа:
Отхвърлиха ми всички налични карти, включително и щатски.....


А ти провери ли дали има пари в картите? Щото те проверяват :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Юли 15, 2019 8:55 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: Altium Designer...
Картите проверяват доста по-стриктно, отколкото софтуерите си за бъгове.


Пон Юли 15, 2019 10:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
като нямат Paypal и разни криптовалути...
вече елементи можеш да си купуваш с Bitcoin от големите дистрибутори
динозаври сте вие с картите :), пък ония туристи в Лондон дето им обирали по незнам колко хиляди паунда в брой, са направо прокариотни клетки


Пон Юли 15, 2019 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Пари има, той лиценза на уоркстейшън про е смешен, проверих и в банката, дори нямаше опит за транзакция. Щатската не ми я взе поради друга причина, сега не помня дали щото съм бил в Европа, дали щото нещо друго не му харес. Пей-Пал нямаше


Пон Юли 15, 2019 11:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
Само за инфо :
В новата ми фирма събирам оферти за КАД системи та току що Алтуумците ми обадиха 7695 УСД за 1 лиценз като аз искам да купя 3 , като допълнение искат 1895 за 1 брой съпорт.

Ония си остави вратичка че бил склонен да преговаря за цената ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,та просто за инфо.
В добавка - ПАДС професионал струва съвсем леко по скъпо... :D :D :D :D :D :D :D


Вто Авг 13, 2019 7:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни