Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: БГ митници - как?
преди няколко дни очаквах пратка от китай и се бях подготвил психически за контакта с митничарите, но ... получих пратката (на стойност 360$ с DHL) направо в офиса (никакви документи за митица, фактурата на реалната стойност, шипинга беше 108$ - но не пише да вкл. минт. такси, ддс ...)!
тия китайци направо ме изненадват !


Съб Май 04, 2019 11:01 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ама от Китай ли иде? Да нямат хъб нейде из Европа, Холандия да речем.


Съб Май 04, 2019 2:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: БГ митници - как?
ToHu написа:
Ама от Китай ли иде? Да нямат хъб нейде из Европа, Холандия да речем.


от китай - 2 ал. плочи по мой проект ... всъщност се оказа ... че няма мистерия :)
в waybill-a на китайката цената за митница била 10$, а теглото 0.5kg
пратката е 5.5кг на стойност 360$ (от които 108$ за DHL, китайката ме изнуди за още 40$ - щото оферирала ниска цена :) ), но съм доволен :)
имам "проблен" в комуникациите с митничари и с радост бих дал и 100$ отгоре за да не ги срещам изобщо!


Прикачени файлове:
10$.jpg
10$.jpg [ 56.79 KiB | Прегледано 6355 пъти ]
Нед Май 05, 2019 5:50 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Съб Май 04, 2019 7:14 am
Мнения: 4
Мнение Re: БГ митници - как?
китайците пишат (мн.) по-малка сума не защото им дреме за вас и колко ддс ще платите, а защото те няма да плащат (иначе по-голямо) обезщетение, ако пакета ви изчезне


Нед Май 05, 2019 7:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: БГ митници - как?
hnnng написа:
китайците пишат (мн.) по-малка сума не защото им дреме за вас и колко ддс ще платите, а защото те няма да плащат (иначе по-голямо) обезщетение, ако пакета ви изчезне


това НЕ Е причината в конкретния случай!
платил съм за изработка на детайли на китайска фирма чрез пейпал - никой нищо не би ми платил ако пратката изчезне или дори ако нищо не ми изпратят.
в случая китайците ми правят услуга - за което съм им благодарен!

въпроса е как китайския dhl регистрира пратка с тегло 0.5 кг, която тежи 5.5кг и е извън габаритна (700x700x10mm) ...
явно цената за 0.5кг е под 20$, така че сумарно стойността да е под "психологическите" 30$ (10+20) - но това не може да стане без вътрешен човек в dhl


Нед Май 05, 2019 8:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
hnnng написа:
CarBeta написа:
DHL такси нямат ако си платиш сам митническите задължения и им изпратиш копие на платежното, обикновената поща също.

забрави магазинаж
12лв на ден

Това го искат ако повече от 3 дни се мотаеш с документите, за които ти трябват няколко часа да ги осигуриш и да им ги изпратиш. При положение, че те ти звънят веднага щом приемат пратката от който там ти я праща и ти обясняват като на малоумен какво трябва да им изпратиш ако ще се освобождава - имаш поне седмица да се подготвиш, а не да чакаш последния момент, че и да закъсняваш повече от 3 дни


Нед Май 05, 2019 11:34 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Съб Май 04, 2019 7:14 am
Мнения: 4
Мнение Re: БГ митници - как?
ps66 написа:
въпроса е как китайския dhl регистрира пратка с тегло 0.5 кг, която тежи 5.5кг и е извън габаритна (700x700x10mm) ...
явно цената за 0.5кг е под 20$, така че сумарно стойността да е под "психологическите" 30$ (10+20) - но това не може да стане без вътрешен човек в dhl

е тука на митницата не го ли теглят?

CarBeta написа:
... имаш поне седмица да се подготвиш, а не да чакаш последния момент, че и да закъсняваш повече от 3 дни

нз как 3 дни стават седмица, а и ако се случат почивни дни ко става?


Нед Май 05, 2019 1:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
hnnng написа:
CarBeta написа:
... имаш поне седмица да се подготвиш, а не да чакаш последния момент, че и да закъсняваш повече от 3 дни

нз как 3 дни стават седмица, а и ако се случат почивни дни ко става?

Ами аз го написах по-горе, но явно четенето ти е трудно, очевидно и мисленето. Ще ти го напиша пак, но като за твоето интелектуално ниво:

Като си купиш нещо от Китай и избереш доставка с DHL, в момента в който китаецът предаде твоя пакет на служител/куриер, той(пакетът) получава номер и се въвежда в международната система на фирмата(DHL). При първа удобна възможност, предвид часовата разлика, от българския офис ти се обажда служител/ка и любезно ти обяснява, че сега тръгва и до няколко дни ще пристигне пакет за теб. Иска имеил адрес, за да ти изпрати всичко свързано с пратката, което те интересува, а също така иска потвърждение дали те(DHL) ще те представляват пред митническите власти или предпочиташ да се оправяш сам. Т.е. от момента на изпращането ти вече си наясно какви документи трябва да подготвяш, вместо да си бъркаш в носа и да чакаш последния момент. Дори пратката да пристигне за 24 часа до БГ, ще престои поне още толкова в митницата, особено ако се дължат някакви такси. В момента в който от митницата дадат зелена светлина на DHL за освобождаване на пратката, което може да е и седмица след пристигането и в БГ, започват да текат въпросните 3 дена. Сега е моментът да извадиш калкулатор и да изчислиш с колко дни разполагаш.

За почивните дни не смятам да ти отговарям, че ми омръзна да пиша, а и не знам колко подробно да го напиша, за да го разбереш. На страницата на DHL е описано точно като за теб какво, как и при какви условия им дължиш.


Пон Май 06, 2019 9:55 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 03, 2017 12:21 pm
Мнения: 163
Мнение Re: БГ митници - как?
CarBeta, това звучи много добре но при предната ми пратка през DHL (servo motor от alibaba) никои не е звънял още по-малко да съм получвал информация предварително. Дори когато пристигна в България/Русе не мога да ги похваля с особена инициатива. Пратката мина през митнически агент. Явно е според зависи. Най-добре автора на темата да има едно на ум за възможните изненади.

П.П: Все пак да уточня - доволен от DHL. Пратката пристигна бързо и без проблеми. Ако трябва да съм точен: мина през пътя на коприната бързо до момента в който пресече родната граница.


Пон Май 06, 2019 1:16 pm
Профил WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Съб Май 04, 2019 7:14 am
Мнения: 4
Мнение Re: БГ митници - как?
CarBeta написа:
Ами аз го написах по-горе, но явно четенето ти е трудно, очевидно и мисленето. Ще ти го напиша пак, но като за твоето интелектуално ниво:

ти земи по-добре си прочети сам поста
CarBeta написа:
При първа удобна възможност, предвид часовата разлика, от българския офис ти се обажда служител/ка и любезно ти обяснява, че сега тръгва и до няколко дни ще пристигне пакет за теб.

глупости на търкалета, звъни ти след като е вече пристигнал
още повече, че дори от китай идва за ден, не знам как си с математиката че 1+3=7
CarBeta написа:
Т.е. от момента на изпращането ти вече си наясно какви документи трябва да подготвяш, вместо да си бъркаш в носа и да чакаш последния момент.

мда, много приятно написано, благодаря, само дето фантазии, не те ли е срам да лъжеш хората
CarBeta написа:
Дори пратката да пристигне за 24 часа до БГ, ще престои поне още толкова в митницата, особено ако се дължат някакви такси. В момента в който от митницата дадат зелена светлина на DHL за освобождаване на пратката, което може да е и седмица след пристигането и в БГ, започват да текат въпросните 3 дена. Сега е моментът да извадиш калкулатор и да изчислиш с колко дни разполагаш.

3
CarBeta написа:
За почивните дни не смятам да ти отговарям, че ми омръзна да пиша, а и не знам колко подробно да го напиша, за да го разбереш. На страницата на DHL е описано точно като за теб какво, как и при какви условия им дължиш.

12лв на ден, както вече написах


Пон Май 06, 2019 9:34 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Да DHL известяват, както и Федекс че се очаква пратка, дали го правят за всички не знам, мен ми звънят за всяка.
За магазинажа, идея си нямам, почивните дни се броят но ако пратката е пристигнала в Петък или в Събота не ги броят, поне преди не ги брояха, и федекс и DHL.
За документите, какви документи трябва да приготвиш е ясно още в момента на изпращане, ако не ти е ясно, явно не знаеш какво правиш.
За агентите на DHL/Fedex, гола вода са, ако чакаш да ти свършат работа все едно от умрял писмо, това е моят опит, никога не им давам да освобождават нищо, верно за 15 години може да са станали по-добри, но не мисля да го разбирам на мой гръб.
Ако те замотаят освобождаването пресроченият магазинаж си е за тяхна сметка, стига да можеш да си го поискаш. Аз съм си тръгвал без да плащам магазинаж и дори вината не беше изцяло тяхна, дадоаха малко по-късно цесията, съответно мойта агентка някъде зачезна, ама това е въпрос на наглост и на майката, може и лелята, отделно че като имаш няколко фирмени акаунта с тях премижват с едно или две очи.
Както със всичко останало, кучето скача според тоягата, лошото е че рядко частните лица имат подходяща тояга, по скоро те скачат колкото им кажат, особено в БГ.


Пон Май 06, 2019 10:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
hnnng написа:
CarBeta написа:
Ами аз го написах по-горе, но явно четенето ти е трудно, очевидно и мисленето. Ще ти го напиша пак, но като за твоето интелектуално ниво:

ти земи по-добре си прочети сам поста

Мдаааммммм... тъп и упорит...
Продължаваш да не четеш, а се напъваш да пишеш и затвърждаваш приказката "чукча не читател, чукча писател".

Не знам какво се опитваш да докажеш и какво си си навил на пръста с тоя магазинаж и какво толкова те стресират тия 3 дни, които са напълно достатъчни да им направиш едно пълномощно за 3лв., което те ти изпращат даже попълнено, а ти само трябва да го принтираш и да минеш при произволен нотариус да му сложи печат. Другите документи са да им снимаш страницата с плащането от сайта и евентуално на превода от сайта с банкирането на картата, както и да им напишеш с думи какво съдържа пратката. ЕОРИ'то дори да го нямаш се вади за 10 минути и вече си го имаш завинаги. И всичко това е необходимо само ако цената на пратката ти надхвърля 30лв. и трябва да се плащат такси. В противен случай ти го носят до вратата без да те занимават с глупости.

Трите дни започват да текат когато митницата пусне пратката, а не когато пратката кацне в БГ. На мен ми беше необходим един до обед първия път да си направя ЕОРИ и да им направя пълномощно. След втората пратка вече ми трябва половин час да им наснимам и да им изпратя документите, плащам онлйн таксите и ги оставям те да се занимават с освобождаването.

Ако на теб 3 дни не ти стигат проблемът вече си е твой.


Вто Май 07, 2019 6:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: БГ митници - как?
- В CV-то Ви пише, че сте били митничар...
- Ни най-малко!
- Пише, че от 2012 до 2014 сте били в митницата.
- Да, трябваше да си взема една пратка.


Сря Май 22, 2019 10:14 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:32 pm
Мнения: 249
Местоположение: Благоевград
Мнение Re: БГ митници - как?
Някъде имаше писано по въпроса но не го откривам.

Аман от китайски простотии....

Поръчвам нещо за $229. Днес ми звънят от DHL, пращат ми документите и какво да видя ? китаеца пуснал пратката със стойнист $30.
От DHL ми искат фактура и копие от пейпал , но те са за реалната стойност: $229.
Мисля че комуникацията с китаеца е обречена..

Някаква идея как да процедирам. Не съм фирма.

Ако patch-на фактурата и я пратя на ДХЛ дали ще имам проблеми ?


Вто Юни 18, 2019 6:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: БГ митници - как?
Не знам какво е-да пачнеш фактура, но ако покажеш на ДХЛ реалното плащане, те ще го впишат в транзитните документи. А ако си ги упълномощил за агент- по тая "оригинална" фактура (от пейпал) ще си платиш сборовете. Като не си фирма - реално инкасираш "загуби", ако си фирма - това е по-нормалния начин . Няма смисъл да се занимаваш с китаеца.


Вто Юни 18, 2019 7:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни