Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
Досега не съм срещал друго освен ABS да праща изминатия път по КАН. И да има друг вариант, много екзотичен ще да е.


Вто Май 09, 2017 4:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 08, 2017 9:48 am
Мнения: 9
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
dvrachkov написа:
Това не е тамагочи. Защо не го занесете на човек, който разбира от тези неща? Аз мога много неща да кажа, колегите също, но не сте платили на нас :D Даже много неща са дали като жокери. Заслужават поне по една бира колегите дето са се отзовали.

П.С.: Хареса ми коментарът с хвърлянето на боб. :D

Щото го носих до такива дето разбират и платих на доста ,но разбрах че не заслужават и по половин бира :wink: .Май,че наистина има много "разбирачи майстори" за жалост на професията.По форумите май,че хората са повече в час :) .Има доста колеги шофьори ,които са се доверявали на "майсторите" и този проблем с километража остава нерешен за сметка на облажилите се "майстори" и очакват решаването му.Вероятността да се помогне от разстояние ,като че ли е по-голяма.За това ,ако някой може да помогне за този проблем ще е .......голяма работа,а и тогава кегове с бира ще се леят. :)


Вто Май 09, 2017 5:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
2 ЕКУ се държат еднакво "дефектно", пробвано ли е с "работещ" ?
Да не е от АБС-а?


Вто Май 09, 2017 6:01 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 08, 2017 9:48 am
Мнения: 9
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
stefan63 написа:
2 ЕКУ се държат еднакво "дефектно", пробвано ли е с "работещ" ?
Да не е от АБС-а?

Грешка Р0610 -компютъра.АБС-а работи безупречно.


Вто Май 09, 2017 6:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
Постът ти е прекалено специализиран, за да го разбера.
Как доказвате, че АБС е безупречен?


Вто Май 09, 2017 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
Има хора които само еку-та ръчкат, верно повечето си нямат на идея от електрониката но грешките ги занят, и някак емпирично са установили кое грешка от какво с еполучава, просто трябва да попаднеш на правилния. Тук трудно ще ти помогнем по тази информация. Ако има едно ЕКУ на масата можем да проверим тоя ли е чипът, ако е тоя дали раоти или не, но тук май няма много ора които да прекарват по цял дне ровейки ЕКУ-та. Има колеги о Аутомотив индустрията, но не работят за Мазда, т.е. едва ли могта да кажат и те нещо конкретно.
Според мен се изисква малко по систематизиран дебъг, да се замери интерфейса, да се прослуша ... но не знам кой би имал време, аз лично нямам, а и не ме влече, преди години изгубих няколко месеца да ровя по кан-а на един мерцедес, по скоро на онова SMART недоразумение тяхно, само за да установя, че клиента няма бюджет да сертифицира безумието което си беше наумил, и до там спрях и повече не искам и да се занимавам. Някой със свободно време може и да ти е полезен. Колкто до разпознаване на чипа, това ще е по-лесното, по скоро не разпознаване но да с еустанови дали това е драйвера или не е, но и за това може би няма да намериш някой свободен, но пак си се иска на живо да с епипне, замери, огледа и помисли.


Вто Май 09, 2017 7:46 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 08, 2017 9:48 am
Мнения: 9
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
ToHu написа:
Има хора които само еку-та ръчкат, верно повечето си нямат на идея от електрониката но грешките ги занят, и някак емпирично са установили кое грешка от какво с еполучава, просто трябва да попаднеш на правилния. Тук трудно ще ти помогнем по тази информация. Ако има едно ЕКУ на масата можем да проверим тоя ли е чипът, ако е тоя дали раоти или не, но тук май няма много ора които да прекарват по цял дне ровейки ЕКУ-та. Има колеги о Аутомотив индустрията, но не работят за Мазда, т.е. едва ли могта да кажат и те нещо конкретно.
Според мен се изисква малко по систематизиран дебъг, да се замери интерфейса, да се прослуша ... но не знам кой би имал време, аз лично нямам, а и не ме влече, преди години изгубих няколко месеца да ровя по кан-а на един мерцедес, по скоро на онова SMART недоразумение тяхно, само за да установя, че клиента няма бюджет да сертифицира безумието което си беше наумил, и до там спрях и повече не искам и да се занимавам. Някой със свободно време може и да ти е полезен. Колкто до разпознаване на чипа, това ще е по-лесното, по скоро не разпознаване но да с еустанови дали това е драйвера или не е, но и за това може би няма да намериш някой свободен, но пак си се иска на живо да с епипне, замери, огледа и помисли.

Напълно съм съгласен с теб "ТоНu".Сигурно има правилен човек за разрешаване на проблема,но уви ,доста време не мога да попадна на него,а и не само аз.Доста колеги ходили при специалисти са в безизходица-всеки вдига раменете и те препраща при друг.На първо време трябва да намеря и сменя прословутия чип,защото "следата" свършва до него,но май ще се намери трудно като гледам.След това каквото сабя покаже :) .


Сря Май 10, 2017 6:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
преди малко гледах диаграма на Мазда3/2004
Освен АБС има и други неща закачени на CAN шината ; би трябвало ако проблемът е в ЕКУ - и други неща да не ти работят;


Сря Май 10, 2017 8:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
Всъщност , ако кажа ,че не ти работи километражът - ти какво ще отговориш?


Сря Май 10, 2017 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
Вариянт 1: Карам си аз колата и бум - през една дупка и ми спира километража.

Вариянт 2: Ставам една сутрин и тръгвам за работа и първа, втора, трета, четвърта, газ, газ, гледам - километража нула. Поглеждам напред - полицейска палка и репликата - карате със стоо лева в час.

Вариянт 3: Решавам да продавам колата ама на километража пише 350 000. Тя изглежда като 180 000 но аз ще и сложа 111 000 защото е в добро състояние а и това са поне 1000-2000 лева отгоре.

Вариянт 4: Купих си кола от един мошенник на 111 000 км обаче не и работи скоростомера. Той човека ми намали с 200 лева цената да си го оправя.

Вариянт 5: Ние сме тарикати дето връщаме километражи но имаме проблем с тая мазда щото като я пипнем и се скапва. И никой не може да се оправи. Затова търсим балама дето да ни научи и да си изкарваме кинтите като връщаме и тези километражи.

Много неща могат да се направят за диагностиката и ремонта но въпроса е струва ли си ?


Сря Май 10, 2017 9:42 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 08, 2017 9:48 am
Мнения: 9
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
CarBeta написа:
никивики написа:
...За това се търси чип с тези горните инднтификационни номера и да се играе на сигурно(без много разпояване и запояване).Не мога да намеря никакво инфо за тези номерации на чипа.

Няма и да намериш, освен ако не се обърнеш към Мазда, които ще ти покажат среден пръст, ако въобще ти обърнат внимание. Другият вариант е да свалиш същия от друго ЕКУ, ама там цените няма да ти харесат


А каква ще е цената на чипа свален от друго ЕКУ?Ако някой го има да си каже офертата.


Вто Юни 06, 2017 6:46 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 08, 2017 9:48 am
Мнения: 9
Мнение Re: Търся комуникационен чип за автомобилно ЕКУ.
stefan63 написа:
преди малко гледах диаграма на Мазда3/2004
Освен АБС има и други неща закачени на CAN шината ; би трябвало ако проблемът е в ЕКУ - и други неща да не ти работят;

Абсолютно всичко дуго работи освен километржа.Не мога да намеря блок схемата на този чип(на който и да е от трите номерации-3029031,3029041,3029039),иначе мисля че ще се намери аналог.
Ти къде гледа диаграмата на Мазда3/2004г.?


Чет Юни 08, 2017 6:35 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни