Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автоматична скоростна Рено Сценик 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
С Цанко не съм бистрил още проблема , препоръчаха ми го и него.
С ABS-а и моторетката няма ядове(засега). Май температурно зависим е проблема , сега кат фана бахър , си върви огън каруцата ... Направо кефи :)
Поредната ми измишльотина е да закача термометър някъде по корпуса на кутията , все пак маслото се плиска там...
Датчика за темпераура по който компа лови (може би) проблема , нямам идея къде може да . Отива един сноп жици (май на куплунг) до кутията. Една от ламаринените скоби с която снопа е бил закрепен , нямаше болт , някой е ровичкал преди мен там...
Като източих антифриза и промих охл. система с вода от чешмата , само бистра течност излезе , някои май е правил тази процедура вече :)

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Чет Ное 26, 2015 9:12 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
mitko_el написа:
Маслото го смениха , за филтър нищо не казаха в сервиза .От скоро я взех колата , и съм индианец по въпроса...

Ей това е проблема - аветоматичните скоростни кутии не се пипат. Даже тук, дето всички коли са такива, какво остава пък в БГ, дето никой не им разбира. Обикновено маслото в автоматиците (и някои ръчни) го дават да е фор лайф и изобщо не се сменя. Ако тръгнат да го сменят, за да има смисъл трябва да отворят кутията и да източат добре цялото масло, да я изчистят хубаво и да сменят филтъра също. Понеже това е доста работа и никой не иска да я плаща, а и винаги се случва нещо, защото никога не могат да я затворят обратно както е фабрично почти винаги има проблеми въобще не го правят така, а само сменят маслото както са направили при теб. Обаче трака пак има проблеми. Не познавам даже един човек, който да е сменил маслото на автоматик и да няма проблеми после, затова въобще не се пипа. Аь никига не съм сменял масло на скоростна кутия на моите коли и никога не съм имал проблеми със скоростите. Сега след като колата е от 2000 г. е малко по-друго, но аз лично пак не бих пипал скоростната кутия, ако всичко си работи.


Съб Фев 13, 2016 2:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Митак, ако под "фор лайф" се има предвид гаранционния срок, окей. :) Ако си купуваш 10+ годишен таралясник, маслото се сменя задължително, и не само то.


Пон Фев 15, 2016 7:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Не знам - аз кола повече от 7-8 г. не съм държал, демек моя "фор лайф" опит е от когато я купя нова докато направи 7-8 г. Аз и по-горе казах, че на кола 2000 г модел сигурно задължително трябва да се смени, просто ме съмнява, че някой ще го направи точно както трябва да се прави, защото е скъпо. Ако само ще правят някакви половинчати неща по-хубаво нищо да не правят особено ако колата си върви без проблеми :) .


Пон Фев 15, 2016 11:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Е, макар и повечето тука да реват, че БГ монтьорите им дерат кожичката, реално са доста евтини, сравнено със западния свят. :) Обслужването на кутия не е кой-знае какъв рокет сайънс, но си е трудоемко - при вас може да не си струва, но тук си се прави масово, поради горната причина.


Пон Фев 15, 2016 11:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Като каза одеве, че "фор лайф" било докато има гаранция и ми стана интересно и проверих юзър менуалите на колите и първата табличката и свършва на 120к мили и 12 г. и никъде не се споменава смяна на масло на скоростната кутия. Единственото масло дето се сменя е на двигателя. Втората - таблицата свършва на 60к мили и 5 год и пак същата работа - само маслото на двигателя. На третата пък въобще няма никакви таблици, ами тя сама си какзва кога какво трябва да и се сменя, но пак няма никакво споменаване на маслото на скоростната кутия. Та явно е повече от гаранцията, която обикновено е 5 години или 60к мили, което първо настъпи :) .


Вто Фев 16, 2016 12:40 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
На въпросния автомобил, маслото на кутията се сменя на 60к км.


Сря Фев 17, 2016 11:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Пък на кутията на 200 000 км и се прави кап. ремонт ... А каручката е на 300 000 :)

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Чет Фев 18, 2016 7:53 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Абе аз знам такива които ремонтират но дали след отваряне продължава да работи като свят един господ знае, аз не съм карал ремонтирана. Руснаците обаче без да се замислят ги отварят и ремонтират, уж после работят.


Чет Фев 18, 2016 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
ToHu написа:
Абе аз знам такива които ремонтират но дали след отваряне продължава да работи като свят един господ знае, аз не съм карал ремонтирана. Руснаците обаче без да се замислят ги отварят и ремонтират, уж после работят.


Виждал съм (и даже съм участвал) в ремонта на бая кутии. :) Не е проблем. Не работи като нова, но това е заради износването, разбира се.


Чет Фев 18, 2016 2:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
dyaneff написа:
На въпросния автомобил, маслото на кутията се сменя на 60к км.


Толкова. С някво много качествено масло може и до 100к да изкара без проблем (или с малки проблеми), а после гаранцията свършва. :)


Чет Фев 18, 2016 2:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
хм.. карате ме да се замислям. Мисля че на моя голф му даваха 160х., аз го смених на 170 и си направих сметката че вероятно няма да го сменям втори път. А че изкарват съм сигурен, на стария служебен гоулф имаме около 500хил и със сигурност през последните 200-300 атоматът не е пипан, преди това не съм сигурен ;-)


Чет Фев 18, 2016 3:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Поучително видео


Сря Мар 23, 2016 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Хич не ми се вярва - някой се е направил на умен и е сипал М10Д. Или кутята има някакъв много сериозен проблем и само смяна на масло далеч няма да и помогне...


Сря Мар 23, 2016 12:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
А опит с автоматици нямам (и ако не изчезнат ръчните скоростни кутии няма и да имам), но погледнах в книгата на моето рено в частта автоматична скоростна кутия и там изрично се споменава, че маслото се бара само при ремонт на кутията, защото се изисквало съответното оборудване за неговото наливане.


Сря Мар 23, 2016 5:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни