Отговори на тема  [ 225 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автомобилите ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Автомобилите ...
Автомобилите не са само електроника ами и инструмент и удоволствие. Да не цапам темата за глобата на фолксваген отварям нова тук за +/- и т.н.

От няколко месеца имам един нов Субару Форестър, бензин 2.0/150 коня - перфектна градска/извънградска кола за малко семейство, разбира се като изключим няколко странни японски приумици. И че за парите си интериора е доста постен, можеше малко повече глезотии и лукс да има. Но пък за вървенето и разхода на гориво нямам забележки - това лято навъртях 9000км до БГ и обратно при среден разход под 8л/100км - все пак е с постоянно зацепено 4х4.

Тони, какво не ти хареса на Волво-то? Новото XC90 като интериор/екстериор изглежда добре - още не съм сядал да го видя как де, нито съм го карал ... но си е показателно, че произвеждат още и стария модел :D

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 23, 2015 9:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Не съм го гледал изобщо, преди години взехме едно модел 2006, нямаше май и година, нищо общо със старата s60 която имахме, нямаше нещо да не му се счупи.
Най-доброто за мен като семейна кола е хонда одисей, по добра е от съответната тойота каквато пък съм рентнал от 2 седмици, взех я на 4 км така че не ещото е рент. Хондата е по-стабилна, не се клати и не залита за разлика от тойотата иначе не съм фен на нито една от тия марки. Лично за мен най-добрия suv си остава q7 въпреки кусурите които му намерих. Х5 не ме радва много а за 6 не знам. Кайена е добър но малък и грозен.
За служебно използване съм привърженик на пръдльото, по конкретно кади. От години имаме само такива на фабричен метан. Ако изключим намирането на метанстанция други оплаквания нямам.
А пък ако някой иска да се прави на състезатвл истинско порше или нисанчо.
Мога и малко негативни впечатления да споделя, bmw 7 ма серия пълно лайно, какво ли не му се чупи, 6 та и тя там като екстра и герука може да те изостави и то точно като завали. За 5 та... какъвто и режим да избереш ни каруца ни каляска. Рейндж спорт, удобни седалки и хубава музика.... и дотам, разеденителна, скоростна, диференциал, възглавници и тяхноро управление, всичко е консуматив.... и двигател на някои модели също. Мерцедес, s класа ама не помня годината, пали се сам, ама се пали буквално..... според балкан ебан било нормално, ако изгори само таблото си късметлия и дори не се счита за инцидент. Infiniti. Qx35 много добра управляемост и толкоз, по безумна кола...май само qx80, голямо отвън малйо отвътре


Сря Сеп 23, 2015 9:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Хм ... Хонда Одисей не я предлагат в белгийско, поне не я излагат. Освен CR-V друга Хонда не ми хвана окото. Иначе от този клас гледах Lancia Voyager т.е. бившия Крайслер - 5м кола не е за ежедневно каране в Европа пък и 7 места я ми трябват веднъж годишно я не. Иначе щерката полудя по телевизорите на задния ред :D

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Сеп 23, 2015 10:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Ооо одисея си е екстра и за всеки ден, щом в софия го карах половин година на вито и то по централните улици....


Чет Сеп 24, 2015 4:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Е, то става ама :
- по трудно се намира място за паркиране, подминаваш много места където би се наврял с 4-4.50 кола
- в подземните паркинги понякога е голям зор взимането на завои - един път да не внимаваш и си жулнал някъде

Поне за мен баланса е макс 4.50-4.60 ... да е достатъчно комфортно за 3-4 членно семейство вътре, да няма неудобства с градско каране, да става за извънградско. Щото иначе 2 смарта вършат същата работа ама айде навърти няколко хиляди км с тях по магистрали ... не става, ама пък за града са екстра. Даже на жена ми бях харесал един Daihatsu Copen (голяма въшка, като детска играчка е :D) ... но те взеха, че го спряха от продажби в тука ... сега съм загледал новата Mazda MX-5 ... ама не е с твърд покрив та ... ще чака :D

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Сеп 24, 2015 9:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 10:41 pm
Мнения: 1025
Местоположение: Pz
Мнение Re: Автомобилите ...
palavrov написа:
...подминаваш много места където би се наврял с 4-4.50 кола
- в подземните паркинги понякога е голям зор взимането на завои - един път да не внимаваш и си жулнал някъде
Пък ако си с въпросния одисей, зора сигурно ще е троен. Карал съм много марки и модели, но на по-НЕманеврена от хонда не съм попадал.


Чет Сеп 24, 2015 12:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Всички бързи автомобили с предно предаване или 4х4 завиват по-скромно... :D


Чет Сеп 24, 2015 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
palavrov написа:
От няколко месеца имам един нов Субару Форестър, бензин 2.0/150 коня ... все пак е с постоянно зацепено 4х4.

Ми ... не. Предният диференциал е напълно отворен, а мисля че и задният е такъв (междинният е so-so, дали не беше вискозен 40/60). Качи го някъде на диагонал - предна лява и задна дясна, примерно - и си дотам.
Иначе със здраве да си го караш, не е лоша колица. И фнимавай с амортисьорите.


Пет Сеп 25, 2015 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Ами завива очудващи добре. Иначе във вегас карам една акура това може да конкурира баба алфа по незавиване, дори тукашните булеварди ми идат тесни.


Пет Сеп 25, 2015 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
woody написа:
palavrov написа:
От няколко месеца имам един нов Субару Форестър, бензин 2.0/150 коня ... все пак е с постоянно зацепено 4х4.

Ми ... не. Предният диференциал е напълно отворен, а мисля че и задният е такъв (междинният е so-so, дали не беше вискозен 40/60). Качи го някъде на диагонал - предна лява и задна дясна, примерно - и си дотам.
Иначе със здраве да си го караш, не е лоша колица. И фнимавай с амортисьорите.

Благодаря!

То това с диагонала трябва специално някъде да го пробвам ... иначе има едни руснаци дето правят точно този тест - оставят колата да седи на две диагонални гуми после отварят и затварят вратите и гледат геомерията дали се запазва - субаруто се усука ...
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... JBOA#t=513
А на този тест мачка всичко наред:
https://www.youtube.com/watch?v=wLkvqsQEV2Q
Освен заради хубавото 4х4 го предпочетох и заради друго - да имам добра видимост без да се налага да лежа на седалката - карам с изправен гръб и зрителното поле на почти всичко друго ми е ограничено + боксер двигателя наистина смъква центъра на тежеста и като карам колата седи много стабилно на пътя ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Сеп 25, 2015 9:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Колега, как може да си купиш японския москвич :D ?


Съб Сеп 26, 2015 1:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Автомобилите ...
Dimitar написа:
Колега, как може да си купиш японския москвич :D ?

Шшшш ... Митьо ... хамър ли трябваше да купя бре?

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Сеп 26, 2015 7:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилите ...
Eeeee не е москвич, Субаро не е лош бранд, не знам защо в САЩ се пренебрегва толкова, но си е по специфично и като кола и като усещане и като модели.


Съб Сеп 26, 2015 8:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Автомобилите ...
Тук Субаро се кара само от бабичките, щото ги е страх на сняг и са чували от рекламите, че субарото е най-сигурната кола и с най-добро 4х4 :D . Карат го също рацери имигранти от Източна Европа - те по принцип карат и от тея най-наточените голфове :D . Един японец преди време точно така се изказа за Субаро - както ние се изказваме за москвич. Иначе ако трябва да съм сериозен - нямам нищо против тях, само малко грозновати ми идват, ама то дизайна не е силна страна на японците по принцип :D .
Иначе не Хамър - опазил ме господ да препоръчвам хамъри Даже и военния е баси и дървото, ама те и затова изгубиха новия контракт за заместника на хамъра - JLTV.
Иначе само джърман инжинееринг - дъ ултимейт драйвинг машин :D .


Съб Сеп 26, 2015 1:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Автомобилите ...
а тундрата с каква репутация е по вашите земи?


Съб Сеп 26, 2015 1:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 225 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни