Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: БГ митници - как?
не по темата

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Сря Юни 19, 2013 10:29 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 10:51 pm
Мнения: 651
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Някой разполага ли с копие от съдържанието на дискетата която ти връчват с митническата декларация?
Интересно ми е да видя за какво точно дадох 15лв :D

_________________
От наше село са види връо, ама от връо се невиди наше село ... що така и я незнам .. ?!?


Съб Юли 27, 2013 4:01 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Имах някъде, то можеш да си поискаш дискетата обратно.
Обикновен XML файл някакъв без нещо неочевидно, с текст редактор и образец от
който да гледаш можеш сам да го докараш за минути.
Друг е въпросът колко ще те разиграват докато те пуснат ако разберат, че не си
платил на "фирмата" в сградата им дето събира пари за попълване на декларациите.
В рамките на деня няма да минеш поне веднъж ще те върнат за другия ден.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Юли 27, 2013 4:05 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами декларации се попълват на много места, вкл. може и фирмата сама да си я попълни ако счете че трябва да се занимава и с това. Аз лично никога през живота си не съм го правил и нямам намерение да го правя, предпочитам да го рпави фирма. Принципно може да оставиш да го прави този който ти го доставя, мисля всички го предлагат като услуга, и федекс, и DHL и другите. Проблема при тях е че става малко мудно, мен обикновенно ми трябва за след 2 часа, та си позлвам една и съща митническа агентка. Последната пратка отидох при нея в 11, в 12.30 ми се обади да ходя да си вземам обрбаотените документи и да си прибирам пратката.


Съб Юли 27, 2013 8:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Бе минавал съм през много варианти, и сам съм ги попълвал, и съм плащал да ми ги попълват
фирми, и куриери са го правили.
Във всички случаи - освен когато го направиш сам - струва някакви пари, 20-30 лева
за нищо (и към 80 са ми взимали за $500 пакетче, това ми беше "евтината" опция тогава,
други едни поискаха 210 ли колко лева беше).
Митничарите във всеки случай винаги много добре знаят платил ли си си за декларацията
или не, ако видят, че не е минала през фирма просто те връщат поне веднъж за нещо
както и да си я попълнил, просто така са инструктирани.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Юли 27, 2013 8:37 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Не мога да се съглася че са инструктирани, аз позлвам агент но фирмата на жената си ги попълват сами, освен че не стават със скороста с която при мен, примерно да ги занесе в 12 и до 12.30 да са готови,няма друга разлика, никой не ги връща и не им прави проблеми. А това за скоротта е защото от всяка сума която плащам 10-20 отиват на правилното място, а те нямат практика да плащат.


Съб Юли 27, 2013 9:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
BrainStorm написа:
Някой разполага ли с копие от съдържанието на дискетата която ти връчват с митническата декларация?
Интересно ми е да видя за какво точно дадох 15лв :D
Утре като се добера до офиса ще ти пратя един файл да си го гледкаш....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Съб Юли 27, 2013 9:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 10:51 pm
Мнения: 651
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Koleto написа:
Утре като се добера до офиса ще ти пратя един файл да си го гледкаш....


Ще съм благодарен :)

_________________
От наше село са види връо, ама от връо се невиди наше село ... що така и я незнам .. ?!?


Вто Юли 30, 2013 6:16 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: БГ митници - как?
при написване като основание "ДАРЕНИЕ" на платежното не взема такса в ДСК

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Вто Авг 13, 2013 10:30 am
Профил WWW
Мнение Re: БГ митници - как?
Когато стоката ми минава през митница и се начислява ДДС , мито и т.н. , освен това ми се начислява
така наречената пощенска такса 6 лв. Няколко пъти съм питал служителките каква е тази пощенска такса, след
като съм си платил транспорта предварително и те никога не могат да ми отговорят , просто свиват раменете.
Дразнещо е :evil: Особено след предположенията които си правя ( че чрез тази такса покривам транспортните
разходи на митницата след като ми арестуват стоката и я отклонят от нормалния и път ) . Ако е наистина това , законно ли е? Доколкото си спомням, по закона на Дянков за данъците и таксите, всички административни разходи, генерирани в процеса на събиране на данъци и такси трябва да се поемат от бюджета , за който се събират тези данъци и такси.
Т.е. - когато внасяш ДДС, Данъци, мита , не трябва да плащаш платежни нареждания, нито пощенски такси , нито обяда
на служителките.... :? предполагам.
Та - какво да кажа на служителката, когато след два три дена отида да си плащам ДДС-то и служителката ми каже:
пощенка таксааааа... :axe:

Друг вариант е пощата да я събира заради процеса на попълване на документи и превода на парите, които им внасям до митниците, но и това да е -пак е незаконно. Не че е незаконно пощата да събира такса за труда си, а е незаконно тези
разходи да се плащат от гражданина внасящ данъците, вместо от бюджета.
Какво мислите - законно ли е тази т. нар. пощенска такса да се плаща от вносителя на данъка. Не смятате
ли, че трябва да сезираме омбудсмана по случая и тази дразнеща и омразна такса да се поема от бюджета.
Ако има единно мнение, аз ще се заема лично със сезирането на омбудсмана.
С уважение
З. Тодоров.


Нед Юли 19, 2015 6:56 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Като за начало намери според кой нормативен акт (закон, наредба...) ти искат тая такса. Пък после ще се подписваме и сезираме, ако трябва. И според мен е простотия - за стоки, неминаващи през митница в крарталната поща такси не събират, даже и да стоят по седмица невзети.


Нед Юли 19, 2015 7:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: БГ митници - как?
Последно като ходих до митницата и по точно в тази част в която се помещават БГ пощи, имаше такса 4лв но тя си беше "такса магазинаж". Въпросната такса набъбва според дните престой на пратката ти при тях.


Нед Юли 19, 2015 8:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
michev написа:
Последно като ходих до митницата и по точно в тази част в която се помещават БГ пощи, имаше такса 4лв но тя си беше "такса магазинаж". Въпросната такса набъбва според дните престой на пратката ти при тях.


Да де, ама в кварталната поща тая такса я няма, дори и една седмица да стои. При куриерите пък такса магазинаж обикновено се начислява след определен престой, да речем от 3 дни нагоре.

Лично за мен таксата е най-малкото нелогична, плащайки се винаги.


Нед Юли 19, 2015 8:07 pm
Профил ICQ
Мнение Re: БГ митници - как?
И никога не могат да отговорят за каква точно услуга се плаща тая такса.
Утре ще отида до централна поща, за да попитам за какво се плаща. Ако не могат да ми отговорят, ще се обадя
до началник на счетоводния отдел, те може да знаят.
Също така ще извадя точката от закона, в който се казва, че при събиране на данъчните постъпления, административните разходи по събирането им се поемат от бюджета за който се събират тези постъпления.


Нед Юли 19, 2015 10:31 pm
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 743
Мнение Re: БГ митници - как?
Последно като си освобождавах една пратка с EMS , платих освен ДДС и едни 2лв за пощенска такса . Като ми казаха че тия 2лв са за това че ми са изпратили писмо/уведомение/покана :) да си платя ДДС-то.


Пон Юли 20, 2015 12:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни