Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Някой програмира ли на Parsic или Flowcode 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 7:20 pm
Мнения: 10
Мнение Re: Някой програмира ли на Parsic или Flowcode
Аз се захванах с флоукода,вече няколко дни се опитвам да постигна резултат,засега разучавам как работят отделните функции,направих няколко програмки с по два три изхода за да изпробвам какво правят отделните функции но все още нямам особен напредък,а въпроси доста.
Иначе задачата която имам е да увеличя броя на изходите на друг контролер който е с 64 входа и 32 изхода но недостигат няколко изхода,които искам да допълня с това контролерче с пик-а.
Мисля с няколко изхода от големия контролер да управлявам няколко входа на малкия с пик-а
Идеята е да е нещо като дешифратор но ще има моменти когато с определена комбинация от големия контролер ще трябва да задействам няколко изхода едновременно от контролера с пик-чето.И става малко объркано.
Когато имам конкретни въпроси ще пиша за помощ.


Чет Мар 12, 2015 12:00 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 7:20 pm
Мнения: 10
Мнение Re: Някой програмира ли на Parsic или Flowcode
Здравейте!
Продължавам с изучаването на флоукода но колкото повече неща научавам толкова повече разбирам колко труден и гъвкав софт е.
Откъде мога да видя списък с всички команди които се изписват с думи (например switch_pressed) е една от тези команди.
Изпробвах най-елементарен пример с един вход и един изход ако на вариациите се опише една и съща дума то входа започва да управлява изхода независимо от това каква дума сме избрали да запишем.Switch_pressed го видях в едно клипче в което даден вход управлява състоянието на даден изход замених switch_pressed с произволна дума и на двете места и действието си остава същото входа си задейства изхода т.е можем да запишем каквото и да е,но все пак трябва да има списък или нещо подобно защото в макро програмите се описват доста неща с думи и звездички между тях и други знаци които явно че ще трябва да се учат.
Също забелязах че ако се опише даден изход като му се зададе порт и там където се записва стойност на вариацията ако се сложи произволно число от 0 до 255 то пали различни комбинации от изходи съдържащи се в зададения порт като числото 255 пали всички битове (изходи) от съответния порт.Интересува ме има ли таблица съдържаща всяко едно число от 0 до 255 съответно кой бит от избрания порт включва.
Благодаря предварително на отзовалите се!


Нед Мар 15, 2015 12:43 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 1:24 pm
Мнения: 398
Мнение Re: Някой програмира ли на Parsic или Flowcode
Двоична бройна система

Числа от двоичната бройна система могат да се изградят и прочетат според следната таблица


Прикачени файлове:
bin.png
bin.png [ 8.04 KiB | Прегледано 2061 пъти ]
Нед Мар 15, 2015 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Някой програмира ли на Parsic или Flowcode
Абе ... малко от далеч си подкарал нещата, хубаво е да понаучиш малко що е тво двоична аритметика, ще ти е много полезно.


Пон Мар 16, 2015 5:46 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 7:20 pm
Мнения: 10
Мнение Re: Някой програмира ли на Parsic или Flowcode
В интерес на истината я знам прекрасно и аз не си обяснявам как не се досетих просто някак си се заблудих.В момента в който колегата ми изпрати табличката от предния пост и се усетих,благодаря му за което.
Бях се зарекъл да не ви занимавам с такива глупави въпроси но това ми обягна,иначе лека по лека започвам да навлизам,а проекта ми наближава и съм леко притиснат от времето но ще се справя някак си.
Благодаря ви за постовете!


Вто Мар 17, 2015 6:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни