Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
първо импулсно с ir2153D 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
ToHu написа:
Мдаааа ами те на, с играчка става, това стандартно добре филтрирано импулно ли е или резонансно?

п.с. тия хорица здраво работят за конкуренцията .. за емерсон имам в предвид де ... но ритал са като хванали дедо господ за .... всички им снасяме явно :)


Стандартно, добре филтрирано ( в рамките на благоприличието ). Уеко нефилтрирано анодно на крайните лампи, колкото да разбърка хистерезисната крива на ламелите на крайните трафове. Така "звучи" много по-чисто. Подобен прийом се ползва при записа на магнитна лента. Реално погледнато, заради този "ефект" аудиофилите казват, че противотактното стъпало "не звучи" добре. Ако знаеш какъв е източникът на грешката, лесно се намира начин да се убие. Та тази "икона" е по-качествена от повечето "клас А" стъпала.


Пон Юни 09, 2014 8:53 am
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 4:50 am
Мнения: 391
Местоположение: Варна
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Виж моето като още не съм го тествал защото не ми работи клас D усилватела. :oops:
Иначе си вади +-50 волта без проблем (пренавивах трафа).
На снимката няма дросели но след като ми казаха че трябват, сложих.


Прикачени файлове:
SMPS.png
SMPS.png [ 592.57 KiB | Прегледано 5339 пъти ]
CLASS_D.png
CLASS_D.png [ 646.98 KiB | Прегледано 5339 пъти ]
DSC05880.JPG
DSC05880.JPG [ 409.47 KiB | Прегледано 5339 пъти ]

_________________
Ангел Димитров 95
Сря Авг 17, 2016 12:41 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Дали ще го види, как мислиш?


Чет Сеп 08, 2016 12:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Пич, я драсни по-ясно схемичката, особено в частта след трансформатора. Не съм се задълбочавал в схемата и елементите по нея, ама каква е тази схема без обратна връзка?

_________________
Хайде де!


Чет Сеп 08, 2016 10:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Правят ги и такива - двутактни, без обратна връзка. Коефициент на запълване около 50%, и каквото излезе на изхода...


Нед Сеп 11, 2016 5:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Да бе, аз не казвам, че не може, а че е странно.
Човекът още не е дал по-ясна схема на изходната верига...

_________________
Хайде де!


Нед Сеп 11, 2016 7:10 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Има ли схема на импулсно захранване с две 2153 вързани в мост?
Някой срещал ли е такава чудесия? Пробвал ли е?

ПП : търсачката на сайта е отвратителна!

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Пон Авг 07, 2017 8:24 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
8O 8O Абеее, че никой не е пробвал разбрахме :cry: , ама поне срещал ли е схемички?

ПП : търсачката на сайта е отвратителна :evil: :x

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Сря Авг 09, 2017 9:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
А стига бре, ама тук и търсачка ли имало. Много модерна работа... :D


Сря Авг 09, 2017 9:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
търсенето във форума става с гугъл :P
понякога е вътрешната търсачка върши работа, особено ако знаеш какво търсиш.

още 2014 съм написал, че тоя чип е за луминисцентни лампи. голямо издевателство е да правиш с него захранване.
и както каза някой, руските схеми работят само в Русия, поради спецификата на местния климат.


Чет Авг 10, 2017 9:30 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
И никакво ШИМкване ли не става? 8O ... Мчи то, когато някакъв старец веднага се изкаже тъй гръмогласно, то младото инженер направо се крие по дупките. Е, па берекет версим, разбра се че схемите имали националности !!! :wink: 8) ... Може след време да им сложат и ЕГН !! 8O
И да не ги пускат в Шенгенското Интернет... :D

ПП : търсачката на сайта е отвратителна :evil: :x

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Съб Авг 12, 2017 6:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
винт може да се забие с клещи.
по-добре се забива с чук.
но най-добре става с отвертка.

преди 30 години имаше само един чип за ШИМ (TDA1060). и всички се опитваха с него да направят всичко.
после се появиха още десетина чипа и нещата малко просветнаха.
сега има стотици, а може би и хиляди чипове за импулсни захранвания, като сигурно 90% са специализирани за нещо конкретно.
подхода в момента би трябвало да е - да намериш конкретния чип за конкретната задача.

и понеже въпросния чип е за специализирана задача, не го коментирам извън специализацията му.

---

да, схемите си имат национални особености. лесно се различават руски любителски, руски "професионални", немски и американски схеми.
колеги дори ми се чудят, че почти винаги разпознавам и националността на проектанта на платка, ама това е друга тема.

в соц-лагера съществуваше ЕСКД. по същество добра идея, която както всяка добра идея беше доведена до абсурд в реалния живот. в някои организации в Русия все още съществува нормоконтрол, който издевателства над инженерите коя линийка колко е дебела. да, схемите (и дори винтчетата и гайките) си имат "ЕГН". малко се различават, но без структурна номерация на абсолютно всеки чарк в изделието, няма как да подкараш сериозно производство. друг е въпроса, ако си гледаш домати на село за салата за ракията (печеш с ютия платки, нарисувани на ръка). трябва да си го преживял, за да го знаеш, или дори да го разбереш. филма "Особености на руския национален риболов" в същност не е точно комедия, а е по действителен случай :)

на любителско ниво критерия е друг - какво има в чип-дип (нещо като нашия комет) или на местния пазар. да, в много техни големи градове все още чарколяк се продава на едно кьоше от местния пазар за всичко - зеленчук, гащи и чипове. въпреки, че напоследък се поотвориха и си купуват от Китай, горния уклон все още съществува.


Съб Авг 12, 2017 8:39 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Ex, дедооооо, много си дрът щом даже схемите ги усещаш по миризмата, де.... И да ти кажа под секрет: няма ли ЕСКД - всички отиват на село да колтучат думатити... ЕСКДто не го е измислил социализъма, ами капитализъма... Айде, щом нямаш какво свестно да кажеш за ирката - благодарим за участието. С твойте приказки направо изтрепа всичките музи на всичкото млад инженер четящо кирилица.. Направо без ръце ги остави, сега ще ги учим наново как се държи поялникът...

Та по въпроса: някое младо същество да се е сблъсквало с "мостово ШИМкване" на ирките 2153 ? И разбира се, да има желание да ни упъти?

ПП : търсачката на сайта е отвратителна :evil: :x..

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Пон Авг 14, 2017 1:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Ех ама много упорити хора, добре кажи защо си го захванал тоя чип, просто за спорта или има някаква необходимост да го направиш точно с него?
А за ЕСКД-то, много хубаво нещо си е, само да нямаш руска нормоконтрола, аз имах таква лелка при нас, ако тая лелка трябваше да работи това което е работила сигурно щях да я удуша на втория ден, то и като секретарка натам отиваше. Не дебелините на линийките, ами и наклона на буквите ще ти мери, и колко са ти големи точките и запетайките, то добре че няма много запетайки по чертежите. Веднъж и се случи да види някаква документация и не се стоеше около нея, това на електронна схема, не ми се мисли за механичен чертеж колко щеше да бълва.


Пон Авг 14, 2017 5:54 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: първо импулсно с ir2153D
Eeeee, то се е видело вие дъртите само за ЕСКД-то шъ ми говорите. Айдебеора, нема нужда.
Млада кръв ми се пие! Младо инджинерчи ми съ щипи! Щтоту са навъдиха едни спициалистиииий, дето диплумити им на Ксерокс вадени. Пък, и нали знаити: една Ирочка на полу-шпагат - добре, амааа две Ирочки на кълбо си е напрао фантастиш!!!

ПП : търсачката на сайта е отвратителна :evil: :x

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Вто Авг 15, 2017 5:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни