Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Free energy - Генератор на Капенадзе 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Ами ние искаме да сме в крак със старите технологии от мазето ти :)
Пък има и други трикове за безплатно електричество с които си ти:
Pif написа:
А за кондензатора става, но не са 1000 микрофарада на киловат а 1000 микрофарада на ват. По точно 817.923333.... в период. Но като се има в предвид толеранса -20 +50% на този клас кондензаотри - затова се казва 1000 микрофарада на ват. Другото важно е жиците от електромера да вървят като усукана двойка за да има минимална индуктивност. Също така и да няма остри завои на кабелите, само дъги от радиус.
В къщи съм така и мазето ми винаги е топло от кондензаторите без пари.
Тази енергия се взима от лошото косинус Фи на съседите. Затова са важни и кабелите.
Играчка е докато постигнеш добър резултат но става.


Я сега кажи ти верно ли си усукал кабелите от електромера и си им направил дъги на завоите?
Ще взема да отида и аз да влоша косинус Фи-то на съседите и да се уредя с безплатен ток :)

А и да не забравя - моля за формулата с която си получил 817.923333... в период :finga:

Номер едно си пич :)


Пет Сеп 05, 2014 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Човек трябва да има поне малко чувство за хумор и да хваща майтапа.
Още от дира съм го запомнил да се гаври със свободните енергетици, някои не се усещате и се връзвате :)


Пет Сеп 05, 2014 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1103
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Ма той Илкора от дира ги вади тея цитати. Много го е яд, че не му казвам подробности за транскубтоните и формулата дето се смята завоя на кабелите :butthead:


Пет Сеп 05, 2014 9:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Тогава много голям шегаджия ще излезе тоя Pif - всеки негов пост -шега :)

Изображение


Съб Сеп 06, 2014 7:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Става страшно ...
http://www.digitaltrends.com/cool-tech/ ... l/#!bQ6k5l

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Сеп 07, 2014 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
palavrov написа:


Дааа, изглежда че има нещо вярно в това ...

НЕ съм наясно с технологията, но не съм учуден нито от това, че новите открития могат и често са в противоречие с "класическите" закони, както и от поведението и първосигналните реакции на уЧените с "квадратно" мислене, че това не е възможно ...

Само не мога да разбера толкова ли е трудно за един рационално мислещ човек да допусне, че има страшно много неоткрити неща, и че познатото ни и описано от науката към момента е една много малка част от "цялата картинка" и често не е съвсем точно поради факта, че НЕ отчита непознати ни до момента явления и процеси ...


Сря Сеп 10, 2014 8:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
не споменават колко (кило)вата енергия са вкарали, за да постигнат тези няколко микронютона.
за реално приложение ще трябва да вдигнат силата поне с 10 порядъка
интересно, защо не са направили експеримента и във вакуум, имали са камера, желязото вече е било вътре.

пък и съобщението е доста лаконично. по-скоро ми изглежда като забит пирон за бъдеща патентна претенция.


Сря Сеп 10, 2014 9:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Има ама не в тая статия - 2 и нещо киловата за 100-тина милинютона. Обаче има една малка подробност - това нещо във вакуум може да достигне доооста висока скорост. А то човека дето е измислил идеята не знам дали я е патентовал - ама явно не е щото и китайци и американци се занимават с това.


Сря Сеп 10, 2014 9:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Ами то във вакум и да плюеш пак можеш да постигнеш висока скорост, не е там въпроса. Като съотнесеш двигателната сила, към масата на обекта който ускоряваш лесно ще сметнеш какво реално ускорение ще получиш. Струва ми се че йонните двигатели които са налични в момента са с доста по висок КПД, недостатъка е нуждата от работно вещество .. само да не с еокаже че това по-горе е работело за сметка на изместван / ускоряван въздух :)


Сря Сеп 10, 2014 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Ами то аз в уикипедиа четох - по принцип имало проблем да го тестват във вакуум, щото имало някакъв електролитен кондензатор в генератора. Сега се работело по смяната му и нови тестове. Между другото американците били постигнали значително по-добри резултати от китайците. А то ако нямаш нужда от работно вещество и имаш неизчерпаем източник на енергия, можеш да се ускоряваш близо до светлинна. Пак някъде из писанките четох че с това ще може да се стига до Марс доста по-бързо отколкото сега. Явно има потенциал - ако се окаже истина.


Сря Сеп 10, 2014 4:41 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Ako. То преди 2-3 години откриха и частици, по-бързи от светлината, ама ... :axe:

То не че всичко се казва, ама все пак. :o


Сря Сеп 10, 2014 4:51 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Хех .. а какво пречи генератора да е извън вакумната камера, т.е. тоя електролит да е отвън .. нещо не ми е ясна целата схема ама да видим :)

Иначе, за пътуване до марс си трябва сериозен двигател, разстоянието е късо и не можеш да разчиташ на малка тяга. Има няма 50 млн км е до там по права линия. Ако можеш да постигнеш постоянно ускорение от 10 м/с.с хем ще имаш гравитация хем ще стигнеш ставнително бързо, но това ускорение си е сериозно. Ако апарата да речем е 2 тона т.е. във вакум ще са нужни 20 kN тяга. Това разбира се е само за да се ускори този обект ако приемем че той е на орбита и то без да отчитаме сили на привличане от земя, слънце и т.н. Самата тяха е доста по-малко от съвременните ракетни двигатели, но пък за осигурши тая тяга достатъчно дълго време си е не лека задачка и си трябва доста гориво, което пък увеличава масата, от там нужната тяга от там пък гориво и т.н.
При йония двигател примерно предимството е много високата скорост на флуида, в случая плазмата, от там и по-ниският разход на работно вещество при еднакъв импулс на двигателя.
Та ... не знам, ако за 200 uN гълтат 2 kW и тягата е пропорционална то ще са нужни 200 GW .... това верно е пътуване само 26 часа но и 200 часа да го направиш пак си идват доста има няма 4 GW, не знам от къде ще я жънат тая енергия в космоса, това са си егати и панелите дето трябва да разпънат.


Сря Сеп 10, 2014 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1103
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
До колкото четох откривателя е англичанин. Или поне един от по-новите "откриатели" щото за тоя принцип се говори от втората световна война.
Английското правителство е финансирало група за изследване. Пробвали са във вакуум, с течен газ, (азот, водород и не знам си още какво), с различни суперпроводници за камера и т.н. Тяхната цел не е да оптимизират принципа а да открият защо се получава. Пича разправяше по-скоро за приложението отколкото за конкретните опити и резултати. По думите му бяха постигнали доста повече от 100-те милинютона.
Някой ми разказваше и за норвежци или финландци или не знам си някакви северни които имат най-голямо КПД за сега.
Не съм се задълбавал да следя темата.

ОФФ. Вчера в комет имаше един транскубтон изложен ама нямах пари. Днес като отидох го бяха купили и ми обясниха, че бил останала бройка от склада и нямало да докарват :cry:


Сря Сеп 10, 2014 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Pif написа:
ОФФ. Вчера в комет имаше един транскубтон изложен ама нямах пари. Днес като отидох го бяха купили и ми обясниха, че бил останала бройка от склада и нямало да докарват :cry:


Добре де, кажи в задокеания къде го има и ще ти домъкна един.

п.с. чух че groom lake ще правят гаражна разпродажба, след седмица съм във Вегас, може да скокна, сигурно имат поне няколко, смао кажи държиш ли на произход или да вземам каквото има без значение от кой край на галактиката е?


Сря Сеп 10, 2014 7:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Free energy - Генератор на Капенадзе
Аз пък като си мръдна лявата топка с един нютон натиск: мърда се и дясната. Скоро ще ходя в NASA да ми издадат документ за това.


Сря Сеп 10, 2014 10:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни