Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Щеше да е хубаво да беше останала малко "тема", ама тука само лакърдии. Има си тема за това.
Язвителният тон не е за предпочитане тук - ако имаш забележки стреляй директно.
Казвам го за да върнем добрия тон - хич не съм се интересувал от темата, но ми стана интересна тази концепция с вертикалната ос. Ако си сред хората които са се борили със специфични проблеми в тия конструкции и ги споделиш аз ще съм благодарен. За другите незнам, то ако тона е тая посока и аз ще вдигам гълъбите.


Нед Окт 01, 2017 8:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
С чълчание трудно, иначе по лесно.
Това с вертикалните оси работи, виждал съм не малко по САЩ, даже всеки ден минавам покрай две. Тези които виждам са нещо като издължени вертикални турбини. Обаче освен тях има и доста по различни като профил. И двата модела съм ги виждал да въртят при сравнително ниски скорости на вятъра, но повече не съм се интересувал.
В момента околп мен има повече слънчеви, ама нормално, невада...


Пон Окт 02, 2017 7:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Е аз съм изписал доста по темата тук, ама е разпръснато по различни теми. Това че се въртят при ниска скорост нищо не означава - малко един вид рекламен трик "виж върти се дори и от полъх". Докато работих в Маккамли ходих на панаира в Пловдив и там едни тарикати извадили една перчица с радиус 80см и на нея пише 2 киловата. Извадих калкулатора и сметнах набърже. Оказа се че тия 2 киловата са при 30 м/с вятър (около 110 км/ч). Като го питах тариката, направо се извърна настрани, ама и аз нахален, викам "при 30 м/с ли е тая мощност" - взе да мънка там нещо си и накрая тихо си призна че даже при 35 м/с било... Иначе всяка една машина си има особености - при положение, че се конструира да издържа поне 5 години без ремонт и профилактика веднъж годишно - има всякакви проблеми. Тази нашата има лагерно тяло в основата само - оста не е подпряна в края - така искаше шефа - от там конструкцията на лагера стана грандоманска. Баланса на такова нещо също е голяма магия. Освен всичко в нашата има разни механизми в самата турбина.


Пон Окт 02, 2017 9:43 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Това с лагеруването май е голям проблем... тук имаме една мощна дето още на първата година падна, после 2-3 години я ремонтираха такайците, накрая се отказаха и щяха да доставят нова. Не знам какво направиха той чорбаджията стана дупетатин и сега май не му пука, а пък те и парите не бяха негови ;-)


Пон Окт 02, 2017 9:57 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Оууу, г-н Дариус,
.Вий се благоразположихте да ни благонавестите. Само че вместо да ни разправяте ферманно за Вашата младост, то можете да ни пуснете едно чертежче на механичната част на лясковското Чудо...
Ще го пипнете тук-там разбира се, да не Ви преследват от Патентното ведомство, и ще се надяваме че някой ще намери 15 000$ за да повтори Вашите героични стъпки.
Та, ако може --> чертежчето? Пък да обсъдим някои механични нещица.
ПП: не искам много, нали?
Едно чертежче, което Ви е хранило три години, с лагерчета, крепежчета, профилчета, болчета и т.н.

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Пон Окт 02, 2017 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
абе почваш вече да ми лазиш по нервите ....


Пон Окт 02, 2017 8:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Hrpankpov,
Не мислиш ли , че това чертежче е фирмена тайна ?


Пон Окт 02, 2017 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Кой ще направи вятърен генератор - отворен проект
Cekins написа:
Е аз съм изписал доста по темата тук, ама е разпръснато по различни теми. Това че се въртят при ниска скорост нищо не означава - малко един вид рекламен трик "виж върти се дори и от полъх".

И на мен това ми направи впечатление. Всичките измислици дето "преоткриват" вятърната мелница, като няма с какво да се похвалят се хвалят, че се въртят без вятър. Ама като няма вятър няма и енергия, нищо че перката си се върти. Иначе големите перки се хвалят с ефективността си, при ветрове от които може да се вземе някаква енергия.
Цитат:
Оказа се че тия 2 киловата са при 30 м/с вятър (около 110 км/ч). Като го питах тариката, направо се извърна настрани, ама и аз нахален, викам "при 30 м/с ли е тая мощност" - взе да мънка там нещо си и накрая тихо си призна че даже при 35 м/с било

От време на време се обаждат и производителите на слънчеви панели дето дават някакви невъзможни мощости, дето могат да ги постигнат само петък вечер, в космоса без атмосфвра и ако обратната им страна е с температура -270 градуса Ц.


PS. ToHu и stefan63 ако не искате да му четете глупостите не го хранете.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Окт 02, 2017 8:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни