Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Портативен локатор за медузи... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Портативен локатор за медузи...
Че ми писна това лято от тези зверове. Морето беше пълно с медузи.

Идеята е следната влиза се да се плува с едно такова устройство и гледаш на дисплейчето каде наоколо има медузи и плуваш около тях а не през...

А ако има начин и за разгонването им, ще е перфектно. :D

Изисквания :
1. Да работи на батерии.
2. Да не го притеснява подапяне в вода и работа под вода.
3. да засича медузи на растояние около 10м, че да може лесно да се прецени в коя посока да ги заобикаля плуващия.


Ха сега да ви видя. :P


Вто Авг 28, 2007 12:26 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Стига бе хора - какво ви плашат медузите? Сериозно - не мога да си вкарам компанията във водата заради подобни глупости. Да не говорим за женската част - бати писъците за нещо дето е 99,9% вода. Аз лично съм фен на морската вода от как знам да се придвижвам сам. Никога не ми е пукало особенно дали има медузи. А тая година наистина имаше повечко - много дълго се задържа спокойно морето.

Е ако са тия сините с маса около 5кг, трябва да се внимава да не си навреш лицето в задника им. Не че не съм го правил де - изпълнявал съм скок от 3 метра с главата надолу точно върху такава медуза - в момента в който литнах надолу и ми се прииска да мога да летя - да ама не - посоката си е само надолу. Ревах около 3 часа нон-стоп (при все че бях употребил прилично количество алкохол преди и след скока) - все едно са те гръмнали с газов пистолет фронтално. Ама не се мре. Във всеки случай медузата беше в по лошо състояние от мен :)

Сега сериозно - медузите винаги идват в бистро и сравнително спокойно море. Тогава се виждат от далеч и можеш да си ги заобикаляш. Ако "опарването" не е по лицето или по слабините - нямаш проблем - все едно коприва - за 15 минути забравяш.

А не ти трябва да мислиш техническо решние за засичането им - просто си вземи същество от женски пол с теб. Гаранция - надушва медузите от 3 метра, а звуковата и сигнална система е достатъчно мощна за ранно предупреждение при цунами в тихоокеански курорт. Пък ако е хубавка, руса и непозната - можеш да се направиш на супермен и да я "спасиш" от лапите на тези смъртоносни морски чудовища :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Авг 28, 2007 1:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение 
Да бе ама нали разбираш, че на море ходя не да ме парят разни там, а да си правя кефа.
А това с опарването хич не ми се връзва в понятието за кеф! :evil:
Не ме е страх от медузи а просто са ми неприятни, ако не пареха хич нямаше да ми правят впечатление.

А и темата е в безумни идеи все пак...


Хм...
Това с хубавата руса също не става. Забелязал съм, че още при първата медуза се изпълнява команда кръгом и айде на брега.

Аз си мисля за нещо ултразвуково и с някое дисплейче от телефон. :wink:


Вто Авг 28, 2007 3:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
Остави другото, ами това плуващо желе и нищо не го яде май..


Вто Авг 28, 2007 4:57 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
баси, от 15тина години живея във варна, още не ме е парила медуза. от де ги намирате?


Вто Авг 28, 2007 5:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 12:22 pm
Мнения: 1947
Местоположение: София
Мнение 
Tisho написа:
...
Аз си мисля за нещо ултразвуково и с някое дисплейче от телефон. :wink:

Аз мисля...нещо с дисплейче от телефон, голям кондензатор, траф и два електрода...преди скок се включва и потапя във водата...за няколко милисекунди кондензатора изпраща "сигнали" на медузите и те сами изплуват на повърхността, като се оцветяват в черно и от тях излиза дим...после може и с човешко око да се видят...а с опита на Цецо в тая сфера може и изпарител да стане
:D


Сря Авг 29, 2007 8:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение 
Цецо написа:
бати писъците за нещо дето е 99,9% вода.


Точно поради тая причина създаването на локатор е твърде проблематично. Техническите проблеми ми изглеждат непреодолими. :(


Сря Авг 29, 2007 10:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
Predator_MF написа:
Аз мисля...нещо с дисплейче от телефон, голям кондензатор, траф и два електрода...преди скок се включва и потапя във водата...за няколко милисекунди кондензатора изпраща "сигнали" на медузите и те сами изплуват на повърхността, като се оцветяват в черно и от тях излиза дим...после може и с човешко око да се видят...а с опита на Цецо в тая сфера може и изпарител да стане
:D

мдаа само дето по електродите пускаш 2- 3 киловолта.... без ограничение по ток
изчистваш медузите в приметър 2-3 морски мили(също така и няколкото досадни финландци/геманци/англичани дето се плацикат и загрозяват гледката) и после си плуваш на спокойствие....
впрочем за да си осигуриш спокойствиео на 100% трябва скриеш надеждно ключа за "Трепача за медузи " от гаджето/децата/тъщата :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Авг 29, 2007 11:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение 
"А това с опарването хич не ми се връзва в понятието за кеф! "
Радвай се че нямаме таралежи за настъпване както в гърция или:
http://www.zverskienovosti.ru/content/view/403/
http://www.clip4e.com/play_rekord_na_gi ... .htm&rel=1
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyanea_capillata
http://en.wikipedia.org/wiki/Carukia_barnesi
последното е 12 милиметра ;)

"Остави другото, ами това плуващо желе и нищо не го яде май.."
Японците,
трябва да си внесем малко, даже не ги готвят.
Или да използваме савремени технологии:
http://segabg.com/online/article.asp?is ... id=0002001
с домати и ракия знаеш ли колко добре влизат.

"баси, от 15тина години живея във варна, още не ме е парила медуза. от де ги намирате?"
В морето, у вас пред компа няма да ти дойдат на крака да те ухапат.

"Точно поради тая причина създаването на локатор е твърде проблематично. Техническите проблеми ми изглеждат непреодолими. "
Ако ти е мощен сонара ще ги разкъсва наместо да ги тетектира(според уикито: The body of an adult is made up of 94–98% water)
Предполагам че може да се изсипе 2 тона йод на кристали и ще ги оцвети да се виждат.


Сря Авг 29, 2007 9:47 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Мнение 
ike написа:
Предполагам че може да се изсипе 2 тона йод на кристали и ще ги оцвети да се виждат.


Мдааа и ще ти лекува тротоарните екземи от снощното напиване даже


Чет Авг 30, 2007 8:20 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение 
И да измислите за големите медузи, все ще се намерят някои като тия

http://en.wikipedia.org/wiki/Irukandji_jellyfish

дето едва се виждат, а може да си умреш от тях. Добре че се срещат предимно до Австралия...че иначе само в неопрени трябваше да плуваме. Желетата са гадна история. Тук есента се появяват едни червени и има доста големи екземпляри. Не съм пробвал да се паря а и не мисля да опитвам.


Пет Авг 31, 2007 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Есенно време в Швеция къпането в открити водни пространства не е ли придружено с посиняване на тялото и чаткане на зъбите от студ ?


Пет Авг 31, 2007 12:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение 
Яко трябва да се поддържа мита че тука е студено :D и има бели мечки зад всеки ъгъл. Ами в момента с малко повече въображени може човек да се изкъпе, миналата неделя разни деца се гмуркаха на плажа. Не че не почервеняват, но важна е идеята. Иначе когато има вятър за сърфиране е супер. А и риба има в изобилие.


Пет Авг 31, 2007 3:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение 
Grubi написа:
Яко трябва да се поддържа мита че тука е студено :D и има бели мечки зад всеки ъгъл.


ще стане... ще стане ;-)
още малко Гълфстрийма да мръдне и...


Пет Авг 31, 2007 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
miro_atc написа:
Grubi написа:
Яко трябва да се поддържа мита че тука е студено :D и има бели мечки зад всеки ъгъл.


ще стане... ще стане ;-)
още малко Гълфстрийма да мръдне и...

Миро прав си :!: , говорих с едни норвежци и те нещо са се притеснили, че след 30-на годинки гълстрийма щял да си смени посоката :?: и Норвегия щяла да стане един голям хубав ледник 8O
а иначе плуването в студена вода действа пагубно върху мъжкото самочувствие ("най-свидното" става трудно намираемо като джапаш между ледовете нали ?) :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Авг 31, 2007 3:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: RM и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни