Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Мне
Cekins написа:
Zaphod, и по твоята логика ще тръгне да се върти малко по-късно от началото на консумацията. Така че и с 5kHz да консумира се е тая. Къде има регулиране на температура с ПИД и ШИМ на висока честота никой не се е похвалил че прави икономии :)
Има някакъв номер който се прави с два електромера на една фаза. Баща ми е разправял, обаче и той вече е забравил как точно става. Навремето като са правили инсталацията на блока в който живеем са правили експерименти. Сбора от показанията на двата електромера е 2/3 от общо изконсумираното. Само не знам дали не става въпрос за най-най-дъртите елктромери.

Пак нищо няма да излезе , механичния електромер е най дуракоустойчив , единствения начин е да отваряш таблото и шунта , друга оправия няма .
Може да сложиш силен магнит някъде изкусно и да направиш нещо като допълнителна спирачка на диска. Но това пак си е наказуемо . :D
Който каже че след електромера е изобретил нещо повярвай ми лъже повече от дърта циганка, преди 3-4г се бях запалил много като някой тук, изучих изоснови цялата работа на електромера , водили сме дълги дискусии с познати и по форуми да мъчим някакъв трик да се направи , не става и не става .

Но за цифровете така и не ми се занимаваше да правим опити може при някой да е възможно да стане , но това е само предположение, мога да ти кажа на кой няма да стане , всички дето ползват ADE77XX чипа просто забрави , този чип прави през 2мкс замерване на ток и напрежение по синусойдата и мери мнооооого точно , но има доста други модели които не са реализирани с този чип и там трябва да се опита , но първо ти трябва и схема на твоя електромер поне да видиш принципа, което не е лесно да се намери :)

Установих че е по лесно да се вложат усилия да изкарваш пари и да нямаш проблеми със сметките ( и тока), вместо да си губиш времето в почти невъзможни начинания :D

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Авг 20, 2007 4:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
Cekins написа:
Zaphod, и по твоята логика ще тръгне да се върти малко по-късно от началото на консумацията. Така че и с 5kHz да консумира се е тая. Къде има регулиране на температура с ПИД и ШИМ на висока честота никой не се е похвалил че прави икономии :)
Има някакъв номер който се прави с два електромера на една фаза. Баща ми е разправял, обаче и той вече е забравил как точно става. Навремето като са правили инсталацията на блока в който живеем са правили експерименти. Сбора от показанията на двата електромера е 2/3 от общо изконсумираното. Само не знам дали не става въпрос за най-най-дъртите елктромери.

не е ли очевидно че "моята" логика е просто пародия на преждеговорящия?

plameniv, това което казваш е така и не много трудно се доказва математически. поради това че все пак електромера е реално нещо, а не идеална абстракция, показанието му може леко да са различи от чисто консумираното, например заради нелинейното триене на оста. но това са мизерни количества, от тях не можеш да смъкнеш даже 1% разход.


Пон Авг 20, 2007 5:15 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
Цитат:
Сбора от показанията на двата електромера е 2/3 от общо изконсумираното.


Ще представя един " по-грубичък " метод за манипулация на трифазен електромер, без да се докосваме физически до него.
1. Изключваме една от фазите от предпазителя преди електромера.
2. Правим умножител на напрежение от останалите фази.
3. Подаваме постоянното напрежение от изхода на умножителя на напреженовата намотка на изключената фаза и тя гръмва!
4. Ползваме 2/3 от напрежението , докато някой установи повредата / след приватизацията хората са малко и това може да се открие доста трудно/!
5. Няма как да се докаже как се е повредил електромера!


Пон Авг 20, 2007 8:21 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 12:51 am
Мнения: 61
Местоположение: италия (за сега)
Мнение 
да и като установят повредата ти начукват служебно и може даже и да са на печалба накрая


Вто Авг 21, 2007 9:42 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни