Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ? 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
zaphod написа:
и как точно ще изправиш напрежението?


С Грец разбира се!


Чет Авг 16, 2007 6:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Ами трифазните двигатели си ги храниш примерно през 3 фази (няма нула) и електромера ти пак отчита.Та ако ще и инвертор преди двигателя да има - електромера пак ще си отчита.
КПД си е заложено при конструиране на машината ( примерно трансформатор)- това е теоретичното КПД.След изработката му се прави изпитание и се определя практическото му КПД. За ток с повишена честота си има формули за оптимално използване на сечението на проводника(тези които си имат вземане-даване с силови устройства са наясно с това).Така че с някакви методи да се вдига КПД - аз приятелски ви препоръчвам да не се увличате,че току виж ,чрез някакъв "революционен метод" сте изкарали КПД 150% :wink:


Чет Авг 16, 2007 6:55 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
MIPS написа:
здравейте, по принцип за нагревателни уреди като боилери,печки и всичко което използва реотан,кпд му се повишава ако се захранва с постоянно напрежение а не с променливо .

В връзка с електромера аз си мисля друг вариянт какво ще кажете ако позвате само фаза от вашия електромер :),
а другата от комшията:)
имам предвид следното да използвате ток от 2 фази и с някакво импулсно вече да захранвате коснуматорите си на нормално напрежение какво мислите за това?


Напреженовата намотка и на двата електромера остава включена на 220V и ще отчитат и двата електромера . Вярно е , че токът ще е с корен от три по-малък , но като цяло консуматорът ще консумира по-малко , а ще плаща повече!


Последна промяна ba4o_a4o на Чет Авг 16, 2007 10:09 pm, променена общо 1 път



Чет Авг 16, 2007 7:00 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
мисълта ми беше следната .еднофазен електромер да го оставим висящ,без да ползваме нулата.


Чет Авг 16, 2007 8:42 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
MIPS написа:
мисълта ми беше следната .еднофазен електромер да го оставим висящ,без да ползваме нулата.

Тази мисъл е много добра!!!
Ако прекъснем нулевия проводник , захранващ напрежителната намотка на електромера и вземем нула от заземителен кол или от съседа - с две ръце се подписвам , че електромерът спира !


Чет Авг 16, 2007 10:08 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
ba4o_a4o не ако вземеш нула с метален кол пак ще върти :),защото нулата се заземява в подстанцията ,но ако вземем още една фаза така и двата електромера остават висящи :)


Чет Авг 16, 2007 10:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
ba4o_a4o написа:
zaphod написа:
и как точно ще изправиш напрежението?


С Грец разбира се!
ти хубаво ще го изправиш, но електромера ще разбере ли че си си правил труда?

ba4o_a4o, преди да се подписваш пробвай.


Пет Авг 17, 2007 7:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
ba4o_a4o написа:
MIPS написа:
мисълта ми беше следната .еднофазен електромер да го оставим висящ,без да ползваме нулата.

Тази мисъл е много добра!!!
Ако прекъснем нулевия проводник , захранващ напрежителната намотка на електромера и вземем нула от заземителен кол или от съседа - с две ръце се подписвам , че електромерът спира !

По големи глупости скоро не бях чел! Момчета, я вървете да учите ОЕ! А ако то ви затруднява, насочете се към ВиК. :oops:


Пет Авг 17, 2007 7:45 am
Профил WWW
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
Lupus виж малко по отгоре аз съм пояснил, че 2 отделни фази от два еднофазни електромера :) разбирасе тези електромери нетрябва да са вързани на една и съща фаза :),пример за това в блоковете можем да вземем фаза от комшията които ще е на друга фаза .


Пет Авг 17, 2007 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Цитат:
Lupus виж малко по отгоре аз съм пояснил, че 2 отделни фази от два еднофазни електромера разбирасе тези електромери нетрябва да са вързани на една и съща фаза ,пример за това в блоковете можем да вземем фаза от комшията които ще е на друга фаза

Lupus та прати да четеш електротехниката ама май нещо не вдяваш за това ще ти обясня простичко:
1.Нямаш гаранция е ти и съседа ти сте на различни фази
2.напрежението между 2 фази не е 220V - колко точно си го пише в книгите(отиди и го прочети няма смисъл да ти казвам наготово) и след като го прочетеш ще разбереш,че не става за общи битови цели
3.Теоретична електротехника,Теоретична електротехника,Теоретична електротехника - това трябва да го четете и да го разбирате ако не искате да се излагате


Пет Авг 17, 2007 10:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
Това с фазите и аз съм го чувал. По некакъв начин се връзват системите и двата електромера отчитали по малко енергия, ама как точно беше не помня вече. А за прекъсване на нулата на електромера едва ли ще има ефект. Най-много на електронните да им изчезне захранването, ама тогава веднага ще лъсне измамата. Някъде из форума имаше снимка на електронен електромер - ако на някого му се занимава може да анализира какво ще стане ако се спре нулата. :)

п.с. : Като искате икономия на ток, решението е просто да не го консумирате или да си го произвеждате сами.


Пет Авг 17, 2007 10:43 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Мнение 
Cekins написа:

.... или да си го произвеждате сами.


Еееееееххххх ако можеше да се закачи някакво устройство на устата на всяка жена....... ако знаето колко електричество ще произвежда нашата мила Родина ....... ееееехх :roll:


Пет Авг 17, 2007 12:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
И във всяка зала за бодибилдинг вместо да вдигаш безсмислено разни железа да въртиш генератор, що ток ще се произвежда... Поне част от отработената храна ще се изплати. Накрая на месеца ти теглят чертата и ти плащат част от произведената ел.енергия. \:D/


Пет Авг 17, 2007 12:57 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 26, 2005 2:19 pm
Мнения: 336
Местоположение: Varna
Мнение 
MIPS написа:
Lupus виж малко по отгоре аз съм пояснил, че 2 отделни фази от два еднофазни електромера :) разбирасе тези електромери нетрябва да са вързани на една и съща фаза :),пример за това в блоковете можем да вземем фаза от комшията които ще е на друга фаза .

Те с този номер енргото от време на време изгаря всичко що е елетроуред в някой блок. (без да иска разбира се) :D

_________________
http://ds-portfolio.com/bg/


Пет Авг 17, 2007 3:49 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
абе хора защо не четете :evil: :evil: , 2 фази и след това умпулсно което го прави на 230волта :!:


Пет Авг 17, 2007 9:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни