Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
MIPS написа:
абе хора защо не четете :evil: :evil: , 2 фази и след това умпулсно което го прави на 230волта :!:

Абе ти мислиш ли като пишеш въобще? С умпулсно ли ще си захранваш печката, бойлера, пералнята.... И колко ще струва това импулсно 10KW? И нали това импулсно ще "шуми" от теб до трафопоста и никой няма да гледа телевизия и ще те олепят на третия час?


Съб Авг 18, 2007 7:08 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
MIPS написа:
абе хора защо не четете :evil: :evil: , 2 фази и след това умпулсно което го прави на 230волта :!:

и кво, мислиш че по-малко ли ще покаже електромера? пробвай ако искаш, за да не се мъчиш да правиш импулсно, сложи обикновен нагревател. всъщност, електрмоерА наистина ще покаже по-малко, но електромериТЕ ще покажат сумарно толкова колкото си изял :)


Съб Авг 18, 2007 9:00 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
MIPS написа:
ba4o_a4o не ако вземеш нула с метален кол пак ще върти :),защото нулата се заземява в подстанцията ,но ако вземем още една фаза така и двата електромера остават висящи :)


Уважаеми MIPS, нали сам написа това:
Цитат:
MIPS написа:
мисълта ми беше следната .еднофазен електромер да го оставим висящ,без да ползваме нулата.

Израза "еднофазен електромер да го оставим вицящ, без да ползваме нулата", означава да оставим напреженовата му намотка висяща
/ т.е. напрежението върху нея да е равно на нула/. Тогава заземената нула в подстанцията няма да има връзка с напреженовата намотка.
Съвсем лесно може да се осигури връзка на всеки консуматор с въпросната нула от подстанцията / например чрез кол /.Това гарантирано означава, че електромерът няма да се върти! Това аз намирам за много добра идея!!!
*********************************************************************************************************************************
Цитат:
но ако вземем още една фаза така и двата електромера остават висящи

Ако електромерите са два монофазни, на различни фази ,напреженовите им намотки остават включени към нулата и напреженията върху тях
остават по 220V . Тогава ще можем да ползваме линейно напрежение / между двете фази/ - 380V.Вярно е ,че най - лесно можем да да си направим
акумулиращата печка или бойлера да работят на напрежение 380V / например с нагреватели навити по поръчка/. Вярно е , че при същата мощност
при по - високото с корен от три напрежение , токът ще се намали с корен от три. Но този ток ще се отчете и от двата електромера и като общо ще сме на загуба.Т.е. искам да кажа, че (220*I/ корен от 3 ) * 2 > 220*I !!! От лява страна съм записал какво ще отчетат двата електромера , а от
дясната - какво ще отчете един еднофазен електромер / при една и съща мощност ( чисто активна ) и в двата случая/.
Ако има нещо неясно готов съм да поясня!


Съб Авг 18, 2007 10:09 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
zaphod написа:
ba4o_a4o написа:
zaphod написа:
и как точно ще изправиш напрежението?


С Грец разбира се!
ти хубаво ще го изправиш, но електромера ще разбере ли че си си правил труда?

ba4o_a4o, преди да се подписваш пробвай.


Написах следното:
Цитат:
Мисля, че трябва да направиш точно обратното! При механичните електромери въртенето е в следствие от токовите на Фуко! Ако изправиш напрежението електромерът със сигурност няма да го отчита, но ще се промени пълното съпротивление на напреженовата намотка и тя със сигурност ще изгори!


Някой от присъстващите във форума може ли да твърди или докаже, че токовите на Фуко има при постоянно напрежение?
"но електромера ще разбере ли че си си правил труда?"
Когато му подам на входа постоянно напрежение / трябва да е по-ниско , за да не изгори напреженовата намотка/ , няма как да не разбере!


Съб Авг 18, 2007 10:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
ами подай го постоянното напрежение и тогава ела приказвай, ако не си се опърлил и можеш да пишеш и още имаш ток за компютъра :D


Съб Авг 18, 2007 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
ba4o_a4o - :evil: Ти май от дума не разбираш:За да изправиш напрежението преди електромера трябва да сложиш(прекъснеш веригата) грец,за което ще те усетят а и при проверка от енергото - гориш.Вместо това по-добре си сложи шунт.Ако подадеш постоянно напрежение на хладилника - той отива по дяволите!А за да си направиш от посстоянно напрежение - променливо при това синусоидално си е скъпо удоволствие особенно пр по-големи мощности.


Съб Авг 18, 2007 11:25 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
zaphod написа:
ами подай го постоянното напрежение и тогава ела приказвай, ако не си се опърлил и можеш да пишеш и още имаш ток за компютъра :D

Приятелю, в условието на коментираната идея бе записано:
Цитат:
КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ?
....
Затова бъзам да се застраховам като напиша с ГЛАВНИ БУКВИ СЛЕДНОТО: ТЕМАТА Е ПОСТАВЕНА САМО С НАУЧНА ЦЕЛ, ЗА ОБСЪЖДАНЕ ОТ ЛЮБОВ КЪМ НАУКАТА! НЕ ПОСТРЕКАВАМ, НЕ АГИТИРАМ НИКОЙ, ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СХЕМНОТО И РЕШЕНИЕ НА ПРАКТИКА!
....

Аз не предлагам решение за кражба на ел. енергия, а коментирам принцип на работа!
Пределно ми е ясно, че и ако имам достъп до входа на електромера си , мога направя "по-други неща"!


Съб Авг 18, 2007 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Хехе
ba4o_a4o написа:
zaphod написа:
ами подай го постоянното напрежение и тогава ела приказвай, ако не си се опърлил и можеш да пишеш и още имаш ток за компютъра :D

Приятелю, в условието на коментираната идея бе записано:
Цитат:
КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ?
....
Затова бъзам да се застраховам като напиша с ГЛАВНИ БУКВИ СЛЕДНОТО: ТЕМАТА Е ПОСТАВЕНА САМО С НАУЧНА ЦЕЛ, ЗА ОБСЪЖДАНЕ ОТ ЛЮБОВ КЪМ НАУКАТА! НЕ ПОСТРЕКАВАМ, НЕ АГИТИРАМ НИКОЙ, ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА СХЕМНОТО И РЕШЕНИЕ НА ПРАКТИКА!
....

Аз не предлагам решение за кражба на ел. енергия, а коментирам принцип на работа!
Пределно ми е ясно, че и ако имам достъп до входа на електромера си , мога направя "по-други неща"!


Няма смисъл от този спор , отвори форума на clubs.dir.bg в дял електроехника и електроника, поразрови се там и ще намериш куп дискусии , може или не може да се прекара механичния електромер , опитите на многото от тези който са писали там са установили че каквото и да пробват не става , това е гениално и просто устроиство което не би могъл да го излъжеш, факт е че електрокомпаниите ги сменят с електронни но с една единствена цел , да те гепят за ниската консумация , понеже хората все повече и повече се опитват да пестят и имат ниска консумация, но старата добре изпитана техника не може да хване добре ниската консумация (не върти) .
Но и електронни има който са добре измислени и тях не можеш да излъжеш :D


Съб Авг 18, 2007 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
ba4o_a4o написа:
Аз не предлагам решение за кражба на ел. енергия, а коментирам принцип на работа!
Пределно ми е ясно, че и ако имам достъп до входа на електромера си , мога направя "по-други неща"!

принципа на работа аз поне добре го знам, струва ми се по-добре от тебе, така че не виждам какво да му коментирам. а темата е точно за кражба на енергия, и то при определени лимитиращи условия, а именно кражбата да се извършва само чрез манипулация на мрежата СЛЕД таблото, тоест тази част от нея, която е у вас. което автоматично означава че можеш да манипулираш само тока, но не и напрежението.


Съб Авг 18, 2007 5:02 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 6:31 pm
Мнения: 19
Мнение 
zaphod написа:
а темата е точно за кражба на енергия, и то при определени лимитиращи условия, а именно кражбата да се извършва само чрез манипулация на мрежата СЛЕД таблото, тоест тази част от нея, която е у вас. което автоматично означава че можеш да манипулираш само тока, но не и напрежението.

Признавам , че не съм бил достатъчно внимателен и не разбрах същността на темата, за което се извинявам!
Като начало вижте това - http://bialatehnika.obiavi.portal.bg/f3-6/Ruse/


Нед Авг 19, 2007 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
ba4o_a4o написа:
zaphod написа:
а темата е точно за кражба на енергия, и то при определени лимитиращи условия, а именно кражбата да се извършва само чрез манипулация на мрежата СЛЕД таблото, тоест тази част от нея, която е у вас. което автоматично означава че можеш да манипулираш само тока, но не и напрежението.

Признавам , че не съм бил достатъчно внимателен и не разбрах същността на темата, за което се извинявам!
Като начало вижте това - http://bialatehnika.obiavi.portal.bg/f3-6/Ruse/

Това е ясно! Тук принципа е корегиране на Косинус Фи и намаляване на консумацията на реактивна енергия от мрежата. Във всички трафопостове на заводите по-рано имаше такива кондензаторни батерии за корекция, имаше и допустима граница за понижаване и ако се слезеше под нея, енергетиците отнасяха глоби. Силно се съмнявам от ефективността на това нещо в рамките на едно домакинство, където мощностите с индуктивен характер на товара са малки, а преобладават тези с активен характер.


Нед Авг 19, 2007 11:49 am
Профил WWW
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
Колеги аз ви подхвърлих жокер но вие не се осетихте :), елетромера има токова и напреженова намотка, те двете правят въртящ момент които върти диска на електромера , електромера за еднофазен ток работи на принцима на еднофазен двигател с кафезен ротор,това пък от своя страна говори следно :
1 електро механичната система има време за развъратане ако ти ползваш ток по малко време от колкото е необходимо на диска да се развъри тои няма да отчете или поне не толкова колкото си исползвал ,всички електромери работят на принципа не интегрирането :), така , колегата с накъсване на тока е на правилния път а вие го взехте за мезе :), това с 2 те фази е сущо супер решение вие и мен взехте за мезе :),тъпо е човек да говори глупости без даже да е виждал електромер от вътре :)


Нед Авг 19, 2007 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Уфф
MIPS написа:
Колеги аз ви подхвърлих жокер но вие не се осетихте :), елетромера има токова и напреженова намотка, те двете правят въртящ момент които върти диска на електромера , електромера за еднофазен ток работи на принцима на еднофазен двигател с кафезен ротор,това пък от своя страна говори следно :
1 електро механичната система има време за развъратане ако ти ползваш ток по малко време от колкото е необходимо на диска да се развъри тои няма да отчете или поне не толкова колкото си исползвал ,всички електромери работят на принципа не интегрирането :), така , колегата с накъсване на тока е на правилния път а вие го взехте за мезе :), това с 2 те фази е сущо супер решение вие и мен взехте за мезе :),тъпо е човек да говори глупости без даже да е виждал електромер от вътре :)

Не си наясно нещо !!!

Такова животно с накъсана консумация го забрави , я си сметни колко ти е мощноста след като я накъсаш , електромера ще си се върти с толкова с колкото консумираш, консумираш импулсно и какво от това , единствено ще се отрази във формата на тока но не и във фазата му, защото токовата намотка е с твърде ниска индуктивност и фактически изобще не може да се мръдне по фаза , векторите си ги има така или иначе , не си мисли че няма да работи , тук нямаш филтри или каквото и да е че да спре вектора на тока а той си е пак на 90гр. разлика от напреженовата намотка , какво като ще тръгне с няколко милсек закъснение голяма работа , интегрира се естествено но по механичен път с по бавно въртене на диска и то точно с колкото трябва :D

А това с 2-те фази е върха на сладоледа , помисли на колко градуса са 2-те фази , и какво напрежение ще си вкараш в къщи и тогава пак ще говорим :D
Иска ми се да го пробваш преди да говориш , и да се покефя на сейра и гърмежите. :lol:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Нед Авг 19, 2007 3:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
MIPS написа:
Колеги аз ви подхвърлих жокер но вие не се осетихте :), елетромера има токова и напреженова намотка, те двете правят въртящ момент които върти диска на електромера , електромера за еднофазен ток работи на принцима на еднофазен двигател с кафезен ротор,това пък от своя страна говори следно :
1 електро механичната система има време за развъратане ако ти ползваш ток по малко време от колкото е необходимо на диска да се развъри тои няма да отчете или поне не толкова колкото си исползвал ,всички електромери работят на принципа не интегрирането :), така , колегата с накъсване на тока е на правилния път а вие го взехте за мезе :), това с 2 те фази е сущо супер решение вие и мен взехте за мезе :),тъпо е човек да говори глупости без даже да е виждал електромер от вътре :)

и защо ни подхвърляш жокери? обикновено ако нещо бачка хората се мъчат да го запазят в тайна, а не да го разгласяват. факта че ти се опитваш да разгласиш идеята си, показва че ти самия не вярваш в нея. но ако все пак държиш на технически аргумент, можем да обърнем доводите ти - диска на електромера веднъж завъртян иска време за спиране. следователно накъсаната консумация ще увеличи показанието, понеже при всяко спиране на консумацията, диска ще се върти още малко. е това как ти харесва?


Нед Авг 19, 2007 8:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
Zaphod, и по твоята логика ще тръгне да се върти малко по-късно от началото на консумацията. Така че и с 5kHz да консумира се е тая. Къде има регулиране на температура с ПИД и ШИМ на висока честота никой не се е похвалил че прави икономии :)
Има някакъв номер който се прави с два електромера на една фаза. Баща ми е разправял, обаче и той вече е забравил как точно става. Навремето като са правили инсталацията на блока в който живеем са правили експерименти. Сбора от показанията на двата електромера е 2/3 от общо изконсумираното. Само не знам дали не става въпрос за най-най-дъртите елктромери.


Пон Авг 20, 2007 3:47 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни