Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Конвертиране на принтер от A4 на A3 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Конвертиране на принтер от A4 на A3
Проблема май е ориентиран повече софтуерно. Задачата е следната. Искам да конвертирам един модел мастилоструен принтер, който е за А4 размер хартия в А3 размер. Причината е че искам да ползвам определен вид глава на Epson , но с този тип глава правят само А4 формат принтери, а на мен ми трябва А3.
От механична гледна точка, като увеличаване на хода не ми е проблем, нови растер ленти и т.н ще се справя. Проблема е после софтуерно, как да накарам драйвера на определения принтер да показва и размер А3 и съответно принтера да го "поема" коректно.
Това ще е задача май за драйверисти, firmware т.н или може би има някой друг по-прост трик за който не се сещам ?

_________________
www.ev-bg.com


Сря Юни 05, 2019 12:54 pm
Профил WWW
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Четвърт по-малко безумно ми звучи твоята глава да я курдисаш на друг А3 принтер. Само като идея.


Сря Юни 05, 2019 1:23 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
jofcho написа:
Четвърт по-малко безумно ми звучи твоята глава да я курдисаш на друг А3 принтер. Само като идея.


Няма как да стане. Нали това казвам , че за този тип глава епсон не правят А3. На какво несъществуваще нещо да го сложа ? Проблема е все същия.

_________________
www.ev-bg.com


Сря Юни 05, 2019 2:55 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Виж в драйвера дали има ръчно задаване на размера на хартията и въведи размерите на А3 формата да видиш дали ще ги приеме.


Сря Юни 05, 2019 4:44 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Аз мисля че е имащ далеч по сериозен проблем от драйвера, фърмуера на това дето търкаля колелцата не е предвиден за А3. Уцелил си баш правилният раздел, това ми се струв апо-невъзможно от повечето теми тука. И аз мисля че слагането на тази глава на А3 принтер е далеч по реалистично


Сря Юни 05, 2019 7:37 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
ig_ivanov написа:
Виж в драйвера дали има ръчно задаване на размера на хартията и въведи размерите на А3 формата да видиш дали ще ги приеме.


Има избор на А3 ,да. Но след като се избере веднага излиза съобщение за грешка : "Абе няма как да стане, тоя принтер не поддържа А3. Избора не е валиден. " :D

_________________
www.ev-bg.com


Последна промяна Stoi на Сря Юни 05, 2019 9:03 pm, променена общо 1 път



Сря Юни 05, 2019 8:58 pm
Профил WWW
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
ToHu написа:
Аз мисля че е имащ далеч по сериозен проблем от драйвера, фърмуера на това дето търкаля колелцата не е предвиден за А3. Уцелил си баш правилният раздел, това ми се струв апо-невъзможно от повечето теми тука. И аз мисля че слагането на тази глава на А3 принтер е далеч по реалистично


Проблема е за ширината. Там не е с търкало е растерна лента за енкодер. Иначе за дължината на листа няма проблем. Има опция да печата безкрайно от ролка даже !
Тази глава няма как да се сложи на А3 принтер. Няма нищо общо като входове , лентов кабел и каквото се сетя още. Самата платка от А3-то няма изобщо как да се съвмести с тази глава от която за съжаление Епсон правят само А4. А и тази е 4 канална за 4 мастила, а масово А3-то ги правят с 5 или 6 канала.
Искам да печетам с нов модел 4 канала глава на А3 ,ама ядец...
Имаха по-стари модели които с едни и същи глави правят и А4 и А3 и там е лесно, но сега нещо са се изхитрили ми се струва заради такива "тарикати" като мен.

_________________
www.ev-bg.com


Сря Юни 05, 2019 8:59 pm
Профил WWW
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Нещо трябва да лъже че примерно главата е изминала 1 см а тя всъщност реално е изминала 1.3. Изображението ще се разтегне, но това е поправимо софтуерно, като се коригира размера на снимката, която се печата. И разбира се се печата на режим с по-голяма резолюция по хоризонтала за да не се влоши чак толкова качеството. Там мотора не е стъпков а най-обикновен DC , който само му се регулира скоростта и спрямо нея се синхронизира пръскането на дюзите. Ако я увелича с някакъв вид "буфер" в някакво точно процентно съотношение може и да се получи. То пък от там ще чете че се движи па растерната лента по-бързо и ще се авто коригира, затова пък трябва да се буферира и сигнала от растера който пак процентно да се коригира и подава към управлението. Нещо такова може би ще проработи .. Може би...

_________________
www.ev-bg.com


Сря Юни 05, 2019 9:11 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Ами вземаш един лист A3, сгъваш го на две точно по средата. Избираш фотопечат - да изпълва докрай листа. Разпечатваш от двете страни. Накрая разгъваш и имаш A3 :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Юни 05, 2019 9:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Аз имам няколко "мои" принтер драйвера, базирани на GPD (Windows). Проблема е, че трябва да дефинираш всички команди на принтера.

В моите "драйвери" аз си обработвам изхода (т.е нямам физически принтер) и не ми е проблем (аз си дефинирам командите и си ги обработвам). в твоя случай трябва да дефинираш командите на принтера (щото той ще ги изпълнява)...

както ти писал @Тони, фирмварето ми се струва че ще ти е проблем:
графичните буфери (паметта) най-вероятно са съобразени за размера на принтера, още повече ако няма А3 модел ... другото е у-ето на железарията

С две думи - мисията невъзможна :)

Все пак - ако имаш късмет и драйвера на принтера е GPD базиран - отвори GPD файла с notepad (текстов е!) и редактирай декларациите за размерите на хартията PaperSize ...


атачвал съм ти примерен GPD на canon от WinDDK (vista+)
.txt e заради форума!


Прикачени файлове:
Коментар на файл: canon bj10
CN10VCJ.GPD.txt [8.03 KiB]
343 пъти
Сря Юни 05, 2019 9:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
И какво и е специалното на тая глава?


Вто Окт 22, 2019 7:07 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Начи ще ти кажа, аз как го направих.

Отидох до Офис 1 и си го разпечатах. Когато ми писна да ходя до Офис 1, си купих един А3 втора ръка... В интерес на истината имах много мерак, после установих, че за 1 година пускам не повече от 10 листа А3.

Сигурно ти звучи тъпо тоя съвет, но всъщност е единствения работещ.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Окт 22, 2019 10:22 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
То е ясно, че на Цецо варианта е най-читав (дори и за А4), но все пак - може да си направиш нова растерна лента с "правилно" разстояние от чертичка до чертичка, така че, финалният им брой да е колкото за А4, но цялостната дължина да е като за А3. Предполагам във всяка печатарница ще могат да ти я изпринтират (или там какъвто им е процеса) а ти после да си я изрежеш. Няма да ти се налага да програмираш/хакваш нищо :)


Вто Окт 22, 2019 10:58 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
А3 си е полезен, като имах под ръка го използвах редовно и то не за строителните проекти, там под А1 не ме оправя, и схема да отпечаташ, и чертеж на кутия или шаблон за нещо А3 си трябва.


Вто Окт 22, 2019 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Конвертиране на принтер от A4 на A3
Петьо е нацелил раздела :)


Вто Ное 05, 2019 10:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни