Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Mobileye for bicycles 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Mobileye for bicycles
И мен живо ме интересува радара


Чет Май 16, 2019 9:01 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Garmin Varia RTL510 е модела. заедно с дистанционният дисплей е 230паунда. Още не съм го пробвал, надявам се уикенда да го тествам.
Не съм мерил нищо още че много бачкане напоследък
През АНТ има профил "радар" и през него би трябвало да се източи информацията. Оше не съм се регистрирал на айта на АНТ за СДК-та и т.н.
Ще трябва да поръчам АНР донгъл на УСБ за да ги говориш с устройството.


Чет Май 16, 2019 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Това е наистина яко, мислил съм си да сложа обикнове доплер модул, но ще му трябва по-специална антена за да постигне такъв обхват. А тия са го направили. Струва си да се опита.

За кола ще е също много добро - особено за ненормалниците по магистралите (ония с немските три-четири буквия, които си мислят че магистралата е летище)


Пет Май 17, 2019 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Ъъъ сигурно ли е че има истински радар вътре? :)


Пет Май 17, 2019 1:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Grubi написа:
Това е наистина яко, мислил съм си да сложа обикнове доплер модул, но ще му трябва по-специална антена за да постигне такъв обхват. А тия са го направили. Струва си да се опита.

За кола ще е също много добро - особено за ненормалниците по магистралите (ония с немските три-четири буквия, които си мислят че магистралата е летище)


От известно време една от хилядите идеи в главата ми е в тая посока. :) Ще е интересно да се сондира мнение във форума.
Та идеята е вместо некви ебати скъпите радар-камери за стотици хиляди, да се прозведат стотици хиляди супер евтини изделия. Примерно под 1000 евро бройката.


Пет Май 17, 2019 2:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Да бъдеш първият глобен, дано!!! :)
Аман от тормоз в тъз държава!
А Наместан дори не го глобиха, че не му знаели доходите на завалийката. Така и не се разбра дали му взеха книжката. Неговата кола най-вероятно има каско, чуждата кучета я яли (нали не е виновен), а бебето Бог да го прости. ПС за незнаещите: Наместан тръгва от знак "Стоп" и някакъв камикадзе връхлита отгоре му, отскача в нивата и трепе бебето си.
А на Сульо му вземат книжката, глоба и му спират колата от движение за окривен калник, пък гражданската тепърва ще го яде.


Пет Май 17, 2019 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Радар може и да няма, но доплер с подходяща антена има. То толкова ти и трябва, освен ако не си 007 на колело с ракети :)

Бонго, какво се уплаши - не искам никой да глобяват.
Само да знам кога зад мен се появява ниско прелитащ безсмъртен. А може и да му писне радар детектора, та се поспре малко.


Пет Май 17, 2019 7:16 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Радар има и то истински. Модулацията 100% е CWFM и живот и здраве ще измеря точни параметри по нататък. За разлика от обикновените доплери за аларми и т.н. това може да следи по спомен до 8 цели едновременно и показва дистанцията до всяка една. Навих се да го купя след като един колега сподели че през 90-те като са правили радар за мерцедес като техничести параметри това ги бие поне на хартия, с изключение на трите лъча които Гармина едва ли има


Пет Май 17, 2019 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mobileye for bicycles
е щом следи обекти, е друга бира.


Съб Май 18, 2019 11:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Mobileye for bicycles
jig.tak написа:
Радар има и то истински. Модулацията 100% е CWFM и живот и здраве ще измеря точни параметри по нататък. За разлика от обикновените доплери за аларми и т.н. това може да следи по спомен до 8 цели едновременно и показва дистанцията до всяка една. Навих се да го купя след като един колега сподели че през 90-те като са правили радар за мерцедес като техничести параметри това ги бие поне на хартия, с изключение на трите лъча които Гармина едва ли има

Въпросът е как ще провериш, че има 8 лъча. И че следи каквото и да е. И в какъв пространствен ъгъл всичко това. На мен ми намирисва на шарлатанство.

_________________
Хайде де!


Нед Май 19, 2019 9:19 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Не съм казал че има 8 лъча а че може да следи до 8 цели.
Днес го пробвах за първи път и съм много доволен с единствена забележка относно начина за закрепване. Има стойка за плоско и кръгло колче, но да се закачи на дропер е много лабава работата.Омотах го яко с изолир банд за дропера да не го загубя. Ще трябва да направя някой по удачен бракет на 3д принтер и да го закача на седалката за да не е много близо до задната гума и да има по добра видимост.
Разстоянието от което хваща стабилно е около 100м. Ако има две коли близо една до друга не може да ги различи. Ако колата се движи с твоята скорост или много близка скорост след известно време изчезва от дисплея. КОли в насрещното платно не го смущават. По груби сметки лъча е 30° минимум
Чаках на ЖП прелез да мине влак и колите които идваха отзад бавно ги следеше докато не намалиха до няколко км/ч и после дисплея се изчисти.
Като мина влака светнаха почти всички ламби, което потвърждава че наистина следи доста цели. Ще пусна видео следващият път
Не ме кефи че са го мислили за роад байк и трябва да гледаш надолу всеки път като изписука че приближава кола когато си изправен и караш по пътя
Поне засега съм много доволен и определено човек се чувства по сигурно на пътя като кара

Като поутихне бачкането на работа ще му измеря насочеността и параметрите на модулацията


Прикачени файлове:
IMG_5180.JPG
IMG_5180.JPG [ 2.16 MiB | Прегледано 4131 пъти ]
IMG_5179.JPG
IMG_5179.JPG [ 1.57 MiB | Прегледано 4131 пъти ]
Сря Май 22, 2019 10:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mobileye for bicycles
А само такъв дисплей ли има - имаше някакви други само с цифри?
Или съм гледал някакаква друга генерация. Не са ли написали Ап някакъв да си го вързваш към телефона?

т.е. да е малко по-графично, или да можеш да превключаш между GPS и близки "преследвачи"


Чет Май 23, 2019 4:53 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Mobileye for bicycles
само този е дисплея ако искаш физичеки дисплей. Радара може да се върже и към гармин компютър и показва точки по екрана. Лично мен повече ме кефят светодиодите ззащото ясно се забелязват на светло. Има и сензор за външно осветление и като е тъмно не е мн дразнещо
Върти ми се в главата една идея за аудио интерфейс. Залепваш модула на каската и само слушаш


Чет Май 23, 2019 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Елементарните доплер модули 10GHz са така - не си спомням колко беше, но на изхода имаш няколко kHz - по-висока скорост, по-висока честота и обратно.


Чет Май 23, 2019 9:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Mobileye for bicycles
Това на колко ГХз е? Тексаските mmWave не са ли подходящи?


Съб Май 25, 2019 2:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни