Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Ап 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Ап
michev написа:
Щом така мислиш, значи не си отварял форума с мобилно у-во...

Зависи какво разбираш под мобилно устройство. Мобилен компютър удовлетворява ли критериите за такова?
Не съм използвал форума от умнофон или от таблет, и подобно нещо засега не влиза в плановете ми...


Нед Май 05, 2019 11:44 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Ап
Отварям форума с компютър, телефон и таблет.
Визуализацията е еднаква, и нищо не ми е правило впечатление да има проблем.
Какво съм пропуснал?


Нед Май 05, 2019 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Ап
itso.t написа:
Не съм използвал форума от умнофон или от таблет, и подобно нещо засега не влиза в плановете ми...


Виж сега, аз също не съм лют фен на дзверенето по миниатюрни екранчета, но понякога просто няма как иначе. Пък и да не забравяме че повечето тук сме наближили третата възраст (някои по-смели даже са влезнали вече :) ) и консерватизмът почва да надделява в много случаи, но младежта не мисли така. Да кажеш на някой тинейджър че няма ап или че сайт не работи на мобилни телефони, и е дотам. А нали някой трябва да пише по тия форуми и след t-t0 време :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Май 05, 2019 12:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Ап
аз също изключително рядко съм влизал във форума от таблет, главно когато пътувам и ме мързи да вадя шлептопа. пък и откакто по летищата наслагаха скенери за баркодове, които четат от джобен таблет - намерих (поне) едно полезно приложение на последния :roll:

но форума въобще е нечитаем в портретен режим. всичко става толкова дребно, трябва да зумнеш и да мажеш с пръст по целия екран, и след 2-3 мения ми минава мерака, абсолютно. може би долния размер за удобно четене/писане е 9", но с външна клавиатура. с клавиатура на екрана преживяването е като на танкист, преминаващ през нива с ягоди.

то и самата мисъл, че на 5" екран с 4К резолюция би могъл да свършиш нещо полезно, ми е твърде налудничева. половината екран клавиатура, по която непрекъснато трябва да мажеш също - букви/цифри, кир/лат... след 5 думи си загубвам нишката на мисълта. буквите, ако ще и да са 100х100 пиксела, все пак са под 2мм и дори с много силни цайси ще видиш пикселите, но ще ти избяга смисъла на думите.

от друга страна сегашната версия е с доста добре структуриран HTML - всяко нещо е поставено в обект, който си има собствен клас и относително лесно се поддава на динамичен контрол (през JS).
може би някой вече е направил подходящата 'тема' -> комбинация от стилове и скриптове, които да наместват големините. не че е особено сложно, но трябва да си поиграеш няколко дена, което надали някой от нас ще направи доброволно. пък и липсва мотивацията от не/вероятния удовлетворителен резултат.

при сценария с АП съвсем ме губите. аз не само, че ползвам нокия с фенерче за говорене, снимам си с джобен фотоапарат в стил 007, но и на таблет, за който съм дал пари няма да кача нищо освен браузър. което съм си позволил да кача е OpenVPN, SIP клиент и ssh. ако нещо не може да се свърши през тях, значи не е за таблет. не казвам, че съм прав, просто така виждам света от моя край на кривия макарон.


Нед Май 05, 2019 12:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
itso.t написа:
michev написа:
Щом така мислиш, значи не си отварял форума с мобилно у-во...

Зависи какво разбираш под мобилно устройство. Мобилен компютър удовлетворява ли критериите за такова?
Не съм използвал форума от умнофон или от таблет, и подобно нещо засега не влиза в плановете ми...

Може и да не си, но пък други хора не живеят в миналото и ползват умнофони и таблети.
Ники написа:
Отварям форума с компютър, телефон и таблет.
Визуализацията е еднаква, и нищо не ми е правило впечатление да има проблем.
Какво съм пропуснал?

Прикачени файлове:
Screenshot_20190505-131804_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20190505-131804_Samsung Internet.jpg [ 804.81 KiB | Прегледано 4031 пъти ]

Прикачени файлове:
Screenshot_20190505-131820_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20190505-131820_Samsung Internet.jpg [ 627.96 KiB | Прегледано 4031 пъти ]

Това ти харесва?!


Нед Май 05, 2019 12:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Ап
Н'бабане Гт'муан'га написа:
...Да кажеш на някой тинейджър че няма ап или че сайт не работи на мобилни телефони, и е дотам. А нали някой трябва да пише по тия форуми и след t-t0 време :D

Писането тук не е задължително. Както и четенето де. Ако на някой му е неудобно или прецени че интересите му не се припокриват с тематиката на форума, съвсем логично, е свободен да потърси алтернативи. :lol:

michev написа:
Може и да не си, но пък други хора не живеят в миналото и ползват умнофони и таблети.

Ми велцоме в настоящето. Ползвайте каквото ви е удобно и както ви е удобно. Защо ни занимавате с модерните си проблеми? Моля, не ни занимавайте тях! Намерете си модерно решение.
Ретро форума чудесно работи на ретро устройства. :lol: Моля, не разваляйте работещия форум!

michev написа:
Прикачени файлове:
Screenshot_20190505-131804_Samsung Internet.jpg

Това ти харесва?!

Какво очакваш да се види? Чипове? Какички? Жици?


Нед Май 05, 2019 12:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Признавам ти го, много си добър в троленето.
itso.t написа:
...
michev написа:
Може и да не си, но пък други хора не живеят в миналото и ползват умнофони и таблети.

Ми велцоме в настоящето. Ползвайте каквото ви е удобно и както ви е удобно. Защо ни занимавате с модерните си проблеми? Моля, не ни занимавайте тях! Намерете си модерно решение.
Ретро форума чудесно работи на ретро устройства. :lol: Моля, не разваляйте работещия форум!

michev написа:
Прикачени файлове:
Screenshot_20190505-131804_Samsung Internet.jpg

Това ти харесва?!

Какво очакваш да се види? Чипове? Какички? Жици?


Ще си позволя да те цитирам, понеже виждам нещо не ти изнася хич темата:
itso.t написа:
Писането тук не е задължително. Както и четенето де. Ако на някой му е неудобно или прецени че интересите му не се припокриват с тематиката на форума, съвсем логично, е свободен да потърси алтернативи. :lol:


Нед Май 05, 2019 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Ап
и двата сценария (тема или АП) няма да повлияят на визита през голям телевизор.

за първия съм 95% сигурен, че няма и нужда от ъпдейт на софтуера (което, подозирам, на Рек ще му е необосновано да го прави). просто, вместо един .css трябва да се инкклуднат няколко, малко скритове и това трябва да е. напълно в обхвата на 'тема'-та.

за второто ще трябва (1) да има API, с което да си общува AP-а; (2) да има AP поне за няколкото хиляди разновидности на IOS и андроид. и двете ми се струват трудни и напълно непропорционални като усилие спрямо постигания резултат (да се задоволи сектантската страст на тинейджърите към всякакви (Х)АП-ове)

и като го бистрим въпроса, на много голям телевизор (>24") форума също не (ми) е удобен за четене. джама с текста става толкова дълъг, че вече трябва да си въртиш и главата, само с очи не става. и, какато бабан отбеляза, по-дъртите от нас почват да губят фокус в края на реда и не само трябва да си въртят шията, ами и да си клатят тялото. което се забелязва от околните "пак ли четеш тоя форум?" :oops:


Нед Май 05, 2019 1:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Първият вариант е възможен и полу-тестван. Преди време седнах и направих малко промени в CSS-a (само в CSS) на сайта, използвайки плъгин към браузъра за да го "презапиша". Резултата беше, че форума се четеше съвсем нормално на телефон. Така и не продължих с останалата функционалност. Т.е пачването на текущата тема (и то само CSS) е абсолютно възможен вариант поне за четене на форума.


Нед Май 05, 2019 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Ап
Рязко ли прозвучах по-горе? Това беше целта.
И твоята идея, как всеки който не използва умнофон или таблет за достъп до форума е туземец също не е особено любезна... :D
michev написа:
Признавам ти го, много си добър в троленето.

Ако имаш предвид че съм нисък дебел и грозен, то искам да те уверя че си в голяма грешка. Да не си поглеждал в огледалото когато си писал горното?
michev написа:
Ще си позволя да те цитирам, понеже виждам нещо не ти изнася хич темата:
itso.t написа:
Писането тук не е задължително. Както и четенето де. Ако на някой му е неудобно или прецени че интересите му не се припокриват с тематиката на форума, съвсем логично, е свободен да потърси алтернативи. :lol:

Тема като тема. Всеки има собствени виждания. В EULA на тоя сайт няма изискване да съм съгласен с твоите. Да?

Иначе, радвам се че се разбираме. Препрочитай това в цитата периодично, за да го осмислиш!


Нед Май 05, 2019 1:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ап
Щото и аз съм гледал форума през талафон - не разбирам проблема. Няма достатъчно шарении?
Колкото до горните шотове: да, и на Операта така излизат първоначално, което си е удобно да придобиеш впечатление от цялата страница. За четене правя зумване да поуголемя шрифта, Операта си пренася редовете автоматично. Ако искам да натисна линк - голяааамо зумване, съобразено с кебапчетата ми, пак си пренася редовете, но четенето вече е тормоз.
С какво един АП или нова визия биха подобрили положението? Да направят по подразбиране линковете огромни? Ами ако не ме интересуват?! А младеШта има по-ловки пръсти и по-остро зрение.


Нед Май 05, 2019 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Кое не разбираш бре Бонго? Че шрифта е микроскопичен, че за да влезеш да прочетеш дадено мнение по последна тема имаш да нацелиш нещо адски дребно? Че като влезеш в дадено мнение, неминуемо трябва да го зумираш за да го прочетеш, при което трябва и да мажеш постоянно наляво и нядясно по екрана?
Ами отвори едно по-съвременно phpbb с телефона и виж 100те разлики.
Дали искам да ми е шарено? - много ясно, че не искам. Дали съм прял да чета дир.бг откак осраха дизайна? - Да, спрях.
Не разбирам пъненето на някой формуни членове тук относно някаква промяна, която би удовлетворила една част от другите членове. Още повече без да е запознат с конкретната промяна/конкретни предложения (която между другото, преди да се беше пънал да пише, можеше да прочете последният ми пост).


Нед Май 05, 2019 1:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ап
Нали обяснявам, че това което искате, Opera го прави с всяка страница, освен това има и ред други предимства.
А 100-те разлики обикновено са в плюс за този форум.

Edit: пък ако някой не иска да влезе в технически форум защото му изглежда ретро - ще го черпя някоя бира да продължава да мисли така :)


Нед Май 05, 2019 2:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ап
Ти изобщо направи ли си труда да ги погледнеш, или просто си пишеш ей така за спорта?
И стига сте изменяли идеята - че форума бил ретро и видиш ли тука някакви искали да го направят "модерен". Фокуса от началото на темата и до сега е да може да се ползва форума по нормален начин под телефони и таблети. Както вече писах - това може да стане само с обновяване на един шибан файл, чиято промяна ще е видима само и единствено за ползващите телефони и таблети.


Нед Май 05, 2019 2:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ап
Убу де, ей ся влязох в Калдата. Е, и? Повече картинки, бравос! Шрифтът е голям по подразбиране, ама пак мажеш по екрана докато намериш нещо. Тук е обратно: виждаш всичко и уголемяваш което ти трябва. Кое е по-логично?
А нервите ги разбирам: повечето бразуъри просто уголемяват, обаче Opera пренася текста за да не излезе извън екрана.

Иначе спорът само Рек може да го разреши, пък мен ме е срам да го занимавам.


Нед Май 05, 2019 2:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни