Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
GPS генератор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: GPS генератор
Ами за GPS симулация ще ми трябват няколко пакета - Lime Suite, gps-sdr-sim и GNURadio


Сря Яну 02, 2019 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: GPS генератор
Значи понеже не намерих с какво да си играя вчера, взех че изтупах от прахта ей това нещо - взех си го миналата година за Коледа, обаче така и не намерих време да се занимавам с него. Та изрових каквото имам налично за него, антени, източих софтуери ОБАЧЕ за Линукс. Имам един прашасал лаптоп, качих му Убунту мате 18.04 и си бачка ок. Да ама с това радио не върви и не върви. Източних Lime Suite, половината работи вървят, другата половина дава грешка, калибровката не тръгва, иначе препрограмирах радиото с последната версия фърмуер и пак половината работи не вървят, пускам FFT - не тръгва, пробвам да променя гейнове на предавателя, приемника, уж ги качва, ама като река да ги прочета ми дава нули, температурата на устройството уж го чете ОК, обаче не иска да ми дава текущото състояние като да речем дата рейт. Източих SDRAngel. В началото уж тръгна, показа ми уатерфал графика, променях настройки като самплинг рейт, някои работи не успях да ги подкарах ама го отдадох на липса на опит с подобни устройства. Така, обаче откакто ъпдейтнах фърмуера на радиото не мога да пусна нищо на SDRAngel. Не искам да го пускам на УЙндоус защото ненавиждам тази система и упорито отказвам да я използвам за всякаква развойна дейност, само че... днес съм в задънена улица, така че ако накой има опит с такова радио под Линукс, повтарям под Линукс, моля да сподели . Мерси!!!


Прикачени файлове:
IMG_4221.JPG
IMG_4221.JPG [ 2.04 MiB | Прегледано 2625 пъти ]
Чет Фев 13, 2020 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: GPS генератор
Бат Хой,
пробваш плуто на аналог девайсис.
и оставаш доволен.
линукс
МАтлаб
Гнурадио
и други такива, предполагам може и за гпса да ти свърши работа

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Фев 14, 2020 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: GPS генератор
този USB2.0 интерфейс е много съмнителен, нещо не ми вдъхна доверие на първо четене. Честотният обхват - долната граница също не ме устройва. Ще закача моето радио довечера на Уиндоус машина за да го пробвам дали работи изобщо и ще продължа да го мъча на Линукс. То иначе къде му е тръпката ако всичко ставаше от раз.


Пет Фев 14, 2020 8:08 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни