Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming сигнал 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Мойта могат да я откраднат за 40 секунди само с репатрак. А ако я откраднат ще трябва да ги търся да си взема номерата, че да мога да я бракувам спокойно.


Нед Ное 19, 2017 7:47 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Алгоритми - де да знам, идеята ми хрумна преди години за гпс и си мислех че RSSI дори ще е достатъчно - предвид че пърлачките сигурно лъчат сериозно и безотговорно. Та с две думи, RSSI на L1 настроен тунер е първата стъпка. За повече може да се мисли вече с истински SDR - т.е. да има и демодулатор след силиконовото тунерче.
Та фаза 1 е R620 и микроконтролерче с i2c да го инициализира на L1. И това е.

А за каското - аз каско не ползвам. Но ако го гледаш като продукт идеята е подобна - някой да плати за нещо което да му даде "капка надежда".
Дали ще излезеш на двора, или ще пуснеш кучетата, или ще пуцаш от амбразурата си е лично решение и съм сигурен че евентуални клиенти ще си намерят начина.


Нед Ное 19, 2017 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Ако е за чесане на краста, разбирам, но не се надявай на клиенти. Покрай моите GPS/GSM/RF тракери, съм се срещал с всякакви клиенти - от частни лица, през откровени нашенски мутри, охранители, частни детективи, та до застраховател (британски, не булгаристански :wink: ). Никой не се интересува от заглушаване на GPS приемника, а от заглушаване на GSM модема.


Пон Ное 20, 2017 10:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Гичо, според мен проекта ти ще е много по-полезен ако го поизмениш - детекцията да е от страна на колата и в случай на заглушаване на GPS И GSM - да можеш да проследиш движението на колата и да предадеш по друг канал информацията до централен сървър.
Примерно - Лора модул + жироскоп + акселерометър - валидираш позицията от GPS и при липса на таква или твърде голям скок от предходна - минаваш на релативно пресмятане на движението спрямо последните "добри" координати от GPS.
Така ще покриеш идеята си за детекция на заглушаване максимално елементарно + бонус - ще имаш тракинг.


Пон Ное 20, 2017 12:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Моето виждане е че "колата" е нещото дето е тръгнало нанякъде - репатрак, побутване, и е крайно съмнително дали е изобщо постижимо да се гарантира връзка навън. Дали заради джамери, лошо стечение на обстоятелствата - паркирана на "радиосянка" и т.н. Лората не знам дали ще даде предимство - ако има опит, изследвания, наблюдения че може да го постигне е добра идея. Но както знаем и СОТ-аджийските предаватели ги джамват и им трябва периодична проверка че "не е избягал...". А те май са на ниски честоти (60-70МХз?)
Идеята ми е следната - мутрите са горди че имат една джаджа, дето като я пуснат ни gps, ни gsm може да работи наоколо... Е, аз пък си мисля че това им е слабото място - пускането на такова лесно може да се детектира. И не твърдя нищо повече - нито че знам как да реагира след като се открие това събитие, нито че мога да дам начин колата да не се "премести" в тази ситуация.
Детекцията на джаминг би трябвало да си я има всяка свястна gps/gsm аларма - вече споменаха че модулите отдавна имат такива екстри. Не е моята цел да ги дублирам - ако някой прави аларми е редно да го добави.
Споменах за нещо като отворен проект - хардуер, софтуер. Който иска да го реплицира при себе си и ако иска да го закачи към мрежата - сървър някъде който да прави информацията достъпна. Може да има някакъв смисъл ако се корелира информацията с например записи от камери - примерно че излъчването е започнало след като на кръстовището е минала жипка с номер XX-1234-XX. Т.е. ако хората искат да имат някаква информация могат целия блок да инвестират в една мрежова камера и NVR примерно, и да гледат после.
Тракинг не ми върши работа - какво ме топли да знам че на флаша на модула в колата ми има прецизен маршрут описващ как се е движила от вкъщи през няколко граници докато примерно се появи в Сирия. И си я видя на снимка в интернет...


Вто Ное 21, 2017 9:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
gicho написа:
...мутрите са горди че имат една джаджа, дето като я пуснат ни gps, ни gsm може да работи наоколо...

Това не са мутри а аджамии, от които няма защо да се страхуваш.
gicho написа:
... Е, аз пък си мисля че това им е слабото място - пускането на такова лесно може да се детектира.

Тук си прав, но и професионалистите го знаят и затова използват джамер за възможно най-кратко. Но дори и за по-дълго да го използват, джамера ще е в отдалечаваща се кола, та твоя стационарен детектор няма да ти помогне.
Белите мутри използват по-сериозни техники - джамери с насочени антени, скенери, комбинация заглушител+скенер, имитатор на GSM клетка и дявол знае още какво. Това по информация на клиентите ми (всеки от своята страна на Закона).
Отделно, джамери може да се използват и за други цели и твоя детектор ще пищи за щяло и нещяло.

Затова се правят GPS/GSM/VHF/UHF-тракери (понякога повече от един), като може да му добавиш функция имобилайзер или поне включване на клаксона или аварийните. Автоапашите са наясно със стандартните аларми и имобилайзери - нестандартните са им проблем. Допълнителни опции, които съм реализирал по искане на клиентите са - при заглушаване GSM се гаси, за да не може да бъде намерен или се включва VHF/UHF трансмитера, за да извести за заглушаването. Варианти много...


Вто Ное 21, 2017 12:51 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 608
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
В тоя ред на мисли ,истинското решение е спрей със зарин, зоман, фосген или V-газове под седалката на шофера. Мераклията като седне и запали колата едно ел. моторче да навие болтчето и да фъсне освежаващ газ. Ще остане доволен.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Пет Фев 16, 2018 6:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Да, а най-готиното е че нема, нема, и току некоя аларма сработи без видима причина. Някой път и по време на движение... :D


Пет Фев 16, 2018 6:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
През 90 - те у нас се продаваха руски аларми с капсули с приспивателен газ.


Пет Фев 16, 2018 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Един образ дойде да предлага и пожарогасител с прах
и взривател - като нещо, което да продаваме в магазина
и да се използва като защита от кражба, монтирано в посока водача...

Представете си само, какво става ако това ти гръмне в лицето
по-време на движение...

Беше 1996...може би още е актуално.


Пет Мар 16, 2018 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Това е нищо - навремето когато руснаците идваха все още по битаците, баща ми беше купил две ампули нервно-паралитичен газ (естествено някакъв по-слабичък). Имаха някакво устройство, което ако не го деактивираш за определено време и ги пуска. Точно за охрана на автомобил проектирани.


Пет Мар 16, 2018 1:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
itso.t написа:
Да, а най-готиното е че нема, нема, и току некоя аларма сработи без видима причина. Някой път и по време на движение... :D

Точно това ми се случи преди десетина години. В Ст.Загора слизах от един мост за да поема към Сливен. Колата изгасна. Естествено задръстих движението и с бутане успях да слеза долу на широкото и да изкормя алармата. :?


Пет Мар 16, 2018 2:00 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Wise написа:
Точно това ми се случи преди десетина години. В Ст.Загора слизах от един мост за да поема към Сливен. Колата изгасна. Естествено задръстих движението и с бутане успях да слеза долу на широкото и да изкормя алармата. :?

Това имах предвид по-горе. Сега си представи към това забавление да се добави затруднено дишане и насълзени очи от газовете споменати в темата, целия да си прах от пожарогасител или всички изброени накуп... :D
Само мимоходом ще спомена - движение по магистралата с 139.95 км/ч, пак с насълзени очи...


Пет Мар 16, 2018 2:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
Руснаците имаха по-ефективна аларма за ладите си- вълчи капан под педала на газта. Може би и под другите да става- доста силен звук издава и не може да се джамва...


Съб Мар 17, 2018 8:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Изграждане на споделена мрежа от детектори за jamming си
bobihot написа:
Руснаците имаха по-ефективна аларма за ладите си- вълчи капан под педала на газта. Може би и под другите да става- доста силен звук издава и не може да се джамва...



Берегись автомобиля (1966)


Нед Мар 18, 2018 11:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни