Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Ком-Емине 2018 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Ком-Емине 2018
ако имате (повече) време на прибиране, ще осигуря човека


Пет Окт 06, 2017 7:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ком-Емине 2018
ще се чуе, иначе следващия път
но има пътеводители за четене, даже примерен график


Пет Окт 06, 2017 8:34 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Миналото лято минах половината, с колело обаче.
Първо - ти тръгни с идеята да минеш цялото, ама не се притеснявай ако се наиграеш и се откажеш на половина - следващата година ще го продължиш от там :)
Инаще по лични впечатления - аз пеша не бих се наел, първо защото от толкова ходене ще ми стане досадно, второ с колело понеже си по мобилен (бърз) така може да се изчисли маршрута че всяка вечер да спиш по хижи, от което следва че мъкнеш доста по малко багаж и проблема с храната е много по-малък, т.е. не ти трябват ятаци. А допълнителните екстри са, че всяка вече си взимаш душ, някой ти прави салатка и ти налива ракия пък ти само си плащаш символично, а и телефона/гпс-а има къде да си заредиш...
За времето мисля че Дедо е прав - Юли или Август, с другите месеци рискуваш откъм време, все пак там се е балкан.
За ГПС - маршрута е доста добре маркиран ГПС може да потрябва само ако се чудиш за някой разклон да се видиш къде си и кой път да вземеш, абсолютно няма смисъл да се държи постоянно включен. ГПС карта - най-добрата е на БГ маунтънс, всяка чешма я има маркирана - фрии е, няма нужда от хакване, Гармински формат е, за телефон приложението е Орукс мапс.
Те това е, пътеписи има много написани всичките много подробни. А са и увлекателно написани със снимки, та от там може много да се научи.


Пет Окт 06, 2017 8:37 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Ком-Емине 2018
За две седмици може да се мине 50-80% от маршрута от пишман-туристи (не се заяждам! ) При интерес ще дам линкове към инфо за вода, хижи и т.н. по маршрута. Важно е да се направи планинска застраховка! Ако има уточнени дати за 2018-а бих се пробвал да се включа в част или целият маршрут, според това, дали мога да си взема отпуска, колкото дни трябва. Времето (прогнозата) е проблем, по-скоро заради екипировката. Малко има прблеми с моделите за прогнозиране и нищо за повече от седмица не е вярно или е откровено грешно :), та... юни-септември по билото на Балкана се готвим за дъжд, мълнии, сняг и хуевато време! :)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Пет Окт 06, 2017 10:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Точно за пишман туристи става дума, всеки съвет и връзка ще от полза. Благодаря!


Пет Окт 06, 2017 10:29 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Два линка за четене:

http://zcezbpm.blogspot.bg/2015/07/colo ... e14pt.html

http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=2795
:)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Съб Окт 07, 2017 8:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ком-Емине 2018
А-ха... пот и сълзи... така трябва. Благодаря - четох вчера и днес, но си е много.


Съб Окт 07, 2017 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Виж и тук:
http://planina.e-psylon.net/viewforum.php?f=18
Най-добре се присъедини към някоя организирана група, за да си сигурен, че ще те води човек с опит по маршрута. В централната част на Балкана нещата могат да загрубеят. Вервай ми. :wink:


Нед Окт 08, 2017 8:06 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 5:12 pm
Мнения: 105
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Аз бих се присъединил в отсечката: Катнон "Табелите" - Котел. Стига да намеря транспорт до въпросния така наречен "кантон". През това място и автобус не минава, доколкото знам.

Бях чувал, че разстоянието се минава за около месец. Също така бях чул, че някакъв военен успял да го вземе за две седмици - така да се каже се водеше, че е направил рекорд. Не говорим за бягане, а за стандартен туризъм.


Нед Окт 08, 2017 9:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Мда, балкан си е, но ако е лятно време с добра екипировка и пишман турист трябва да може да се оправи стига да не е тръгнал само с маратонки и тениски, не е зле според мен една палатка да си носи човек, по-истинска и топли дрехи та дори и да е с колело, че понякога нямаш избор освен да се свреш някъде и да чакаш. Месец в планината не е малко, и според мен най-малкият проблем са душът и ракията :)
Туристическата застраховка с каква цел, да може да си платиш на планинските спасители ?


Пон Окт 09, 2017 2:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ком-Емине 2018
и за тях и за пилота на хеликоптера, ако съвсем го окъсаш. застраховка си требе според мен.

а истинската застраховка си е тренировката, и раницата с всичко нужно.


Пон Окт 09, 2017 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Застраховка е добре да имаш, но разчитай на спасители и хеликоптер само в краен случай - последният път бяха изпратили хора от карловската бригада да търсят залюхан турист... :) Лятото също не е критерий - при една гръмотевична буря, ще трябва да слезеш в ниското, а после не е ясно дали ще можеш да се върнеш по същия път или ще обикаляш с часове. На палатка не бих разчитал, по-скоро непромокамо връхно облекло и читави обувки.


Пон Окт 09, 2017 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Е има хубави непромокаеми и леки палатки, ако завали си е голям плюс. Най-добре да познаваш раьона и да намериш къде са се мушнеш, слизането в ниското особенно при буря може да е опасно. Пишман туристите се врът по дерета там където се върви лесно, но и точно там са сухите реки, ако се излее повечко бързо си става истинска река.
Бил съм аз в гората докато вали, 10 или 12 часа откарахме заради някакви хайвани, толкова дъжд друг път не ме е валял, лято беше и пак умрях от студ, имах чуство че ако се топна в реката ще ми е по топло и със сигурност по-сухо, а и не беше много високо. Ако те хване такъв дъж неподготвен на високото не ти мърда хипотермията.
Аз съм карал и толкова в снега при -10, и мръзненето беше по-малко, а ако и студен вятър излезе направо си си премръзнал посред лято.
Бих се пробвал на такова преходче, само време да има, ако мога и малкото да го навия, ама много мързеливо, веднъж качвах мачу пикчу с него на гръб но тогава беше само 28, сега е към 42, а и аз нещо съм повреден...


Пон Окт 09, 2017 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Ком - Емине, като лека загрявка за Ел Камино :)


Вто Окт 10, 2017 8:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ком-Емине 2018
Абе хубаво е ама времето липсва, аз и други неща си мисля, ама хем малкото 15 кг отгоре, хем и аз 15 отгоре, а мъскулната маса нещо станала мастна, та тия 30 кг+ сигурно ще ме измъчат :-D. Миналата година... май, качвах едно малко баирче да стигнем до един ледник, има няма 1200 м, разказа ми се играта, а е туристически маршрут.
Груби дръж ни в.течение може да се присламчим евентуално.


Сря Окт 11, 2017 2:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни