Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Оптика към WiFi (или LiFi) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Е да де ама т еще ти сплайснат и ще ти извадят една точка, от там насетне ти си решаваш какво да правиш. Или ти искаш да ти я извадят буквално в средата на мегдана да ти го изведът...


Сря Мар 08, 2017 10:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
не не. не така.
На нашия си паркинг, има си дупка в асфалта, която си личи - и там са спласйвали за съседни къщи, извън нашата си общност от къщички.
Мястото е до общо помещения в които има ток, място, даже има и таванско помещение (половин етаж под покрива).
Върпоса е, че техниците вероятно нито ще им разрешат, нито те ще искат да изведат точка до WiFi рутер (защото ще получат само 1000Евро, вместо 35х1000Евро или повече). Работата е да се убеди някой по-нависоко, че няма нужда да се копае, пробива, асфалтира и т.н. х35,
като може да се направи един единствен път.

После, или трябва да се разберем за обща такса за всички домакинстава, или всеки пак да плати за рутер на доставчика, за да може да му плащат фактура по хардуерен адрес, или да му помагат ако има проблем.

Ток, пространство, антени и т.н. според мен няма да са проблем. Но всички в селото, които имат оптика са копали до тях. Пращат ти едно любезно писмо - "ако се интересувате платете тук едни пари, но да знаете че поне 70% от живеещите трябва да искат, иначе може и повече да струва", поздрав - Ел.компанията или съоветно тел. компания.


Сря Мар 08, 2017 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Казваш че искаш да сложиш камери които да охраняват паркинга и ти трябва оптика за да ги гледаш от целия свят. ... И след това от някъде ако се появи рутер и антени по него това не зависи от теб.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Мар 10, 2017 12:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Извинявам се ако съм ви въвел в заблуждение - написал съм охранителна и алармена инсталация (евентуално), да инсталирам камера тук (въпреки че няма да ме спрат ако се налага) е все едно да прекарам импулсно през EMC/ESD сертификация - надали ще струва толкова, но се чака дълго и най-често ти отказват.

Основната цел е просто по-бърз и стабилен нет.


Пет Мар 10, 2017 1:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3081
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Груби,
има някакви европрограми(и пари) за селски интернети. Зайтересувай се,
накрая мельонер ще станеш, че и евродепутат.


Пет Мар 24, 2017 7:47 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Между другото ако на някой му се занимава с Free Space Optics , има един отворен проект http://ronja.twibright.com/ Правил съм го и работи. Прави се лесно и с достъпни матириали. Даже са ми останали платки за насищане, ако някой иска подарявам !

Между другото имам и в мазето и работещ линк на Laserbit на 800 метра и 10Mbit-a. Едно време като бях доставчик го ползвах малко.

А още и по между другото :D някой ако иска да експерементира имам и това на 100Mbit-a : https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... o-0400e100

_________________
www.ev-bg.com


Чет Мар 30, 2017 8:55 am
Профил WWW
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 3:15 pm
Мнения: 152
Местоположение: Русе
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Тези къщи имат ли мазе ? Една къртичка - от къща до къща / не се вижда/ , UTP, комутатори и т.н. . Има вариант
и рутери отвътре до прозорец, който гледа към съседен такъв. При тия регулации ...

_________________
The fastest code is code that is not executed. (c) Free Electrons


Пон Апр 03, 2017 3:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
@stefan63 - тия дето копат, така си хранят семействата, и то никак зле (няма нищо общо с интернет-а, само с кОпането)
има си шведски държавни програми за селски интернет, ЕУ програмите не ги обичат много - щото плащат от дъжд на вятър

но аз не съм за копаческата/строителна мафия, има си хора - и точно те не дават за по малко от 1500-2000Е на къща,
защото те няма да има какво да ядат тогава. А са много маймуни и много ядат


Пон Апр 03, 2017 6:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3081
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Много не те разбрах - хем има селски програми , хем цената солена. Явно "ово е стандард" и 1000 евро там ги нямат за нищ :o .


Пет Апр 07, 2017 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
за някои има дотации, за други не стигат. или може е 1500Е след дотацията, мафия отвсякъде...


Сря Апр 26, 2017 4:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
не мафия, социализъм ....има разлика


Сря Апр 26, 2017 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Убу де, аз така и не разбрал де е проблемът. Не може ли да си пуснеш оптика и да имаш WiFi ?!
Има огромен брой евтинджос китайчета под формата на външна антена с които можеш да установиш връзка и на километри. Тези с LAN връзка могат да си вършат работата и без включен комп, а с USB са по-евтини и прости за употреба, т.е. за юзърите.

От едно време ми остана EDUP EP-8523 High-Power 150Mbps Outdoor Long-Range Wireless Network USB Adapter от когото нямам грам оплакване. Чувствително, много мощно, лесно за настройка, а за пробата съм го включвал и с близо 10 метра USB кабел.


Нед Апр 30, 2017 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Проблема е само през нощта да откопая оптиката, да си сплайсна разклонение, да клонирам нечии акаунт
и после да си правя WiFi щуротиите...нищо работа. А и да закопая и асфалтирам :mrgreen:

По-скоро ще си взема сателитен нет от някой английски или отвъдокенски доставчик, май ще ми е в пъти по-лесно.


Пон Май 01, 2017 3:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Звучи като да гледаш сръбска преди 10-ти ....


Пон Май 01, 2017 4:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Оптика към WiFi (или LiFi)
Ама не бе! :cry:
Аз предложих само някъде да се пусне оптиката, после да се тури антенка-две и ако някой комшия иска по-сериозен интернет да плати процент от разходите, да си купи WiFi чарка и ще получи достъп. Все ще е по-добре от гаден ADSL.

P.S. у гръчко съм патил подобно, де, но там с подходящ доставчик ADSL-то не беше адски скъпо и бавно, например 2/16мбпс. Е, ся в БГ си свиркам със 100мбпс LAN след оптиката и даже даването ми е по-бързо от вземането.

П.С2 Дайте накоя читава мерачка, че Уклата се е*ва напоследък.


Пон Май 01, 2017 5:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни