Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Радио с буфер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
Какво лошо има в това децата да ходят на училище с колело? Като има сигурност и родителите не се притесняват си е много полезно, даже по-добре пеш.
Ако пътя до училище е като едно време не виждам причина да карам детето - сняг, дъжд или пек. Ама тогава до школото я срещнем една кола, я не. Сега не може да се мине от паркирали по тротоарите, а тъй наречените пешеходни пътеки са инфарктни точки - непрекъсната въволица от шофьори (и шофьорки) дето гледат да се шмугнат на ляв завой и да вземат предимството на пешеходците, щото иначе ще чакат половин час.
Ерих от mcuoneclipse беше споделил че като се заселил в Швейцария яко се шашнал като видял малки ученици да ходят сами пеш до училището - ама там даже даскалите съветват родителите да ги натискат да ходят сами. Което за мен предполага сигурност.
Според ТоНи сигурно и в Сомалия е полезно да ходят сами - в смисъл ще оцелеят най-приспособимите, или приспособимия - един-единствен, ама после ще натръшка всите зулуси и ще завоюва света.


Пон Мар 02, 2020 10:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Радио с буфер
Проблема не е в колелото а в неадекватният начин по койото го карат без да се съобразяват, че не са сами на пътя. Аз мога да пусна колоездач да мине ама познай колко колоездачи са ми направили път да мина вместо да карам с 10км/ч зад тях докато те си карат един до друг и си говорят и са все с едно арогантно отношение все едни всички са им длъжни ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 02, 2020 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Колелото е участник в движението,ако няма обособена алея която по никакъв начин няма досег с пътното платно, тогава съм ок да карат деца. Децата нямат адекватно поведение, и като такива не могат да бъдат директни участници в движението, в противен случай другите участници трябва винаги да се съобразяват с тях, което не може да се случва винаги.
Да ходят децата сами на училище е много хубаво, ако моето дете имаше как да ходи бих го оставил, това развива самостоятелност. В същото време обаче трябва да се вземе в предвид промяната и в движението, и в обществото. Едно време като почнем да тичаме по улицата и да изкачамв пред колите все ще се намери някой я да ти опъне ухото, я да ти плесне някой шамар и да те върне на тротоара, и никой родител няма и да му хрумне да се сърди на тоя човечец. Днес повечето хора особенно на запад не биха напрвили нищо, от страх да не получат обвинение в насилие над дете. Когато тая обратна връзка изчезне изчезва и контрола ...


Вто Мар 03, 2020 9:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Радио с буфер
Ами ходят и карат, защото няма друг избор. Всички са с каски, светлоотразители и т.н., тука е тъмница зимата.
На село ако роидтелите тръгнат на работа в 6, децата се стягат в 7-8 и идват сами.
Няма нужда от подръпване и пощипване - безопасността тука е безусловна. Няма - ама сега няма колан,
а после няма каска. Е като пораснат - решават сами и някои правят наобратно, но докато са малки -
няма - НЯМА. Иначе тия които са в гората, ги карат с кола или като станат на 15 или колкото е там - им
дават кола с ограничена мощност, да се учат да карат. И после как няма да знаят как да карат.

Хулигани и тарикати има и тук, но не са правило.


Сря Мар 04, 2020 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Поне у наше село като ги гледам масовите нарушители: не е толкова щото са нагли, а щото не знаят правилника. И кой им даде книжка?!


Сря Мар 04, 2020 7:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
Cekins написа:
Ти пък. Ще гониш куче със салам. Голяма част от мотористите са възможно най безконтролното племе шофьори в БГ. Карат без номера, без книжки, всички са длъжни да ги пазят и катаджиите нямат право да ги гонят. Как ще накажеш някой моторист дето си е скрил номера, дига шум, кара с многократно превишена скорост и дори и да тръгнеш да го гониш, минава през две три места от където кола не може да мине и се приключва. Имам един познат тука дето тоя номер го е правил десетки пъти - гонят го и той минава през някое от пешеходните мостчета на реката дето минава през целия град. Оставя мотора в някой комшия и се прибира пеш. През това време катаджиите се отказват да го гонят и тръгват направо към тях, щото го знаят кой е, да ама той през това време вече се е прибрал в къщи и ни лук ял ни лук мирисал и мотор в двора - няма. Ако трябва да го накажат за всичките му нарушения, трябва да му вземат книжката за 300-400 години.


Една по здрава корда опъната през местата от където минава глупака дава доста дълго време спокойствие на квартала.


Нед Апр 12, 2020 9:42 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Радио с буфер
Хубавото на кордата е, че на позволява и велосипедистите да форсират шумните двигатели на своите мощни велосипеди...


Нед Апр 12, 2020 9:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
dan написа:
slav4o.com написа:
То затова е збрабено и прекалено силната музика в колата. На времето карах кола без странични огледала и един мотоциклет се шмугнал между двете колони в задръстването. Ако не го бях чул, можеше и да не го видя.

Предполагам вече се сещаш защо моторите се правят умишлено шумни, не е само заради гъзарията.


За да може навирайки се между колите да форсира бръмчилника за да стряска децата в колите.
Повечето моторжии са глупаци с тежки комплекси за малоценност, за това го правят.


Нед Апр 12, 2020 9:56 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Радио с буфер
itso.t написа:
Хубавото на кордата е, че на позволява и велосипедистите да форсират шумните двигатели на своите мощни велосипеди...


Съдба. :)


Нед Апр 12, 2020 9:57 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Днес край нас минаха минимум 20 гръмки мотора на път за близкото рибарско село.
Да живей карантината!

Закони има, спазването им е кестерме!


Нед Апр 12, 2020 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Аве Бонго - ти така и не каза в кое село си :) Тука като някакви врачки гадаем само - досега съм установил че е някъде около Силистра. По едно време мислех че си в Тутракан. Ама сякаш си по в посока Силистра... Едно време докато беше на острова,м по лесно можеше да бъдеш локализиран :)


Пон Апр 13, 2020 9:37 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Виж, че направо си ме уцелил! :)
Нали съм умерен параноик: гледам да не храня гуглето с лични данни, то и така си ги взима...
Ако имаш път насам - свиркай, от членове на форума не се крия. Особено от другия месец нататък, щото още се боря с адски занемареното, не че се пребивам, де.


Пон Апр 13, 2020 10:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
Имам един обект в Искра, ама отдавна не са ме викали на помощ. Като ходя при тях минавам през Кубрат-Старо Село. Като спомена за онова ограничение преди седмица две дето са те снимали и се сетих за кое точно говориш :) Иначе имам един колега дето майка му живее в Тутракан и той си ходи от време на време.


Пон Апр 13, 2020 10:13 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Радио с буфер
Кубрат... Случвало се е автобус да ме прекара от там - определено по-бързо ще е да заобиколиш през Силистра... май, поне дупките ще са по-малко.

ПС: великото Ситово що сте го зарязали?! То там май повече промишленост отколкото в Силистра...


Пон Апр 13, 2020 11:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Радио с буфер
То това в Искра не е от към фирмата. Часпром е. Един път само сме правили нещо за в Силистра. Не знам в момента от Кубрат до Старо Село как е пътя - преди биваше. Минавал съм и от другата страна ама ми е много неприятен маршрута - Исперих-Дулово и после през едни загубени села.... През Старо Село си ми е ок - от там си хващам главния Русе-Силистра и си карам спокойно.


Вто Апр 14, 2020 11:10 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни