Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

LT9910
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=7&t=2070
Страница 1 от 1

Автор:  teglicho [ Пет Мар 24, 2006 1:10 am ]
Заглавие:  LT9910

Ако може някой да даде информация за LT9910 :( Трябва да е оптрон с резистор. Или заместител на него който да го има в България :?:
Благодаря

Автор:  nik [ Пет Мар 24, 2006 3:51 am ]
Заглавие: 

http://www.hofoo.com.cn/FileDoc/200552441243879.pdf
http://www.digchip.com/datasheets/parts ... LT9910.php - iska registracia
http://www.hofoo.com.cn/uploadfiles/sensorsbrochure.pdf

толкова инфо а иначе къде в бг ... не мога ти помогна отдавна не съм там :)

Автор:  teglicho [ Пет Мар 24, 2006 11:15 am ]
Заглавие:  още един от серията тъпи въпроси

Става дума за диода UF4003 какво значи това Ultrafast Plastic Rectifier (бърз пластичен изправител) :roll: и графика 9 от прикачения PDF т.е мога ли да заменя този доиод с SF16 дали е пълен аналог :?: Като бързина, напрежения и токове са еднакви само това им е разликата.
Извинявам се за глупавия въпрос :lol:

Прикачени файлове:
SF16.pdf [142.8 KiB]
225 пъти
uf4001.pdf [25.74 KiB]
218 пъти

Автор:  evc [ Съб Мар 25, 2006 10:06 am ]
Заглавие: 

Ultrafast Plastic Rectifier = Ултрабърз изправителен диод в пластмасов корпус. Колко е бърз гледаш по параметъра Reverce Recovery Time. Другия важен параметър е обратното пробивно напрежение. Като разгледаш пдф-ите ще видиш, че може да ги замениш по тези параметри. Графиката на фиг.9 (ако нея имаш предвид), ти показва какъв е максималния ток в права посока, който диода може да издържи еднократно. Под еднократно се разбира един импулс с продължителност t (обикновено посочена в дейташийта) и след него достатъчно голяма пауза. За да се ориентираш за тези еднократни импулси, те представляват максималния ток на кристала при идеални условия. В реала кристала ги понася, но бързото прегряване води до недопустими линейни разширения и поява на микропукнатини. От това се получава т.н. "стареене на полупроводника".

Автор:  teglicho [ Съб Мар 25, 2006 11:24 am ]
Заглавие: 

Благодаря за отговора :mrgreen:
Става дума за тази схема http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... A%EB%E0%F1 и по-точно за диода UF4003. Имам още няколко варианта на схемата където този диод е заменен с MURS120. Стана ми странно, че и на двата диода с голями букви пище, че са Ultrafast Plastic Rectifier. Аз съм сложил SF16, но като го натоваря малко интегралата изгаря. И се чудех дали няма някаква уловка в тези диоди освен напрежение и бързодеиствие.
Благодаря

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/