Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Стабилизатор за цяла къща 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Рек, СМСМ не ти трябва инвертор а по-дебели нерви и ръчкане на ЧЕЗ да ти оправят проблема. Тяхно задължение е да ти доставят захранване отговарящо на изискванията, защото ти си го плащаш като такова. Всичко останало ще е набутване в пари и обурудване и ще ти струва доста повече нерви и грижи... Особено пък ако не си на 100% от времето в къщата....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Чет Яну 14, 2021 1:07 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Реконструктор написа:
Последно, какъв инвертор ми трябва :)

Този от първия линк е най евтин и без проблем можеш да ползваш него само с добавяне на батерии.
Ако има някакво неудобство то е че си ограничен от неговата макс. мощност но има по-мощни модели.

А да разчиташ че ЧЕЗ ще ти оправи доставката ... успех - всяко 3-то малко село е така.
Но виж можеш да закараш повредена техника там и да ги осъдиш да я платят. Ще намериш няколко съселяни за свидетели и си ти :)


Чет Яну 14, 2021 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28026
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Абе аз все така не съм убеден че тоя инвертор ще ти свърши работа но може и да греша.
А да чакаш електроразпределитея да оправи нещо ... На Лозен чакахме 10 години, и оправянето не стана заради на нас, то нас още не са ни оправили де, ама това друг въпрос.
Но не е лошо да направиш малко измервания къде става пада, и колко е пада.


Чет Яну 14, 2021 3:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
ToHu написа:
Абе аз все така не съм убеден че тоя инвертор ще ти свърши работа но може и да греша.
А да чакаш електроразпределитея да оправи нещо ... На Лозен чакахме 10 години, и оправянето не стана заради на нас, то нас още не са ни оправили де, ама това друг въпрос.
Но не е лошо да направиш малко измервания къде става пада, и колко е пада.


Да, и аз считам за безсмислено да се занимавам с монополиста. :) Иначе за измерването си го мислех, да логвам известно време и преди да пусна тая тема да кажа колко е пада. :)


Чет Яну 14, 2021 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6020
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
по скоро къде е пада, дали е преди да влезе в къщата или е вътре, щото лошите връзки са достатъчно често явление, не са за пренебрегване
комшиите и те ли имат същия проблем?

ако проблема е в дългия електропровод както е в отдалечени вилни зони, там наистина и господ не може да помогне, най евтиното е премахването на големия товар, като например вместо 1кв котлон да се мине на газов котлон


Чет Яну 14, 2021 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
https://www.youtube.com/watch?v=Va45MLc3Vs4


Чет Яну 14, 2021 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Хич не е офтопик
Убу де, к'во стана със свободния пазар с който ни плашиха толкова време?
Аз съм навсякъде на ЕРП "Север", "Енерго Про" или както там му се вика и нямам големи оплаквания, а както се оказа: едно телефонно обаждане е достатъчно.
Струва ми се адски тъпо да си в рамките на населено място и да инвестираш в соларки, акумулатори и инвертори за да имаш нормално захранване на вилата. Мии то по-евтино (и надеждно) ще ти излезе самостоятелен кабел до трафопоста.


Чет Яну 14, 2021 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Да, но тази инвестиция се изплаща, докато кабела ти го подаряваш на енергото да ти продава после през него ток който пак няма да става. Защото както мрежата е стара, така и подстанциите им по селата са в такова състояние че никакъв ремонт не може да ги закърпи за по дълъг период.

Ако има възможност за подобна инвестиция със сигурност тя ще се избие и ще имаш безплатна енергия в бъдеще. Въпросът е да не минат циганите и да те "занулят" :)


Чет Яну 14, 2021 4:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Безплатен обяд?! Кога ще се изплати, мааѝ зелена инвестиция, след като в основния ми дом плащам сто и малко лева ток през месеца с виелиците?! А акумулаторите, а облачно-мъгливото, а ограничената мощност, а изпушванията и др. подръжка? Мнье!


Чет Яну 14, 2021 5:03 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Не разбирам, за какво го ползвате този ток?!? Ето ми сметките за почти 100 кв.м. апартамент, на ТЕЦ, в Бургас. 7 лева ми харчи хладилника на месец, има си мерилка само за него, другото е за ламБи, компютър, тв, ... квото там. :D :D :D
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 166.57 KiB | Прегледано 967 пъти ]

ПП. Ето и сметката за парното:
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 560.24 KiB | Прегледано 966 пъти ]

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Чет Яну 14, 2021 10:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Ами и аз съм на парно в голям апартамент но тока ми е около 100-150 лева/месец защото имам една копачка на Етер с видеокарти. За съжаление няма къде да ги сложа иначе на момента бих си взел соларни панели. Дори без инвертор, а с регулатор за 12V :)
Наистина най бързо се изплащат при по-висока консумация затова всеки си прави сметка. При сметка от 100 лева месечно за 5-6 години сумата за такава инсталация се избива без проблем.
Но ако сложиш един климатик примерно на вилата можеш да разчиташ на почти безплатно отпление зимата и напълно безплатно охлаждане лятото.

А ето сметката ми за ток от апартамента ни в Пловдив където са 3 климатика които не се изключват... той е подпокривен но там пък не дават да се слагат такива неща по покрива.


Прикачени файлове:
evn.png
evn.png [ 6.53 KiB | Прегледано 963 пъти ]
Чет Яну 14, 2021 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
After_Dark написа:
Не разбирам, за какво го ползвате този ток?!? Ето ми сметките за почти 100 кв.м. апартамент, на ТЕЦ, в Бургас. 7 лева ми харчи хладилника на месец, има си мерилка само за него, другото е за ламБи, компютър, тв, ... квото там. :D :D :D
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg

ПП. Ето и сметката за парното:
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg


Колко често се пере и готви у вас? :?


Чет Яну 14, 2021 10:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
After_Dark написа:
..... на ТЕЦ.....

:lol: Късметлия!!! :mrgreen:
Реконструктор написа:
.....Колко често се пере и готви у вас? :?

А, де?!


Последна промяна bongo_x2 на Чет Яну 14, 2021 11:55 pm, променена общо 1 път



Чет Яну 14, 2021 11:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28026
Местоположение: София
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Тока си върви като бира с цаца ...децата като са в БГ се пере почти всеки ден, едно пране едно сушене, готвенето отделно. Ако е лято климатик, отделно осветление ...със 7 лв и баба ми в Шумен не се оправя.


Чет Яну 14, 2021 11:55 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Стабилизатор за цяла къща
Печката е на газ и ток, пералнята ползва топла и студена вода, има слънчеви панели 40 броя на покрива и 3 куб.м. бойлер за тях - това е от санирането.

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Пет Яну 15, 2021 5:52 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: HCL и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни