Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
JDY-40 и разни радиомодули 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение JDY-40 и разни радиомодули
Cekins написа:
@slav4o я раздуй малко повече за тия модули.

За да не пиша в другата тема, пускам тази.
Да е нещо като резюме на често срещани радиомодули.
ето малко инфо
Код:
Общо взето подходящи за захранване от батерии 3V
2.4GHz 120 метра обхват пряка видимост
Прозрачен режим на предаване на UART (по подразбиране) до 19 200 бода/сек. или работа като дистанционно - бутони (предаване на състоянието на бутона или превключване)
128 канала
DeviceID и WirelessID 4 цифри. Вероятно удобни за мрежи тип дистанционни бутони (щракалки).

- тези са някакви идентификатори, предполагам, може да се адресира по мрежа и по адрес на устройство. Принципно UART режима предполага наличието на допълнителни микроконтролери към приемниците. И тогава се губи смисълът от DeviceID i WirelessID, Не съм ги тествал още, все пак използвах 2та налични модула за проект. Може и да ги ракача за тест. Мисля да направя и тест на открито за обхвата.

Документацията е доста оскъдна. Открих една oсобеност при конфигурирането им - командите трябва да се подават без интервал между символите, иначе не я възприемат. Тази мотика не намерих да е описана някъде. Удобна е ардуино средата, терминала. Повечето терминални програми Docklight, SecureCRT и др. предават символ по символ при набирането им от клавиатурата и не са подходящи. Може би имат някакви настройки които не откривам ?

Има някакъв вариант със JDY-16 за централизиран вариант (диспечер) на управление през мобилен телефон (Bluetooth). Всъщност имам един HM-11 и може да си поиграя с него да видя има ли съвместимост :)
Това е засега.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Яну 01, 2021 4:48 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни