Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
5W Flyback проблеми 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
Tisho написа:
Ако схемата е вярна с сглобеното и монтираното на платката наистина е чудно защо работи, след като от първичната страна има намотка на която единия и край виси... Антенка някаква

В отговорите по-нагоре беше обяснено, че няма висящ край.
Velio написа:
Принципно има 1000uF, но той е на 5см от конвертора

Това е достатъчно, нищо че е на 5см. Осцилациите на 5 MHz се дължат на трептящия кръг,
образуван от индуктивността на първичната и нейния паразитен капацитет.
Това е доста висока честота за този ферит и може да грее и зарази това.
Виж в линка, който съм ти пратил на страница 11 как е направен RCD snubber.
За flyback това е почти задължително.


Нед Сеп 13, 2020 4:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
понеже комутираш силно индуктивен товар, аз бих добавил:
1) снубер група: дрейн - GND (4.7uF/100V + 4.7ohm - може да се подбере)
2) резистор на гейта: 4.7...33ohm - чрез него ще можеш да регулираш скоростта на отпушване

при запушването на мосфета - индуктивността ще генерира пик, който ще предиизвика лавинен пробив и осцилации. снубера ще ги подтисне.
по-бавното отпушване на мосфета - ще генерира по-малък пик и по малки осцилации ... затова ти препоръчвам и двете

поздрави!


Нед Сеп 13, 2020 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
+1 за резистор в гейта.
Но снубер 4.7uF + 4.7 ома при 9 волта захранване и 250 KHz честота ще консумира към 10 вата,
което е повече от полезната мощност на конвертора. По скоро става дума за нанофаради.
Затова е и по удачно RCD snubber, който се задейства само при изключен транзистор или над определен праг
на напрежението на дрейна - (TVS диод).


Нед Сеп 13, 2020 8:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
В петък почнах експерименти с резистор в гейта, ама в един момент транзистора изгоря (вероятно нещо съм окъсил или поялника е предал заряд на гейта, се тая). Смених го, но търпението ми свърши и зарязах.
Днес пък нямахме 4 часа ток, та нищо не съм правил.

Всъщност най-голямата ми чуденка относно тези осцилации е - зещо се получават при ВКЛЮЧВАНЕ на транзистора, а не при изключване. RCD-тата в дрейна работят основно при изключване. Ще снимам и напрежението на дрейна - там отскоците са съвсем прилични - около 1V. Проблема е във вторичната страна. При включване на транзистора, диода от вторичната страна се запушва и следват тия осцилации.


Пон Сеп 14, 2020 5:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
Сега помислих върху последното, което си написал, и то е вярно. Понеже трансформаторът е повишаващ 20 пъти,
съответно индуктивността на вторичната намотка е много по-голяма и тя определя осцилациите.
Осцилациите се прехвърлят от вторична към първична трансформирани, с по-ниско напрежение, но и по-голям ток,
затова се виждат и на дрейна при отпушен транзистор.
Явно трябва ефективен снъбър във вторичната страна. Ето нещо по въпроса за снъбърите:
http://www.ridleyengineering.com/images ... design.pdf


Пон Сеп 14, 2020 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: 5W Flyback проблеми
Прегледах документа. То като цял оса наблегнали на първичната страна.
Но пък имаше подсказка как да се измери разсеяната инуктивност.
Изглежда вторичната страна е 18uH (при индуктивност на вторичната намотка 8,64mH).

Тъпо размишление - ако трептенето се образва от тази ендуктивност и капацитет, то тогава при честота 5MHz е необходим капацитет малко над 50pF. Не знам един диод какъв капацитет има. Може да участва и междунамотъчния на трансформатора.

Разсъждавам си. Ако се понижи съотношението на намотките, би трябвало амплитудата на тия колебания да намалее. Само трябва да се смени транзистора.

Може да се подходи по най-тъпия начин - един TVS на 200V последователно на допълнителен диод. Така че да клампира отрицателната полувълна до 200V. Но това ще генерира загуби.

Намерих интересно четиво от Maxim -
https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/tutorials/1/1109.html

Като цяло май няма нещо което да ме спира да преконфигурирам трансформатора в автотрансформатор със съотношение 1:10.
Моя диод обаче е 600V и е с recovery time 35ns (техния е 15ns)
Постигат завидни стойности на КПД при доста близки параметри (5 -> 150V @ 25mA).

Намерих и други читания за non dissipative snubber. Но са предимно за мощни захранвания, с допълнителни намотки и компоненти постигат над 90% КПД. В моя случай е малко пресилено.


Сря Сеп 16, 2020 2:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни