Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Въпрос за конектори 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юли 12, 2020 8:49 pm
Мнения: 6
Мнение Въпрос за конектори
Здравейте, от скоро се занимавам с електроника и попаднах на този форум. Купих си клещи за кримпване Preciva PR-3245.
Имам следните няколко въпроса:
1.Могат ли с тях да се кримпват конектори JST PH 2.0?
2.Откъде в България могат да се купят конектори JST PH2.0? - ако може линк.
3.Откъде в България могат да се купят конектори Dupont 2.54 мъжки/женски? - ако може линк.


Нед Юли 12, 2020 9:26 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Въпрос за конектори
<<<Здравейте, от скоро се занимавам с електроника и попаднах на този форум. Купих си клещи за кримпване Preciva PR-3245.
Имам следните няколко въпроса:
1.Могат ли с тях да се кримпват конектори JST PH 2.0?
2.Откъде в България могат да се купят конектори JST PH2.0? - ако може линк.
3.Откъде в България могат да се купят конектори Dupont 2.54 мъжки/женски? - ако може линк.>>>


По 2-я въпрос:
Имам следните пинчета:
http://stesys.eu/ocart/index.php?route= ... 003GA-P0.2
http://stesys.eu/ocart/index.php?route= ... 1-175218-5
и следните конектори:
http://stesys.eu/ocart/index.php?route= ... 29%28SN%29
PHR-6 - CONN HOUSING PH 6POS 2MM WHITE
2.5мм
S7B-EH(LF)(SN) - CONN HEADER EH SIDE 7POS 2.5MM
EHR-5 - CONN HOUSING EH 5POS 2.5MM CRIMP
EHR-4 - CONN HOUSING EH 4POS 2.5MM CRIMP
EHR-3 - CONN HOUSING EH 3POS 2.5MM CRIMP

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Пон Юли 13, 2020 9:49 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за конектори
JST продават комет.
По другите въпроси, като гледам описанието на клещите следва да могат но дали наистина могат един господ знае. Тия клещи ми се видят твърде универсални, но пък може да са си ОК. На първо място, всеки инструмент е правен за определени пера и определено сечение на кабела. Дори с тия клещи да могат да се кримпват пера за тези конектори, дали ще могат с кабела който теб те интересува е друг въпрос. На второ място зависи и от изолацията на кабела, може да имаш проводник с едно сечение и с различна изолация и не е гаранция че всички разновидности ще са съвместими с клещите, особено ако сечението е максималното за тия клещи, а кабела е с по-дебела изолация.
На трето място аз бягам от универсални инструменти, ако говорим за 1-2-3-5 проводника сигурно няма значение, но ако ще ги използваш редовно аз бих си купил клещи за конкретното перо и сечение което ме интересува. Това обикновено струва пари но ти спестява проблеми. В дългосрочен план качеството на инструмента се оказва доста важно. От там ти зависи както максималният ток, така и до колко ще имаш механична здравина. Не е приятно но с конекторите е така, или се ръсиш за читав инструмент или гаранция - франция ...


Пон Юли 13, 2020 10:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Въпрос за конектори
https://store.comet.bg/Catalogue/CON/Connectors/
Има всички видове за които се интересуваш.

А пинове обикновено са комплект с конектора.


Пон Юли 13, 2020 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за конектори
Илко, какви са тия Dupont, това някакъв молекски аналог ли е или си имат някакви техни серии.


Пон Юли 13, 2020 3:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Въпрос за конектори
Ето ги :)
https://store.comet.bg/Catalogue/Product/23730/
https://store.comet.bg/Catalogue/Product/17819/


Пон Юли 13, 2020 4:21 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юли 12, 2020 8:49 pm
Мнения: 6
Мнение Re: Въпрос за конектори


Това вече го разгледах, и вече поръчах 250 броя от въпросните конектори и очаквам до 1-2 дена да пристигнат с Еконт.
Благодаря за линковете.


Пон Юли 13, 2020 8:18 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юли 12, 2020 8:49 pm
Мнения: 6
Мнение Re: Въпрос за конектори
ToHu написа:
JST продават комет.
По другите въпроси, като гледам описанието на клещите следва да могат но дали наистина могат един господ знае. Тия клещи ми се видят твърде универсални, но пък може да са си ОК. На първо място, всеки инструмент е правен за определени пера и определено сечение на кабела. Дори с тия клещи да могат да се кримпват пера за тези конектори, дали ще могат с кабела който теб те интересува е друг въпрос. На второ място зависи и от изолацията на кабела, може да имаш проводник с едно сечение и с различна изолация и не е гаранция че всички разновидности ще са съвместими с клещите, особено ако сечението е максималното за тия клещи, а кабела е с по-дебела изолация.
На трето място аз бягам от универсални инструменти, ако говорим за 1-2-3-5 проводника сигурно няма значение, но ако ще ги използваш редовно аз бих си купил клещи за конкретното перо и сечение което ме интересува. Това обикновено струва пари но ти спестява проблеми. В дългосрочен план качеството на инструмента се оказва доста важно. От там ти зависи както максималният ток, така и до колко ще имаш механична здравина. Не е приятно но с конекторите е така, или се ръсиш за читав инструмент или гаранция - франция ...


Относно клещите няма проблеми с тях защото кабелите който кръмпвам са 0,205mm2 (24 AWG) и евентуално в бъдеще 0,32mm2 (22AWG). С малко заигравка успях да изкръмпя конектор JST PH 2.0


Пон Юли 13, 2020 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за конектори
Ами то в това е въпроса, да няма заигравка, а като гледам бройките, ако за всеки ще се заиграваш ... ти си знаеш но ти го казвам от опит, веднъж изгубеното време, втори път качеството и последващи проблеми.


Пон Юли 13, 2020 11:16 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юли 12, 2020 8:49 pm
Мнения: 6
Мнение Re: Въпрос за конектори
ToHu написа:
Ами то в това е въпроса, да няма заигравка, а като гледам бройките, ако за всеки ще се заиграваш ... ти си знаеш но ти го казвам от опит, веднъж изгубеното време, втори път качеството и последващи проблеми.


Благодаря за насоката.
Откъде в България мога да си купя клещи SN01BM или да си ги поръчам от amazon, Ali, ebay, Banngood, TME(Transfer Multisort Elektronik)?


Пет Юли 17, 2020 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за конектори
В БГ май тме най-удобно, иначе се продават и от съответните дистрибутори, визирам търговци различни от тме, маузер и подобни, иначе в мексико си ги поръчвам от диджикий или маузер, най-лесно и бързо, тия конкретно ми излизат и в амазон и в ебей. Тия които споменаваш гледам че едно са универсални, второ доста евтини, бих имал едно на ум, но пък за тия пари си струва да ги пробваш.
Това което аз съм забелязал специално с терминали на молекс и тайко/амп много често ако се кримпва с универсален инструмент, или дори за съвместими уж пера и конектори примерно молекс ги кримпваш с инструмен за аналогично тайко, се получава деформация в зоната между кримпнатият кабел и контактната част. В някои случаи това води само до по-трудно поставяне в конектора, друг път до проблем със заключването на перото, но съм виждал и такива които се чупят точно там след известно време. Това отделно на всички проблеми свързани с неправилно кримпване. Така че огледай ги първите 50-60 кримпнати, дали няма огъване или сплескване, това също става дори и с оригиналем инструмент ако не е за този размер перо или кабела не е за това перо.


Съб Юли 18, 2020 1:45 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни