Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Прозираща LED подсветка 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1978
Местоположение: Котел
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Значи подсветката е дву канална, не е динамична, просто 2 канала с CC.
Бели светодиоди няма - всички са ув сини а това жълтото е луминофор.
Колега ги лекуваше тези с падналия луминофор като го изстъргваше от изгорели и поставяше на здрави с паднал. Ташак работа според мен.
Има такива смд ледове с вълнообразния профил в алиекспреса. Може и с нормални лед светодиоди, правил съм го, малко разстъргвам междината и става.
Става, ама колко, Cekins ти каза - колкото и да си играеш да позиционирш лупите все някъде остават гадни петна. Ще стане като петноста хиена. Това пробвано стотици пъти лично.
Доста от Самсунг страдат от това падане на луминофора - вземи си едни китайски ленти и дано издържат повече.
Едно циганче, баща му ми е познат, стар майстор на ламповите ТВ-та ми вика - знаеш ли бат Милене как ги правя тези новите - светодиодна лента от магазина, лепя я по нагъсто вътре в тавата и слагам найлон от онези матовите найлонови чували отгоре. :axe:


Пон Юли 13, 2020 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Не ша да е само въпрос до паднал луминофор. Тия които светят в синьо искат по-високо напрежение за да се запалят и светят доста слабо. Те имат паралелно вързани ценери и ако някое от двете мръдне в определена посока, става мазало. Хем греят хем не светят.

Иначе сте прави, че не си струва разправията по подмянята и то с незнайни диоди. Има голяма вероятност работата да стане от трън та на глог :)


Пон Юли 13, 2020 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Може да нагаждат така цветната температура - с комбинация от топло бели и студено бели диоди.
Но тогава трябва топлите и студените да са с отделно управление.


Вто Юли 14, 2020 8:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3231
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
al_at написа:
Може да нагаждат така цветната температура - с комбинация от топло бели и студено бели диоди.
Но тогава трябва топлите и студените да са с отделно управление.


Едва ли. Осветяват различни области от екрана.
По-скоро разсъждавай в посока - как е било най-евтино да се направи.
Белите светодиоди са горед-долу два вида - с UV или със син светодиод (кристал). Луминифора е оптимизиран за съответната дължина на вълната.
Проблема е тези които се сложат до колко ще имат същия спектър и дали ще покриват добре червеното и зеленото.


Пон Юли 20, 2020 2:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Все още на село ме търсят за телевизионен техник, но аз или отказвам, или, ако е лесно, го оправям без пари, че да ги е срам пак да ме занимават.
Значи: или го правиш както трябва, но ти излиза колкото ново ТВ нисък клас (ама с пет години гаранция), или го правиш криво-ляво да светне и го хвърляш под сайванта на село.
За третият вариант всеки се сеща...


Пон Юли 20, 2020 9:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Тоя ТВ от менюто мое ли да коригираш цветовете, ако мое тури бяла лента и си оправи цветовете ако има некакво леко разминаване.


Пон Юли 20, 2020 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
Има два варианта според съвременните методики : 1. Ремонтираш с нова лента 2. Хвърляш. Разните предложения в стил Бонго_х2 никой не ги практикува.

Под 40" и над 5 годишени важи само точка 2. То и не съм виждал ленти за 32"-ки - от 40" нагоре са. Даже вече има ленти и в местния магазин. Моя човек зарежда за няколко марки дето са по разпространени и имат склонност да им горят лентите - най вече LG-та и разните турски боклуци.

В момента един 32" струва колкото два комплекта ленти - няма как да си струва ремонта. 40"-ки читави има по около 600 - та за там вече си заслужава. Тая дето аз я ремонтирах се хванах да я правя защото е 3D - а такива вече почти няма - или май съвсем няма.


Вто Юли 21, 2020 7:17 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Прозираща LED подсветка
За протокола.....

Подсветката е сменена, всичко е нормално.


Сря Юли 22, 2020 9:41 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни