Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Мотор , инвертор, къде ще настъпя мотиката? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Мотор , инвертор, къде ще настъпя мотиката?
Покрай вируса, малко да се образовам...
Безмоторния спам и подигравките ги пускайте с тоя емотикон :ANAL: в началото ,моля .

Винаги ми е било интерсено , и сега имам малко време и ресурс, да пробвам.
AN1162 на Майкрочип - управление на трифазен мотора(обратна връзка по ток, без енкодер на оста), гледах , нагаждах,компилирах картинки и си направих платка, залепих процесор , налях съпътстващия код . Силовата част и моторът са за малко по-нататък. Засега оглеждам софтуера , виждам - моторът се пуска в Open Loop режим - тоест някакъв ШИМ, без обратната връзка и изчисленията по ток. Това излиза на изходите, виждам го.
После- по натискане на бутон- следва превключване към режима с обратна връзка .

Първите ми въпроси са -
При едно завършено изделие - софтуерът как превключва от единия към другия режим, по какви критерии?
Софтуерът семплира тока на 2 от фазите, има ли значение - кои 2 от 3те подавам към АЦПто?
В оригиналните документи семплирането на тока става с шунтове в сорса на долните транзистори,
аз съм сложил ACS712 (двуполярни хол датчици) във "фазовите " проводници, как да го отразя това в резултатите, идващи откъм АЦПто?


Пон Апр 20, 2020 7:20 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 03, 2017 12:21 pm
Мнения: 163
Мнение Re: Мотор , инвертор, къде ще настъпя мотиката?
Доколкото мога да помогна:

1) "При едно завършено изделие - софтуерът как превключва от единия към другия режим, по какви критерии?"

Тука само с догадки - засега нямам работещо решени за асинхронен мотор. Не би трябвало да има преминаване от open в close loop. През цялото време имаш данни за ток, пресметнато/измерено ЕДН напрежение на мотора. От там работата на "Estimator"-ра е да върне позицията на полето. Дори да има "превключване" то ще се случи след много кратък период от време докато "сметалките" почнат да връщат "правилни" данни.

2) "Софтуерът семплира тока на 2 от фазите, има ли значение - кои 2 от 3те подавам към АЦПто?"

Накратко - има значение, математиката на FOC е за конкретни входни данни (с определено фазово отместване). И по-специално Forward Clarke трансформацията.
Тук на помощ идват симулациите. Например:

Изображение

3) "В оригиналните документи семплирането на тока става с шунтове в сорса на долните транзистори,
аз съм сложил ACS712 (двуполярни хол датчици) във "фазовите " проводници, как да го отразя това в резултатите, идващи откъм АЦПто?"

По принцип директното мерене на тока през мотора е най-добро. В крайна сметка това е основния параметър който се управлява. Изхода на ACS712 е с offset Vcc/2 (?). От там следва, че софтуерно се добавя съответния offset така, чe измерената стойност от ADC отново да е със знак. Също може да има необходимост да се инвертира така, че знака на измерения и реалния ток да съвпадат.

Когато се мери през шунтове към маса се налага да се прави реконструкция формата на тока. От това което съм гледал най-неприятно е ползването на един шунт в DC шината. При два в масата на моста - не се наемам да коментирам.


Вто Апр 21, 2020 12:05 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни