Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Още един въпрос за RFID (балъшки) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Още един въпрос за RFID (балъшки)
Искам да си отварям бариерата на паркинга без да се пъна да цъкам картата. :) За което, предполагам, ми трябва някакъв RFID трансмитер, дето излъчва на 2-3 метра поне. На прав път ли съм?


Чет Фев 13, 2020 9:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
UHF RFID - теоретично до 10-15м. А на практика - ами зависи ... до 3-4-5-6м на закрито е ОК, при по големи разстояния и на отркито си е малко на магия.
Цените на оборудването вече се ядват - в рамките на няколко стотин лв ще си набавиш всичко необходимо. За справка преди 10-на години цената беше няколко хиляди...

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Фев 13, 2020 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Нещо не се ориентирам... Търсачките ми дават само некви рийдъри и копировачки.


Чет Фев 13, 2020 10:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Значи за да става това което искаш или трябва да си вземеш активен рфид и да му запишеш номера от тоя, ако е само по номер, или да се сложи лонг рейндж четец, това за което е писал колегата.


Чет Фев 13, 2020 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
ToHu написа:
Значи за да става това което искаш или трябва да си вземеш активен рфид и да му запишеш номера от тоя, ако е само по номер, или да се сложи лонг рейндж четец, това за което е писал колегата.


Виж така получих повече информация. :) Четеца не може да се пипа. Трябва си излъчвател. Дето викаш, актовно рфид.

Това ли е моя човек?


Пет Фев 14, 2020 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Да ама това с активния по принцип не е по-малко дърво. Значи стандартните активни са на висока честота 400 /900 Mhz. Твоят четец е на 125khz или 10 Mhz /не вземай честотите като точни/. Виждал съм активен RFID на 10 Mhz за кола, който се разбира със стандартен RFID четец. Виждал съм и 125 khz активен, но там имаше уловка, рейнджа му не се променяше. Много зависи колко чувствителен е четеца. Ако не си наясно как работи това нещо, най-общо имаш антена в четеца когато се появи връзка с тага той почва да се храни от излъченото от тая антена поле, и да го модулира амплитудно, или по прстичко казано да консумир аповече или по-малко в зависимост 0 или 1, съответно в четеца се отчита това и се декодира.
Чисто активните са измислени да лъчат постоянно, или да излъчват по пинг импулс, но в тоя случай четеца само слуша, или пингва и слуша. Активни които работят със стандартни приемници пък обикновено имат захранване, най-често по други причини и с други цели, и когато детектнат полето на антената започват да го модулират. Това разбира се води до някакво увеличение на обхвата, но не особено голямо.
То всъщност аз неправилно ги наричам активни, те не са активни а са захранени, тъй като активните лъчат, а аз говоря за такива които имат захранване.


Пет Фев 14, 2020 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Защо не ползваш баналното решение - дистанционно управление?


Пет Фев 14, 2020 11:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Щото сигурно нито паркинга е негов, нито той е слагал бариерата, това е я в Офиса я в някой жилищен паркинг ...


Пет Фев 14, 2020 11:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
ToHu написа:
Да ама това с активния по принцип не е по-малко дърво. Значи стандартните активни са на висока честота 400 /900 Mhz. Твоят четец е на 125khz или 10 Mhz /не вземай честотите като точни/. Виждал съм активен RFID на 10 Mhz за кола, който се разбира със стандартен RFID четец. Виждал съм и 125 khz активен, но там имаше уловка, рейнджа му не се променяше. Много зависи колко чувствителен е четеца. Ако не си наясно как работи това нещо, най-общо имаш антена в четеца когато се появи връзка с тага той почва да се храни от излъченото от тая антена поле, и да го модулира амплитудно, или по прстичко казано да консумир аповече или по-малко в зависимост 0 или 1, съответно в четеца се отчита това и се декодира.
Чисто активните са измислени да лъчат постоянно, или да излъчват по пинг импулс, но в тоя случай четеца само слуша, или пингва и слуша. Активни които работят със стандартни приемници пък обикновено имат захранване, най-често по други причини и с други цели, и когато детектнат полето на антената започват да го модулират. Това разбира се води до някакво увеличение на обхвата, но не особено голямо.
То всъщност аз неправилно ги наричам активни, те не са активни а са захранени, тъй като активните лъчат, а аз говоря за такива които имат захранване.


Да, това е следващия въпрос, как да разбера какъв тип RFID е картата?


Пет Фев 14, 2020 3:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Мммм :) ако е просто карта трудно без четец, те изглеждат еднакво, ако е нещо по-марково може да има маркировка, ама на дали. РФИД четец, това е най-лесният начин, ама ткаъв който го знаеш какъв е :D Някъде имам едни модули, ама вече и аз не ги знам в кой кашон са иначе можеше да ти подаря един два, всичко що беше на лозен се натъпка в кашони и от тогава не съм го виждал дори къде е :)


Пет Фев 14, 2020 3:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Рек - пробвай с телефона (ако има NFC) :) Има разни софтуери за разните видове - като пробваш да го четеш ще си покаже какъв е. На мене един четец ми седи в чекмеджето вече сума ти време - щях да се пробвам да правя система за достъп в базата ама все не остава време.


Пет Фев 14, 2020 4:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Cekins написа:
Рек - пробвай с телефона (ако има NFC) :) Има разни софтуери за разните видове - като пробваш да го четеш ще си покаже какъв е. На мене един четец ми седи в чекмеджето вече сума ти време - щях да се пробвам да правя система за достъп в базата ама все не остава време.


С NFC със сигурност ще стане, ама това е аналог на картата, трябва да го опреш, едва ли те. Мен ми трябва нещо да фърля на 2-3 метра поне.


Пет Фев 14, 2020 4:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Той има в предвид с NFC-то да прочетеш картата и да я видиш каква е :)


Пет Фев 14, 2020 4:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
ToHu написа:
Той има в предвид с NFC-то да прочетеш картата и да я видиш каква е :)


Чакай да го пробвам :D


Пет Фев 14, 2020 4:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Още един въпрос за RFID (балъшки)
Ако NFC-то сработи значи картата е 13.56MHz - само че повечето са 125КХз и няма да стане нищо (ако е такава).


Пон Фев 17, 2020 9:20 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни