Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Малко акъл. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Малко акъл.
Имам водомер и импулсен изход искам да го туря след хидрофорната помпа и подобна схема, ако тая е добре ще е чудесно. Идеята е дори и малко вода да тече примерно се пълни тоалетното казанче помпата да си работи, сега тръгва и спира щото дебита е малък и си пълни мехура и спира, същото е и с пералнята. Да знам има флоу контрол продават готови за около стотина лева, не ми се купува, евентуално в краен случай ако не се спавя с водомера.
Изображение
Само не знам дали ще работи ако водомера спре и има + на изхода, четох и до колкото разбрах няма да е проблем.
Или тая схема е по-добра.
Изображение
Водомера е с едни рид контакт който се цъка от едно въртящо се магнитче.


Последна промяна pipilica на Нед Фев 02, 2020 9:29 pm, променена общо 1 път



Нед Фев 02, 2020 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Малко акъл.
Да беше турил датчик за налягане! Опаа, той хидрофорът май го има...


Нед Фев 02, 2020 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Ама каква е целта, нали за това имаш хидрофор, за да не работи помпата постоянно.


Нед Фев 02, 2020 11:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Целта е докато пълни казанчето, а те са 4 в къщата, и пералните или си пуснал леко вода да си измиеш зъбите да не тръгва по 4-5 пъти помпата. Малък е мехура и за това така става, Ако взема по-голям разширител и по-голям мехур ще станат нещата. Ама не ми се дават излишно пари, ще гледам да се справя с наличностите, няма да ме набута с много ток само 650W е помпата. Освен това помпата харчи много ток само при максимален дебит.


Пон Фев 03, 2020 12:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Малко акъл.
за да не се влияе от това в какво положение е "заседнал" водомера, трябва да се сложи кондензатор последователно на импулсите
https://lh3.googleusercontent.com/proxy ... 01mJYaR4zQ
https://sound-au.com/articles/555-f6.gif


Пон Фев 03, 2020 1:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Ясно, благодаря за схемите.


Пон Фев 03, 2020 3:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Малко акъл.
Друго двайсе: ридконтактът има ограничен ресурс. Датчик на хол, напр. от компютърен вентилатор?


Пон Фев 03, 2020 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Малко акъл.
Ел. двигателите на хидрофорните помпи се оразмеряват за повторно-кратковременен режим на работа. Когато работят продължително време прегряват.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пон Фев 03, 2020 11:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
То че има ресурс верно си е, ама колко е тоя ресурс, демек ще се скапе пластинката от цъкане ли.
Може да го преправя ако е лесно.
Някой помпи може и така да са но моята е работила и по час и нещо и не загрява.


Пон Фев 03, 2020 7:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Малко акъл.
Разбрах че си чувал за флоу контрол, ама не разбрах що бягаш от тях? Цената им не е кой знае каква. Предполагам можеш да намериш и китайски - виждал съм и такъв - идея си нямам китаеца колко пари ще е.
Тия устройства нямат дебитомер. Имат индикация за поток - представлява едно нещо много подобно на възвратна клапа с магнитче на него и рид ампула от сухата страна. Та докато има дори и лек поток то се отваря и задейства рид ампулата. Изключването обаче вече е с две условия - рид ампулата да е изключила и налягането да се е вдигнало. За налягането имат пресостат.

В БГ напоследък се намират и за 100-тина лева - има едни италиански - Brio. Много ги ползваме и даже и в малко по промишлени условия. Не че не се повреждат ама е в рамките на нормалното. Най-често се чупят от намокряне.


Пон Фев 03, 2020 9:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Ми не бягам от флоуконтрол, не ми се дават пари при положение че мога поне да опитам да се справя сам и с ваша помощ.
Да има и китайски за около 50лв и уж по-добри за 100-150лв гледах ги, голям разширител с мехура и той в тоя диапазон.
Та на схемата, тва с датчика на хол ми се видя добра идея, изтърбуших един обаче вътре само един като ТО-92 ама с 4 крака, един на + един на - и два на намотките. Търсих го но не го намерих на него пише 277 и отдолу 248F по начина на свързване предполагам като се върти магнита и датчика пуска + ту на единя ту на другия крак, значи ще ми свърши работа.
За много неща съм свикнал да се справям сам въпреки че мога да платя за тях, последното беше окабеляване на една къща, всичко сам си направих както е по книгите, даже на някои места се попрестарах.

Намерих го. Даже пуска - което е още по-добре за схемата.
Изображение


Пон Фев 03, 2020 10:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Малко акъл.
стой малко, стой, нещо не ми се връзва 50лв с китайско ?!? как 50лв бе ти чуваш ли се?!?
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_Pr ... _filtering
започват от пластмасови за по няколко лева, и малко по-скъпи за метални
има и други видове, с въртележки и импулсен изход, пиши само flow sensor и ще ги видиш, или пък flow sensor switch, пробвай там разни комбинации има много модели
тия магнитните са по-лесни, директно включват помпата, но пък нямат регулиране при какъв поток да сработва, а тия които имат изход импулси с малко по-сложна схема може да се настройва и при какъв поток да сработва, та избор много ти си решаваш


Вто Фев 04, 2020 12:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Аз ги гледам тука по магазините, и онлайн дето имат. Не ми се чака 15-30 дена доставка.
Ся нещата почти станаха с водомера, магнитчето цъка сензора от вентилатора. Само едно 555 трябва да намеря ии да пробвам и остатъка от схемата.


Вто Фев 04, 2020 12:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Малко акъл.
Нещата с водомера и датчика от вентилатор се получиха, вече пълни казанчето на веднъж само накрая тръгва втори път щото водомера едвам се върти. Контакта на релето е паралелно на контакта на пресостата и за сега ми харесва как работи, до тук разходи 0 за части. Благодаря на далите акъл. Мое да ви пусна снимка да се посмеете малко на творението ми.


Чет Фев 20, 2020 4:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение От: Тема за бързи и тъпи въпроси
Начи, в момента нямам на к'во да рисувам и понеже съм позабравил '555, пък дори навремето почти не го ползвах, потърсих чужда помощ. Заради кирилицата ми излезе ей това, дано да си добре с руския.
Схема No6 е най-подходяща, може и No9 ама с голяма времеконстанта и става сложно.
Прикачени файлове:
06.gif
06.gif [ 5.76 KiB | Прегледано 4742 пъти ]
S1 се премахва, импулсите се подават от хол-а през 1кОм+100нФ да речем. Релето е от изхода към земя.
Малко набързо го измислих, ако има глупост - другите ще я хванат.


Нед Фев 23, 2020 1:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни