Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
RFID за идентификация и следене на товари 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 20, 2013 4:18 pm
Мнения: 296
Местоположение: България
Мнение Re: RFID за идентификация и следене на товари
Покрай работата вкъщи имам малко повечко време да погледна и този проект, та съм го разделил на две: RFID за местата за товарене и разтоварване, и UWB за следене в реално време.

RFID-то смятам да го направя така: във всяка точка на товарене/разтоварване имам RFID четец, и всяка количка има RFID таг. Когато количката е в тази точка, четецът праща номера й към базата данни. Оттам - ще му мисля после.

Сглобих едно демо със ардуино про мини, RC522 и RS485-to-TTL адаптер. Ардуиното е modbus slave:
Код:
void loop() {
  do {
    successRead = getID();          // Get ID of mifare tag & update modbus array
    slave.poll( readCard, 4 );      // Keep the modbus loop going
  } while (!successRead);

  ledMode = !ledMode;             // Toggle LED on successful read
  digitalWrite(LED_OUT, ledMode);
}


Това е в общи линии което ми трябва, поне засега, и работи добре като за демо. Имам няколко неща да доизгладя преди да мина към следваща стъпка:
    Някой да е ползвал китайски RC522 модул - живеят ли много, разсипват ли се лесно. Малко ме притеснява, че количката ще трябва направо да се допре до четеца - много малък обхват има
    Препоръчайте някой евтин (£50) RS485 RFID четец, ако демото излезе неуспешно
    Количките са метални - какви тагове се ползват

Ако демото се окаже успешно, ще направя кутии за модулите и направо ги слагам на стената с един кабел между тях :)


Пон Апр 27, 2020 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: RFID за идентификация и следене на товари
Тоя четец не го знам, то кой ли знам де...
С PN532 съм работил малко, антената беше нещо като 6х3 сантима (печатна, 3-4 витки), rfid карта се чете откъм 3-4 санта,....
случвало се е обаче - да работи на 10-12 сантима. Предположението ми е , че някой сгрешен елемент
дава неочаквано усилване. :D
Предполагам, че ако се вдигне площта на антената ...ще можеш да постигнеш 20ина см.
Но едва ли ще стане с нещо от АЛИ, готово.
Това -дето си го взел - можеш ли да пробваш с намотана антена примрно 10х10см габарит ( оригиналната ще я отрежеш) ?.


Пон Апр 27, 2020 7:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни