Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Как е по-добре 3. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Как е по-добре 3.
Малко променям водоснабдяването в къщата и се налага да пълня един бидон 300 литра автоматично. Има два варианта, първия с няква електронна схема да следи нивото и да пуска и спира пълнещата помпа, другия е с две рид ампули с плаващи магнити. Не знам кое ще е по-fail safe както му викате тука, от съображения за по-safe бидона се пълни през клапан като на тоалетно казанче само дето е 3/4 цола, така че не може да прелее.
Та кво ще ми препоръчате, аз клоня към рид ампулите.


Чет Дек 05, 2019 2:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Тоалетно казанче


Чет Дек 05, 2019 2:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Да същото като тоалетно казанче е, те го
http://www.hydropompi.com/avtomatika-za ... 4-col.html
Идеята е пълнещата да тръгва след като водата падне на почти 80 литра а не като източа 20 и поплавъка падне съвсем малко


Чет Дек 05, 2019 2:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Ммм много пластмаса в това бре, аз изпозлвам такива за пълнене на резервоари, ама не точно такива. Крисметал продават не лоши поплавъци, но понеже са за спринклерни системи са малко по скъпи, имаше и още някакви .. трябва д апосмиеля, последната година тотално се оттеглих от тази дейност и вече всичко ми е излязло от главата. А за нивото, има пак поплавъкови, това е кабел с едно .... жълто паралелпипедче на края, като е на вода е хоризонтален и вътре има явно някакви механични или магнитни контакти. Като няма вода висва надолу и сработва. Тези са много надеждни, но отделно си слагаш и тоя кран с поплавък.
Ето такива са тия поплавъци за които ти говоря : https://www.akva.bg/poplavtsi-za-poddrz ... ac3-key-57
Ето го истинския вентил стр. 3 но както казах доста скъп : https://www.chrysmetal.com/pricelists/CATEGORY-D.pdf
Аз си ги вземам директно от Тайко, цените са други, но от БГ съм виждал доста по-приемлива оферта.


Чет Дек 05, 2019 3:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Как е по-добре 3.
ToHu написа:
Ето такива са тия поплавъци за които ти говоря : https://www.akva.bg/poplavtsi-za-poddrz ... ac3-key-57


Точно такова инсталирах на село, работи вече втора година без проблем. Много хитро е направено, така че няма нужда от специален монтаж. Просто го пускаш в резервора да виси и това е. Има една тежест (онова жълтото) с която определяш хистерезиса. Зависи колко е широк резервоара, но в една тонка може да се настрои да държи ниво, т.е. често да пуска помпата или пък да я пълни до горе и чак като се изпразни да пуска помпата.
Като го купувах имах съмнения, щото струваше само 20лв но се оказа много сполучливо решение.


Чет Дек 05, 2019 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Ами аз масово такива съм изпозлвал, не точно на тая марка но те може от една фабрика да идват всички, много си приличат. Кран са поплавък обаче си е задължителен, както и преливник.


Чет Дек 05, 2019 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Тия поплавковите са достатъчно фейл сейф :) Вътре има една огромна сачма, която се търкаля в канал. В долната част на канала има две пластини и това е. Като увисне надолу сачмата пада и дава контакт. Като се изправи достатъчно за да се търкулне на обратно изключва. Достатъчно е тежка за да се отлепи от контактите ако случайно залепне от по-голям ток. Реално са направени директно да пуснат помпа и по скоро може да не включи, отколкото да не изключи. Нивото на включване и изключване се регулира с дължината на кабела - малко експериментално се прави ама все пак е възможно.


Чет Дек 05, 2019 2:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Да чудесен ел. поплавък, имам помпа няква китайска с такова на нея. Ще го помисля дали ще мога да го пригодя щото работи наобратно от това дето ми трябва, поне разбрах какво има вътре. Пък не е много пари може и ново да взема, аз принципно обичам квото мога да си го направя или поправя.


Пет Дек 06, 2019 3:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Чекинс, абе в кой свят живееш, ето няколко случая от моята практика, някакъв плат ли, платно ли каквото там беше, омотал се около поплавъка и го държи долу. Залепнало реле, оглупял контролер, и то със осурнайсет сертификата, налягане на входа на помпата поради прецака обратен клапан, сега други не се сещам ама сигурно има.


Пет Дек 06, 2019 5:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1228
Мнение Re: Как е по-добре 3.
сензор за налягане от пералня. Пробиваш бидона на нужната височина, монтираш едно маркуче, на другия край на маркучето - сензора и си готов. Тези сензори имат обикновенно две нива на изключване, така че може да си направиш и предпазна верига, ако първата не сработи.


Пет Дек 06, 2019 7:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Тони, както казват американците shit happens. Всичко може да стане, но като цяло за по-непретенциозни приложения става. То при тебе с тия противопожарни инсталации работата е съвсем различна. Пък и аз говорех конкретно за самия поплавък а не за "какво може да се обърка фатално".


Пет Дек 06, 2019 8:36 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Да ама повечето индустриални като се препълнят не шпакловаш хола, и няма кой да ти каже пак ти с твойте глупости виж какво направи :D.
За мен поплавъка и преливник са си задължителни ако ще и да е на двора.
Което ме води до мисълта че имам да сменям помпа на тоалетните на приземния етаж.


Пет Дек 06, 2019 7:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3231
Мнение Re: Как е по-добре 3.
От краткия ми опит с тоалетни казанчета - много е важно преди клапана да има филтър.
Малки боклучета и песъчинки обикновено се загнездват на клапана и той не може да затвори надеждно.


Пон Дек 09, 2019 2:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
Това зависи от типа на крана. Тези които са читави най-често са със сферичен кран, т.е. поплавъка движи крана. При тях има друг проблем, ако не се оперират често може да клеясат и да им трябва повече сила, те и за това поплавъците за тия са по-тежки. Другите които работят са бътерфлай или мембранни, като мембраните се задействат хидравлично от самото налягане, но малките диаметри са чувствителни към боклуци.
То затова се вземат комплексни мерки за да не е зависимо само от едно у-во, за по-големи резервоари се управляват директно пълнеши помпи или електрозадвижки, задължително имаш два комплекта нивомери за долно/горно ниво, и или са сертифицираш пожари, ама такива почти няма, или са sil 2/3 или пък два отделни контролера.
Това за домашно не го дискутираме де, но да имаш някъде един клапан управляван от поплавъка плюс поплавъков кран звучи разумно.


Пон Дек 09, 2019 5:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Как е по-добре 3.
п.с. вчера ядох дърво с такъв поплаваков датчик, ама не е виновен самият датчик, много място иска да му се невиди, 2 часа се мъчих да наместя помпата така че да има място за датчика, ама дърво, накрая я смених за такава с поплавък с лостче и ключе.


Пон Дек 09, 2019 8:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни